fbpx

Kalça Estetiği, genellikle kadınlar tarafından estetik bir popo görünümü oluşturabilmek için başvurdukları estetik operasyonlardan birisidir. Operasyon sonrasında kalça bölgenize daha estetik bir görünüm kazandırmanız mümkündür. Genetik sorunlar, kalça görünümünden hoşnut olmamanız ya da yaşlanmaya bağlı olarak meydana gelen kalça deformasyonu, kalça estetiği yaptırmak için nedenlerin başında gelir.

Kalça estetiği, kaçla şeklinden memnun olmayan kadınların başvurduğu ve başarılar sonuçlar aldığı etkili bir yöntemdir. Yuvarlak ve estetik bir yapıya sahip popo isteyen kadınlar arasında iseniz sizler de estetik cerrahi merkezimize başvurarak uzmanlarımızdan bilgi ve hizmet alabilirsiniz. Merkezimizde birçok alanda olduğu gibi bu estetik yöntemi alanında da teknolojik ekipmanlar ve uzman kadrosu ile sizlere hizmet vermektedir.

Kalça Estetiği Nasıl Yapılır?

Hedeflediğiniz ve aynı zamanda da sizin için en ideal kalça görünümüne kalça estetiği kapsamında liposuction, kalça germe, kalça kaldırma ve yağ enjeksiyonu gibi yöntemlerle kavuşabilirsiniz. Vaser liposuction yöntemi ile bel, sırt ve basen gibi bölgelerden fazla yağ dokuları alınır. Böylece bu bölgelerden kalçaya geçiş daha estetik hale getirilirken aynı zamanda alınan yağ dokuları kalçaya enjekte edilerek kalçanın daha dik ve daha yuvarlak görünüme kavuşması sağlanır.

Operasyon sonrasında en geç 5 güne kadar normal hayatınıza dönüş yapabilirsiniz. Eğer vaser liposuction ile birlikte kalçaya yağ enjeksiyonu yaptırırsanız uzmanlarımız ortalama 3 hafta kadar korse kullanmanızı önerir. Böylece iyileşme süreciniz hem daha hızlı hem de daha başarılı hale gelir.

Kalça Estetiği Öncesi Sonrası Dikkat Etmeniz Gerekenler

İstediğiniz kalça görünümüne kalça estetiği kısa sürede kavuşabilmeniz ve bu süreci hızlandırabilmeniz için operasyon sonrasında dikkat etmeniz gerekenlere riayet etmelisiniz. Öncelikle operasyon sonrasında hemen evinize gidebilirsiniz. 2 gün sonra duş alabilirsiniz. Operasyon cilt altında çalışılarak yapılan bir işlemdir.

Operasyon cilt altında gerçekleştirildiği için kalçanızdaki dikişlerin alınmasına gerek kalmaz. Bununla birlikte uzmanlarımız, operasyon sonrasında 3 hafta boyunca korse kullanmanız, bölgenin daha hızlı toparlanmasını ve iyileşmesini sağlayacaktır.

Bazı kalça estetiği operasyonlarında protezlere ihtiyaç duyulabilir. Eğer kalçanıza istediğiniz formun kazandırılması için protez yerleştirilmiş ise uygulama sonrasında özellikle oturuş ve kalkış sırasında dikkatli ve ağır hareket etmelisiniz. 3. Hafta itibari ile hafif egzersizler yapmaya başlayabilir ve 6. haftadan sonra tüm aktiviteleri sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

 

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.