fbpx

Karın Germe, merkezimizde son dönemlerde karın bölgesinde farklı nedenlere bağlı olarak gelişen deformasyon sorunlarına karşılık sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Karın bölgesindeki fazla yağ oranı, deri fazlalığı, deride sarkma gibi durumlar karın germe operasyonu sayesinde ortadan kaldırılabilir sorunlardır. Bu sorunlar kadın ve erkeklerde sık görülen sorunlar olsa da özellikle kadınlar tarafında karın germe operasyonuna büyük rağbet vardır.

Karın germe, özellikle kadınlarda hamilelik dönemi sonrasında karın bölgesinde bariz şekilde sarkmalar ve gevşemeler görülebilir. Bu sorunlar merkezimizde cerrahi yöntemleri ile basit bir şekilde giderilebilir. Alanında uzman olan personellerimiz ile siz de merkezimize gelerek kusursuz bir karın görünümüne sahip olabilirsiniz.

Operasyon sırasında karın bölgesindeki fazla yağlar alınır, karın derisi gerdirilir ve aynı zamanda varsa göbek deliğinin altındaki çatlaklar giderilir.

Karın Germe Operasyonu Ağrılı mıdır?

Operasyon sonrasında özellikle ilk 3 gün büyük önem taşır. B üç gün içerisinde karın bölgesinde şişlik ve ağrı oluşumu olası ihtimallerdir. Bu süreçte ağrı ve şişliği en aza indirgeyebilmek için ağrı kesici ilaçlar kullanabilirsiniz.

İyileşme sürecinin hızına bağlı olarak karın germe operasyonunu takiben 1 ila 3 hafta içerisinde dikişleriniz alınır. Bu süreçten sonra 4. Haftaya geldiğinizde ise herhangi bir acı ve ağrı hissetmeden günlük yaşantınıza kolaylıkla geri dönebilirsiniz. Tüm bu işlemler merkezimizde uzman kişiler tarafından son teknoloji sistemler ile yapılır.

Karın Germe Sonrası Dikkat Emeniz Gerekenler

Her ne kadar estetik cerrahi merkezimizde karın germe operasyonu alanında uzman kişiler tarafından son teknoloji sistemler ile yapılsa da yapılan operasyon gereği karın germe sonrasında belirli bir iyileşme süreci ve bu süreçte dikkat etmeniz gerekenler vardır. Operasyon sonrasında ağrıyı en aza indirgemek için ağrı kesici ilaçlar kullanabiliyor olsanız da aspirin ve benzeri gibi kan sulandırıcı ilaçlardan muhakkak uzak durmalısınız.

İyileşme sürecinde beslenme de son derece önemlidir. Bu süreçte mideyi rahatlatacak ve mideye baskı yapmayacak besinler tüketilmelidir. Eğer sigara ve alkol kullanımı gibi zararlı alışkanlıklarınız var ise iyileşme sürecinin hızlanması ve istediğiniz sonuçlara ulaşabilmek için bu alışkanlıklarınızı bırakmalısınız.

Operasyon sonrasında karın bölgesini zorlamamak için öncesinde mideyi zorlayacak ve kabızlık yapabilecek gıdalar tüketmemelisiniz. Ayrıca bu süreçte hızlı iyileşebilmek ve normal hayatınıza hızlı şekilde dönüş yapabilmek için uzmanlarımızın tavsiyelerine birebir uymanız gereklidir. Bununla birlikte ağır kaldırmaktan ve ani hareket etmekten kaçınmalısınız.

Dar kıyafetler, operasyon sonrasında karın bölgesini sıkacağından bol ve rahat kıyafetler tercih etmelisiniz. Son olarak da bu süreçte karın bölgenizin darbe almamasına ve zorlanmamasına fazlasıyla özen göstermeniz gerekecektir.

 

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.