fbpx

Jinekomasti işlemi erkek hastalarımızı kapsayan ve son derece önemli olan bir estetik operasyondur. Estetik operasyon sınıfına dahil olan jinekomasti, estetik görüntünün değiştirilmesinin yanı sıra genellikle tıbbi bir gereklilik olarak erkekler tarafından sıklıkla tercih edilir. Burun estetiği ve saç ekimi gibi estetik operasyonlardan sonra erkeklerin en fazla rağbet gösterdiği hizmetlerimizden birisidir.

Jinekomasti, tıpkı kadınlarda olduğu gibi erkeklerin memelerinde bariz bir büyüme görülmesi anlamına gelir. Erkekler için görüntü bozukluğuna neden olmakla birlikte aynı zamanda hiçbir işlevi olmayan erkek memelerinin büyümesi erkeklerde ciddi bir travmaya sebebiyet verebilir. Bu sorunu yaşayan ve kısa sürede bu sorundan kurtulmak isteyen erkek hastalarımız için uzmanlarımız, jinekomasti cerrahi işlemini sunar.

Jinekomasti Neden Olur?

Erkekler, ergenlik döneminde doğal bir oluşum sürecine girerler ve bu süreçte erkeklerin memelerinde de doğal bir büyüme ve hassasiyet meydana gelebilir. Bu durum sağlıklı erkeklerde normal ve aynı zamanda geçici bir durumdur. Ancak bazı erkeklerde ergenlik dönemi sonrasında bu durum geçerken bazı erkeklerde kalıcı olarak jinekomastiye neden olur.

Özellikle ergenlik döneminde aşırı kilo alan erkeklerde görülen bir durumdur. Genellikle ergenlik döneminde gelişen ve sonrasında kalıcı olan jinekomasti, hormonal ve testis tümörüne bağlı olarak ya da kullanılan ilaçlara bağlı olarak gelişen bir durumdur.

Erkeklerde görülen bu hastalık, çift taraflı olabileceği gibi aynı zamanda tek taraflı da görülebilir. Yani bu durumda sadece iki memenin büyümesi söz konusu değildir. Nadir de olsa tek memenin büyümesi söz konusu da söz konusu olabilir.

Jinekomasti Nasıl Tedavi Edilir?

İşinin ehli olan uzman personellerden oluşan kadrosu ile estetik cerrahi merkezimizin erkek hastalarımıza sunduğu profesyonel hizmetlerden birsidir. Tedavi öncesinde uzmanlarımız hastayı detaylı muayene altına alır ve memenin yağ dokusu oranı incelenir.

Meme içindeki yağ dokusu oranı çok fazla değilse o halde liposuction tekniği ile fazla yağ dokusu alınır. Eğer bu sırada meme başı büyük kalırsa meme başının altından kesi atılarak meme bezi alınır ve meme başı küçültülür.

Memedeki yağ oranı aşırı derecedeyse o halde basit yöntemle tedavi edilemeyeceğinden dolayı jinekomasti ameliyatı yöntemine başvurulur. Ameliyat sırasında meme meme dokusu tamamen alınır.  Sonrasında ise meme başları da uzmanlarımız tarafından uygun ve ideal ölçülerde küçültülür. Böylece sorun ortadan tamamen kaldırılmış olur.

Jinekomasti ameliyatı sonrasında meme başı altında ince bir kesi izi kalır. Ancak bu iz çok belirgin olmamakla birlikte özellikle kıllı erkeklerde görülmeyecek derecede olur.

 

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.