fbpx
SAÇ EKİMİ  NEDİR ?

Saç dökülmesi problemi yaşayan kişi/kişilerin günümüzde pek sık başvurduğu yöntemdir. Saç dökülmesi problemleri kişilerde sosyolojik ,psikolojik ve estetik problemler neden olmaktadır. ve bu nedenle saç ekimi tedavisi uygulanmaktadır. Önceki  yıllarda saç dökülmesi problemi yaşayan kişi/kişiler dökülen alanı şapka, peruk gibi aksesuarlarla kapatmaktadıydı Modern tıbbın gelişmesi ve estetik alanında yeni tedavi yöntemlere olanak sağlamasının bir sonucu olarak günümüzde saç ekimi tedavisi uygulanmaktadır. 

Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniği olarak Konforlu ve güvenilir bir şekilde saç ekimi uygulanmakta ve saç dökülmesi problemi yaşayan hastaların gerek psikolojik gerekse de estetik problemlerinin önüne geçilmektedir.

SAÇ EKİMİ NASIL YAPILIR ?

Çok sık rastlanan saç dökülme erkek tipi saç dökülmedir. Bu tarz dökülmelerde ense ve kulak arası hizada saçlar sık kalırken önlerde dökülme veya seyrelme görülmektedir. Saç ekimi tedavisi özünde bir doku nakli işlemidir ve tedavi esnasında aktarılan doku yine kişinin kendisinden alınmaktadır.  

Dökülen veya seyrelen bölgeye saçın sık olduğu enseden alınan saç kökleri yerleştirilir. Lokal anestezi ile uygulanan ve ortalama 5-8 saat süren bir işlemdir.

Saç ekimi tedavisinde kullanılan en yeni teknoloji FUE yöntemidir  saçların ekilme sıklığı ve yönü elde edilen sonucun başarısı ve doğallığında doğrudan etkilidir. Lokal anestezi altında uygulanan FUE tekniği ile kişi kendi saçıymış gibi doğal görünümlü saçlara sahip olmaktadır.

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.