fbpx
SAÇ EKİMİNDE ACISIZ AĞRISIZ ANESTEZİ

Acısız Ağrısız Anestezi yöntemi saç ekimi operasyonlarında uygulanabilir mi? Pek çok saç ekim merkezi tarafından söylenen, ağrısız saç ekimi ile ne kast ediliyor? Anestezi ile saç ekimi nasıl yapılıyor?

Acısız ağrısız anestezi, bizlere saç ekimi için başvuran danışanlarımız tarafından sıkça sorulan konulardan biridir. Söz konusu olan estetik saç ekimi yaptırmak olsa da, her operasyonda olduğu gibi burada da anestezi kullanımı söz konusu olabilmektedir.

Bu sayfamızda acısız ağrısız saç ekimi ve anestezi teknikleri ile ilgili merak ettiklerinizin yanıtını bulabilirsiniz.

ACISIZ AĞRISIZ SAÇ EKİMİ NASIL OLUYOR ?

Ağrısız bir saç ekimi tanımı, aslında anestezi ile yapılan işlemleri tanımlamak içindir. Normal şartlarda saç doku ve kökünü, ense veya kulak arkası gibi alanlardan almak kişiye yoğun acı verebilir. Bundan dolayı, saç ekimi öncesi tedavi olacak kişilere lokal anestezi uygulaması yapılır.

Acısız ağrısız anestezi işlemi yalnızca deneyimli uzmanlar tarafından yapılabilir. Kişiye iğne veya çeşitli ilaçlarla yapılan anestezi sırasında az miktarda acı duyulması son derece doğaldır. Önemli olan birkaç dakikalık anestezi sürecinin sağlık kurallarına uygun bir şekilde yapılması ve danışanın seans boyunca acı hissetmemesini sağlamaktır.

Uzman eller tarafından yapılmayan anestezilerin insan sağlığına verebileceği tahribat bazen geri dönülemez noktalara ulaşabilir. Bu nedenle saç ekim merkezi seçerken, kuruluşun uzman hekimlerle çalıştığından emin olmalısınız. Ekibimiz bu konuda sorularınızı yanıtlamaya hazırdır.

Dilerseniz iletişim bilgilerimiz üzerinden, dilerseniz doğrudan modern kuruluşumuzu ziyaret ederek, aklınıza takılanları bizimle paylaşabilirsiniz.

NASIL YAPILIR ?

Saç ekimleri genellikle 4 – 8 saat sürebilen, uzun soluklu seanslardan oluşmaktadır. Bazı danışanlarımızın tedavisi bir seans sürebilirken, ihtiyaç duyulan ekim işlemine göre bu süreç birkaç seansı bulabilmektedir.

Saç ekimlerinde ağrı veya acı hissedilmemesi için genel değil, bölgesel anestezi işlemi yapılır. Bu işlem 4 – 6 dakika sürebilmektedir. Genellikle iğne ve ilaç kullanımı, anestezi çalışmamızda tercih ettiğimiz yöntemlerin başında gelir. Saç ekimi acı verir mi, diye merak edenler için özetle  “hayır”, yanıtını verebiliriz.

Anestezi iğnesinin neden olabileceği hafif bir acıdan sonra seans boyunca danışanlarımız, saç köklerinin alındığını, kellik bölgelerinde kanallar açıldığını ve buraya ekim yapıldığını hissetmemektedir. Ancak uzun seanslarda anestezinin zamanla etkisini yitirdiği bir gerçektir. Bu durumda hekimlerimiz, yeni anestezi, ilaç veya uyuşturma gibi birçok işlem yaparak danışanlarımızı rahatlatacaktır.

Acısız ağrısız anestezi, genellikle birçok merkezin reklam amaçlı kullandığı bir tanım haline gelmiştir. Ağrısız olduğu iddia edilen, iğnesiz araçlara hangi ilaçların, ne kadar dozda kullanıldığına dikkat edilmelidir. Ağrı miktarı düşük olan anestezi çalışması ancak uzmanlarca yapılabilir. Seans sırasında duyulabilecek şiddetli ağrı gibi acil durumlara da, sadece uzman hekimler müdahale edebilmektedir.

Acısız ağrısız anestezi ve saç ekimi teknikleri hakkında bizden detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Teknolojik olanaklarımız ve konforlu seans odalarımızla, kısa sürede hayalini kurduğunuz saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.