fbpx

Kepçe Kulak Estetiği ile artık hayal ettiğiniz kulak görünümüne kısa sürede ve en önemlisi de hem sağlıklı hem de güvenli şekilde sahip olabilirsiniz. Merkezimizde alanında profesyonel olan uzmanlar tarafından sizlere sunulan kepçe kulak estetiği işlemleri, olması gerekenden daha büyük ve kalkık kulak yapılarının küçük operasyonlar ile düzeltilmesine yönelik yapılan işlemlerdir.

Kepçe kulak estetiği sırasında kulak kepçesinin yeniden şekillendirilmesi hedeflenir. Kulakların görünümü, gerek çocukluk gerekse ergenlik döneminde büyük bri özgüven eksikliğine ve psikolojik sorunlara neden olabilir. Bu nedenle de gerekli hale gelen estetik operasyon, estetik cerrahi merkezimizde sizlere profesyonel düzeyde sunulur.

Kepçe Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Genellikle genel anestezi ile yapılan kepçe kulak estetiği, genellikle 2 saat civarında sürer. Düzeltilmek istenen kulağın arka kısmından küçük bir kesi atılır. Atılan bu kesi ile kulak gerdirilir ve kepçe kulak görünümünü ortadan kaldırılır. Bu işlem sırasında ayrıca özel ölçme teknikleri sayesinde kulak ve baş arasındaki mesafe ölçülür ve en ideal ölçülerde şekillendirilir.

Operasyon sonrasında kulak arkasına atılan kesi kapatılır. Bu sayede kesi atılan yerde enfeksiyon riski olmayacağı gibi aynı zamanda uzmanlarımız tarafından bölgeye kaliteli ve doğru teknikler ile dikiş atıldığı için kulak, operasyon sonrasında tekrar kepçe görünümünü kesinlikle almaz. Ayrıca operasyon sonrasında pansuman takibini doğru şekilde yaptığınızda kan birikmesi meydana gelmeden hızlı bir iyileşme süreci geçirebilirsiniz.

Kepçe Kulak Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılır?

Kulak estetiği yapılabilmesi için uzmanlarımız, öncelikle kulak yapısının doğal gelişimini tamamlaması gerektiğini önerir. Kulak gelişiminin büyük bir kısmı 6 yaş civarında gerçekleşmiş olur. Dolayısıyla da uzmanlarımız, 6 ila 7 yaş arasından sonra kulaklarda kepçe görünümüne dair şikayetler olduğunda kepçe kulak ameliyatının yapılabileceğini ifade eder.

Kepçe kulak görünümü özellikle ergenlik döneminde ciddi psikolojik sorunlara neden olabilen bir durumdur. Bu sebepten ötürü, bu sorunlar karşısında kulak gelişimi tamamlandıktan hemen sonra ergenlik dönemi öncesinde kepçe kulak estetiğinin yapılması hem kulak sağlığı hem de ruh sağlığı açısında büyük önem arz eder.

Kepçe Kulak Estetiği Fiyatları

Estetik cerrahi merkezimiz, sizlere alanında profesyonel olan uzmanlar ile hizmet veren son derece profesyonel ve aynı zamanda sizlere güven ve konfor ortamı sağlayan bir merkezdir. Merkezimiz, fiyat politikasını oluştururken önceliğini fiyatlara değil müşteri memnuniyetine verir. Bu nedenle de fiyatlarımız, olabildiğince optimum seviyelerde seyreder.

Net bir kepçe kulak estetiği fiyat bilgisi alabilmeniz için merkezimiz ile iletişime geçerek uzmanlarımıza muayene olmanız gerekir. Her kişinin kulak yapısı ve yaşadığı sorun farklı olduğundan uygulanan işlemin yöntemleri de farklılık gösterir. Bu farklılıklar fiyatlar üzerinde de doğrudan etkilidir.

 

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.