fbpx

Liposuction, bölgesel olarak biriken yağlarınızdan kısa sürede ve etkili şekilde kurtulmanızı sağlayacak etkili bir yöntemdir. Vücudunuzda farklı bölgelerde birikmiş fazla yağ dokuları vakumla çekilir ve bu şekilde vücudunuz daha estetik bir görünüme kavuşturulur. Bu yöntem ile bölgesel yağlarınızında hızlı ve konforlu şekilde kurtulmanız mümkündür.

Liposuction yöntemi bir kilo verme yöntemi değildir. Ancak buna rağmen bölgesel olarak incelme denildiğinde akla gelen ilk ve en etkili yöntemdir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte son teknolojik sistemler sayesinde artık merkezimizde bölgesel yağlardan konforlu şekilde ve en hızlı süre zarfında kurtulabilirsiniz. Bu konuda merkezimizde alanında uzman personellerimiz sizlere işlem uygulaması yapmaktadır.

Liposuction Kimlere Yapılır?

Hareketsiz yaşam tarzı ve düzensiz ve yanlış beslenme alışkanlıkları gibi durumlar zaman içerisinde vücudunuzun belirli bölgelerinde aşırı yağ birikimi meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda liposuction yöntemi sayesinde vücutta biriken bölgesel yağ dokuları vakumlama yöntemi ile alınır ve vücudunuz estetik bir şekle kavuşturulur. Özellikle diyet ve spor gibi düzenli çabalara rağmen vücudunuzdan atamadığınız fazla yağları bu yöntemle vücudunuzdan kısa sürede uzaklaştırabilirsiniz.

Deri esnekliği iyi durumda olan ve aşırı kilo problemi olmayan kişiler, liposuction yöntemi için en uygun kişilerdir. 18 yaşını geçmiş herkeste rahatlıkla uygulanabilir bir yöntemdir. Uygulama genellikle vücut kitle endeksi 32 birimden az olan kişilere uygulandığından vücut kitle endeksi 32 üzeri olan kişilerde uygulanamayan bir yöntemdir.

Hamile olan ya da yeni doğum yapmış kadınlara da uygulanan bir yöntem değildir. Ayrıca sigara alışkanlığı bu yöntemi zorlaştıran bir durum olduğundan uzmanlarımız, sigara kullanan kişiler için de bu yöntemin yapılmaması gerektiği kanaatindedir.

Liposuction Nasıl Yapılır?

Uzmanlarımız, uygulama sırasında kanül adı verilen ince araçlar kullanır. Kanüller sayesinde vücudunuzun farklı bölgelerinde birikmiş yağ dokuları vakum ile çekili ve vücudunuza şekil verilir. Liposuction, kelime anlamı olarak “emmek” anlamına gelir. Anlamından da anlaşıldığı gibi vücudunuzdaki fazla yağlar emerek vücut dışına atar.

Diyet ve spor yapmanıza gerek kalmadan kısa sürede vücudunuzdaki fazla yağlardan kurtulabilirsiniz. Genel anestezi ile uygulanan bir yöntemdir. Uygulama öncesinde hedef bölgelere çizgi çekilere hedeflenen görünüm çizilir. Cilt üzerinde 2 mm kadar kesiler açıldıktan sonra kesilerin içine kanüller yerleştirilir ve bu şekilde bölgedeki yağ dokuları vakumlanarak vücut dışına alınır.

Liposuction Sonrası İyileşme Süreci

Basit bir operasyon olan liposuction uygulaması sonrasında uzmanlarımız tarafından 15 gün boyunca korse giymeniz tavsiye edilir. Hem gece hem gündüz giydiğiniz korse yağ dokularının alındığı bölgelerde hızlı sıkılaşma imkanı sağlarken vücudun ödem yapmasını da engeller.

Her estetik operasyon gibi bu yöntem sonrasında da kızarıklık ve şişlik oluşumları uzmanlarımız tarafından normal kabul edilir. Uygulama sonrasında hemen günlük hayatınıza dönüş yapabilir, 4 hafta sonrasında spor faaliyetlerinize devam edebilirsiniz.

 

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.