fbpx

İp Askısı, yüz bölgesinde vücuda zarar vermeyen iplerin yardımı ile yapılan bir gerdirme ve gençleştirme işlemidir. Estetik merkezimizde kendinizi profesyonel ellere bırakarak güvenle yaptırabileceğiniz bu işlem sonrasında farklı nedenlere bağlı olarak yüzünüzdeki tüm estetik deformasyonun kısa sürede kaybolmasını sağlayabilirsiniz.

İp askısı, özellikle zaman içerisinde yüz bölgesinde kolajenin azalması sonucu ihtiyaç duyulan bir işlemdir. Elastikiyet yani yüz esnekliğinin azalması ve bağ dokularının zayıflaması yüzün estetik görünümünü olumsuz yönde etkiler. Bu durum sonucunda sarkmalarla birlikte yaşlılık görüntüsü oluşmaya başlar.

Merkezimizde yapılan ip askısı işlemi sayesinde yüzdeki yaşlılık görüntüsü tamamen sıyrılır ve cildiniz hem genç hem de sıkı bir görünüme kavuşur.

İp Askı Nerelere Yapılır?

Cilt sarkması ve kırışık giderme tedavisi olarak günümüzde çok sık kullanılan bir tedavi yöntemi olan ip askısı, özellikle yüz ve boyun bölgesinde sık uygulanmakla birlikte etkili ve başarıları kısa sürede almanızı sağlayan bir medikal estetik işlemidir. İp askısı;

  • Elmacık kemik belirginleştirme,
  • Çene altı sarkmalarını toparlama,
  • Yüze oval form kazandırma,
  • Kaşları kaldırma,
  • Boyun kırışıklarını giderme,
  • Göğüs dikleştirme,
  • Kol sarkmalarını giderme,
  • Kalça ve bacaklardaki deformasyonları giderme işlemlerinde sıklıkla kullanılır.

Askı Nasıl Yapılır?

Estetik merkezimizde uzmanlarımız tarafından profesyonel şekilde yapılan ip askısı uygulama sırasında acı hissetmemeniz için uygulama öncesinde bölgeye lokal anestezi yapılır. Ortalama 1 saat süren operasyona öncelikle çalışılacak bölgelerin belirlenmesi ve işaretlenmesi ile başlanır. Daha sonrasında uzmanlarımız, ipleri deri altına yerleştirir.

İpler, baş içinde genellikle kulak arkasına tutturulur. Bu nedenle de kesi açılmaz ve dikiş atmaya gerek olmaz. Böylelikle operasyon sonrasında dikiş izi kalması gibi bir durum söz konusu değildir.

Operasyon sonrasında uzmanlarımız, sizleri tüm detaylar için bilgilendirmektedir. Bu süreçte uzmanlarımızın tavsiyeleri doğrultusunda ağrı kesici ilaçlar kullanmanızda sakınca yoktur.

İp Askı Sonrası Mutlaka Dikkat Etmeniz Gerekenler

Söz konusu ip askısı operasyonu lokal anestezi ile yapılan ve dikiş atılmayan dolayısıyla da sonrasında hemen günlük hayatınıza dönebileceğiniz bir işlemdir. Ancak buna rağmen operasyon sonrasında bir takım hususlara dikkat etmeniz tam olarak istediğiniz görüntüye ulaşmanızı sağlayacaktır. Bunun için de öncelikle birkaç gün tam olarak dinlenmeniz gerekir.

Operaysonu takiben ilk birkaç gün çenenin olabildiğince az hareket ettirilmesi gerekir. Yüz üstü yatmamaya dikkat etmelisiniz. Bu yatış pozisyonunda yüze baskı uygulanabileceğinden ipler yerinden oynayabilir. Yüzünüz yıkarken doğru tekniklerle hassas yıkamalısınız.

İyileşme sürecinde yüzünüze son derece hassas ve nazik davranmalısınız. Yüzünüzü ovuşturmak ya da yüzünüze masaj yapmak tamamen yanlış ve uygulamanın başarılı olmasını engelleyecek durumlardır.

 

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.