fbpx

Vajinal Daraltma, çok fazla kadının tercih ettiği estetik jinekoloji alanıdır. Operasyon ile vajinanın eski formuna ve sıkılığına kavuşması amaçlanır. Vajinoplasti olarak da adlandırılan vajinal daraltma, estetik beklentilerin yanı sıra birçok kadın tarafından cinsel istekte azalma ve orgazm sorunları gibi nedenlerden dolayı tercih edilir.

Vajinal daraltma, estetik merkezimizde sizlere sunulan profesyonel hizmetlerimizden birisidir. Vajinal daraltma uzmanlarımız, işlem öncesinde detaylı muayene edip beklentilerinizi öğrendikten sonra steril ve konforlu bir ortamda son sistem teknolojik araç-gereçlerle sizlere hizmet sunar. Siz de bu konuda sorunlar yaşıyorsanız hemen merkezimizle iletişime geçerek detaylı bilgi ve profesyonel hizmet alabilirsiniz.

Vajinal Daraltma Neden Yapılır?

Günümüzde kadınlar birçok nedene bağlı olarak vajinoplasti olarak da bilinen vajinal daraltma operasyonuna başvurabilir. Bu nedenlerin başında cinsel ilişki sırasında zevk alamama sorunudur. Vajina genişledikçe kadınların cinsel ilişkide zevk alma oranı düşeceğinden çözüm vajinoplastidir. Ayrıca genişleyen vajinadan ilişki sırasında gelen sesler, çoğu zaman partnerleri rahatsız ettiğinden kadınlar, vajina daraltma operasyonuna ihtiyaç duyabilir.

Sadece cinsel isteksizlik sorunları operasyonun tek nedeni değildir. Eğer barsak ve idrar torbasında sarkmalar varsa hastalarımızın barsak ve idrar torbası sarkma sorunlarına yönelik yapılan operasyonlar sırasında da vajina daraltma işlemi yapılabilmektedir.

Vajinanın genişlemesi kadınlarda orgazm sorunlarını meydana getirir ve cinsel özgüveni olumsuz yönde etkiler. Bu durum da operasyon için geçerli nedenlerden birisidir. Bununla birlikte geniş vajinaların enfeksiyon kapma oranı daha yüksek olduğundan sık sık vajinal enfeksiyon kapan kadınlarda tedavi yöntemi olarak da kullandığımız bir operasyondur.

Vajinal Daraltma Nasıl Yapılır?

Merkezimizde sizlere sunulan vajinal daraltma operasyonu, düşük seviyede lokal anestezi yapılarak uygulanan ve ortalama 1 saat süren bir işlemdir. Operasyon sırasında vajinanın iç kısmına 7 santimetre kadar girilir ve bölgedeki fazla dokular uzmanlarımız tarafından alınır. Daha sonra bölge, özel ipliklerle dikilerek birleştirilir.

Vajina içi dikildikten sonra iyileşme sürecinin tamamlanması ile dikilen bölge, kendiliğinden birleşmiş olur. Bu operasyonu geçiren hastalarımızın bünyelerine bağlı olarak iyileşme süreci 4 ila 6 hafta arasında değişir. Basit bir operasyon olduğundan birkaç saat sonra normal hayatınıza dönüş yapabilirsiniz.

Operasyon sırasında vajina içerisine özel iplikler ve özel teknikler kullanılarak dikiş atılarak dokular birleştirilir. Ancak dikiş sırasında özel iplikler kullanıldığından operasyon sonrasında vücut bu iplikleri kendi atar ve dikiş aldırmanıza gerek kalmaz. Sizler de bu operasyonu yaptırmayı düşünüyorsanız bizimle iletişime geçerek sizler de cinsel özgüveninizi tazeleyebilirsiniz.

 

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.