fbpx
DHİ SAÇ EKİMİ NEDİR ?

DHİ Saç Ekimi nedir ve nasıl uygulanmaktadır? Direct Hair Implant yöntemi ile diğer saç ekim teknikleri arasındaki farklar nelerdir? DHI yöntemi, erkekler için olduğu kadar, neden kadınlar için saç ekim uygulaması olarak tercih ediliyor?

DHİ saç ekimi hakkında uzmanlarımıza pek çok soru gelmektedir. Bu yazımızda Direct Hair Implant saç ekimi konusunu ele alacak, merak edilenleri sade bir dille yanıtlamaya çalışacağız.

DHİ AVANTAJLARI NELERDİR ?

Gelişen teknoloji ile birlikte, günümüzün estetik cihazları ve uygulama yöntemleri yepyeni bir boyut kazanmaktadır. Özellikle saç ekimi konusunda her zaman yeni yöntemler ve cihazlar söz konusu olmaktadır. Bunlardan biri de, çok başarılı sonuçların alınabildiği, DHİ saç ekim tekniği olarak bilinmektedir.

Direk saç implantı, henüz yeni bir yöntem olmasına rağmen, bize başvuran danışanlarımızdan yoğun ilgi görmektedir. DHI, saçın doğrudan ekilmesini belirtmek için kullanılan bir tabirdir. Bu yöntemde, birçok saç ekiminde olduğu gibi sağlıklı köklerin, kelleşme sorunu yaşanan bölgelere aktarılması söz konusudur.

Direk saç ekimi tekniği için özel olarak üretilmiş kalemlerden yararlanılır. Saç ekim kalemleri, danışanın yapısı bozulmamış köklerinin alınmasını sağlamaktadır.

Köklerin aktarılacağı bölge için gerekli olan kanallar, yine bu özel cihazdan yararlanılarak açılır. Böylece, başka aparata gerek duyulmadan iki işlem arka arkaya yapılabilir. Hızlı saç ekimi yapılması bakımından DHİ, oldukça avantajlı bir yöntem olarak kabul edilmektedir.

DHİ SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR ?

Kalem adı verilen araçlarla saç kökleri alınarak, kanal açılan saçsız bölgelere aktarılır. Öncelikle danışanlarımızın acı duymaması için anestezi işlemi yapılır. Bu aşamadan sonra sağlıklı köklerin teker teker alınması aşamasına geçilir. Kullanılan yöntem ve cihazlar sayesinde çok sayıda kök aktarımı mümkün olmaktadır. Böylece bireyler, çok daha sık ve doğal görünen saçlara kavuşur.

Sık görünen saç ekimi yapabilmek için açılan yuva veya kanalların daha küçük boyutlu olması gerekir. Özel üretim DHİ saç ekim cihazı, istenilen ölçüde yer açılmasını sağlar. Alınan sağlıklı saç yapısı, fazladan dokulardan ayrılır ve ekim işlemi aşamasına geçilir.

Doğrudan saç ekimi, mikro düzeyde yapılan bir işlemdir. Bundan dolayı, büyük kesik ya da yararlar meydana gelmez. Danışanlarımıza uygulama yaptığımız bölgeler kısa sürede iyileşir ve normale döner.

DHİ SAÇ EKİMİ (KADINLAR İÇİN) ?

DHİ saç ekimi, erkeklerin olduğu kadar kadınların da tercih ettiği tedaviler arasındadır. Erkekler kadar olmasa da, kadınlarda da kayıp saç sorunu kişinin özgüvenini olumsuz yönde etkilemektedir. Birçok saç ekim yönteminin erkeklere uygun olduğu düşünülür ve genellikle saçların kısaltılması işlemi yapılır.

Doğrudan saç ekimi yöntemindeyse, işlem öncesi saçları kısaltmaya, tıraş etmeye veya kazımaya gerek duyulmaz. Böylece hanım danışanlarımız da bizlere kadın saç ekimi ihtiyaçları için başvuru yapabilirler. DHİ tedavisi sonrası operasyon izleri kısa sürede kaybolur. Bu yöntemle ekilen saçlarda zaman içinde meydana gelecek azalma oldukça düşük bir seviyededir.

DHI tekniğinde ihtiyaç duyulan sağlıklı kökler ense alanından alınmaktadır. Bu bölgede yapılan tıraşlama sonrası görünümde rahatsız edici bir sonuç ortaya çıkmamaktadır. Günümüzün tercih edilen yöntemlerinden olan DHI ile, her zaman hayal ettiğiniz gür saçlara kavuşma şansı bulabilirsiniz.

DHİ saç ekimi ile ilgili merak ettiklerinizi uzmanlarımızla paylaşabilirsiniz.

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.