fbpx

Organik Saç Ekimi, hastanın kendi yağ dokusundan hazırlanan kök hücre enjeksiyonu ile gerçekleştirilmektedir.
Saç ekiminde en önemli eksikliklerden biri de ekim yapılacak bölgenin işlem için hazırlanmamasıdır. Ekilen saç kökleri ve ekim bölgesi ne kadar kaliteli olursa, Saç Ekimi işleminin sonuçları da o kadar iyi sonuçlar vermektedir.

Organik Saç Ekimi Avantajları  

Geleneksel saç ekimi işlemlerinde sadece donör bölge yani sağlıklı saç köklerine odaklanılır. Greftler elde edilerek saçsız bölgeye transfer edilir. Ancak saç köklerinin beslenmesini sağlayamayan saçsız bölgelerde yağlanma azalır. Yakından bakarsanız, oradaki derinin kemiğe daha yakın olduğunu ve boşaltıldığını göreceksiniz. Yeni saç köklerini transfer etseniz bile başarı şansı çok düşük olacaktır.

Kellik sorunu olan kişilerin sağlıklı folikülleri onların gerçek hazinesidir; bu tür bir müdahale saç ekimi sonrası sağlıklı saç köklerinin ölmesine neden olacaktır. Ayrıca greftlerin ekilmesini kolaylaştırmak ve cerraha kolaylık sağlamak için kel kafa derisine enjekte edilen kimyasalın sağlıklı saç köklerine zarar verdiğini biliyoruz.

Organik Saç Ekimi bu noktada çok önemli avantajlar sağlamaktadır. Hastanın kendi yağından hazırlanan kök hücreden zengin yağ enjeksiyonu, saç ekimini kolaylaştırır ve saçsız bölgede daha sağlıklı bir saç derisi oluşmasını sağlar.

Organik saç ekiminde kullanılan kök hücre enjeksiyonu hastaya birden fazla avantaj sağlamaktadır. Organik Saç Ekiminde Kullanılan Kök Hücre Enjeksiyonu:

• Ekim alanı verimli hale getirilir.
• Saç ekim işlemi kolaylaşır
• Kimyasalsız çalışma sağlar
• Yeni ekilen saç köklerini besler ve tutunma oranlarını artırır.
• Saç ekim işleminde %90’dan fazla başarılı sonuçlar sağlari
• Daha canlı, sağlıklı ve uzun ömürlü saçların çıkmasını kolaylaştırır.

 


Saç Folikülü Nedir?

Saç folikülü, cildin epidermis (dış kısım) kısmında tünel şeklinde saçın büyüdüğü bir yapıdır. Saç kökü proteinden oluşur ve kan damarları aracılığıyla beslenir. Buradaki hücre sayısı arttıkça saç büyür ve yüzeye ulaşır. Zaman içerisinde gerek hormonal nedenlerle gerekse de sebepsiz saç dökülmeleri meydana gelebilir.

 


Saç Folikülü Kaynaklı Kök Hücre Ne İşe Yarar?

Saç dökülmesi veya alopesi birçok kişinin rahatsız olduğu bir konu olup, sıklıkla ilaç tedavilerine ya da cerrahi işlemlere başvurulmaktadır. Fakat cerrahi işlem süreçleri hem uzun hem de zahmetlidir.

Buna karşılık saç folikülünden üretilmiş olan kök hücreler tüm bu süreci daha da kolay uygulanabilir hale getirmektedir. Cerrahi bir işlem gerektirmeden saçlı deriye enjekte edilen kök hücreler buradaki hücrelerin aktif hale gelmesini bu sayede de kıl folikülünün tutunmasını ve yeniden oluşumunu tetikler. Kişinin kendisine ait bir doku olduğundan dolayı, herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

 

Saç Folikülü Kaynaklı Kök Hücre Kimler için Kullanılır?

Saç folikülü kaynaklı kök hücre uygulaması, saç dökülmesinin erken aşamalarında olan kadınlarda ve erkeklerde rahatlıkla yapılabilir.

Saç incelmelerinde, saç seyrekleşmelerinde ve saç ekimi sonrasında sıklığı arttırmak amacıyla uygulanabilir.

Hormonal değişikliklere bağlı olarak doğum ve menapoz sonrası kadınlarda meydana gelen saç dökülmelerinde de kullanımı mümkündür.

 


Saç Folikülü Kaynaklı Kök Hücre Nasıl Uygulanır?

Uygulama öncesi estetiği bozmayacak şekilde hastadan 5-6 adet sağlıklı kıl folikülü alınır ve özel transfer koşullarında laboratuvara gönderilir.Özel yöntemlerle ayrıştırılan kök hücreler istenen sayıda çoğaltılarak gerekli kalite kontrol testlerine tabi tutulur.

Yaklaşık 4-6 hafta sonrasında hazır hale gelen saç folikülü kaynaklı kök hücreler hastaya özel olarak hazırlanarak uygulanmak üzere transfer edilir. Cerrahi bir işlem olmadığından dolayı, uygulanacak alan önce steril edilir, sonrasında hücrelerin enjeksiyonu gerçekleştirilir.

Welcome to our site

This is Subtitle

Organik Saç Ekimi (Fibroblast)

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.