fbpx

S.S.S

Sorularınızı Cevaplıyoruz

Özellikle erkeklerin saç dökülmesinin nedenleri konusundaki soru işaretleri için sizler için bir liste düzenledik. Bunun nedeni A vitamini düşüklüğü gibi geçici bir sağlık durumu bile olabilir.

Kısaltmadan Saç Ekimi yapılması mümkün mü ? Kazımadan saç ekimi hangi yöntemlerle yapılıyor? Kısalmaya gerek duyulmadan ya da tıraşsız saç ekimi işlemi hakkında önemli detayları yazımızın devamında görebilirsiniz.

Kısaltmadan saç ekimi, özellikle kadınların merak ettiği konulardan biridir. Bunun yanında, birçok erkek, saçlarını kısaltmadan kellik sorunu olan bölgelere saç ekimi yapılmasının yollarını aramaktadır. Bu tür saç ekimi yöntemlerinin nasıl uygulandığına kısaca değinmeye çalışalım.

Belirli bölgelere yapılacak olan ve genellikle kadınlar için saç ekimi tekniklerinde, sadece belirli bir bölgedeki saçlar kısaltılabilir veya kazınabilir. Az sayıda kök ve doku aktarımında kısmi kesimler oldukça pratik bir çözümdür.

Bazı danışanlarımızdaysa, saçın hiçbir bölgesinin kısaltılmasına veya kazınmasına gerek duyulmaz. Küçük alanlarda görülen saç dökülmesi ya da saç köklerinin fonksiyonunu yitirmesi durumlarında, saç kesilmeden kanallar açılabilir ve o bölgelere sağlıklı kökler aktarılabilir.

Saç kesmeden saç ekimi, estetik açıdan oldukça yararlı bir yöntemdir. Bu operasyonu yaptıran kişiler, görünümlerini kaybetmeden gündelik yaşamlarına kolayca devam edebilirler. Saçlar çok kısa olmadığı için genellikle kişide gözle görülür bir fark ortaya çıkmaz.

Özel uçlu iğnelerin kullanıldığı bu gibi operasyonlarda, çok daha az sayıda nakil yapıldığı için iyileşme süreci oldukça çabuk tamamlanmaktadır. Bu süreç genellikle bir veya iki hafta sürmektedir. Kısaltmadan saç ekimi sonrasında doğal ve sıkı bir saç görünümü elde etmek mümkündür.

Saç dökülmesinin yoğun olmadığı erkekler için saç ekimi teknikleri arasında, kısaltmadan yapılan operasyonların önemi büyüktür. Kısacası bu yöntem, hem erkekler hem de kadınlar için oldukça avantajıdır.

Kısaltmadan saç ekimi hakkında merak ettiğiniz her şeyi uzmanlarımızla paylaşabilirsiniz. Ev konforundaki merkezimizde, modern teknolojilerimizden yararlanarak, kısa sürede özlediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz.

SAÇ LAZERİ NEDİR?

Saç. Lazeri nedir? Saç dökülmesi ve kelliğin tedavisi olarak saç lazeri kullanılır mı? Lazerle saç tedavisi seansları ne kadar sürmektedir?

Saç lazeri, modern kliniklerimize uyguladığımı yaygın tedavi yollarından biridir. Lazer ve diğer saç bakım yöntemleri, uzmanlarımız kontrolünde yapılmaktadır. Saç lazeri, saç kaybı ve zayıflaması yaşayan danışanlarımızın merak ettiği konulardan biridir. Saça lazer uygulama ile ilgili sık sorulan soruların yanıtlarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

SAÇ LAZERİ NE İŞE YARAR?

Saçların zayıflaması, parlak ve dolgun görünümünü kaybetmesi, günümüzde sıkça karşılaşılan bir durumdur. Saç kaybı ve saç dökülmesinin nedeni kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Stresli bir yaşam, düzensiz alınan uyku, vitamin ve mineral eksikliği, düzensiz beslenme, bazı hastalıklar bu sorunların temel nedenleridir.

Genellikle erkeklerde saç dökülmesi genetik nedenlere bağlıdır. Daha az bir oranda olsa da, aynı durum kadınlar için de geçerlidir. Pek çok saç sağlığı sorununun altında, hormon düzensizliği ve kalıtsal özellikler yatmaktadır. Sorun ne olursa olsun, saçların tedavisi ve eski sağlığına kavuşması için pek çok teknik uygulanmaktadır.

Saç lazeri, bu teknikler arasında sıkça başvurulan çözümlerde biridir. Düşük düzeyde lazer ışınlarının mevcut saç köklerini uyarması işlemine saç lazeri ya da lazerle saç tedavisi adı verilmektedir. Tekniğin amacı kökleri ve dokuyu uyararak, kan dolaşımını daha hızlı bir hale getirmektir. Bununla beraber, lazer uygulaması zayıf köklerin daha sağlıklı saç üretimine yardımcı olur.

SAÇ LAZERİ NASIL YAPILIR ?

Lazer işleminden önce danışanlarımızın, uzmanlarımız tarafından muayene edilmesi ve sağlık incelemesinin yapılması gerekir. Aynı zamanda saç tipinin belirlenmesi için saç analizi yapılır. Daha sonra, kişinin ihtiyacına uygun olarak kaç seans saç lazeri uygulanacağı belirlenir.

Lazer ile saç tedavisi, ilk olarak baş derisinin işlem için hazırlanması ile başlar. Kök ve dokunun canlandırılması için baş üzerindeki belirli bölgelerde kanallar meydana getirilir. Daha sonra baş üzerine, besleyiciliği yüksek saç serumu uygulanır. Serumun etkisini arttırmak için belirli noktalara lazer ışını verilmeye başlanır.

Saç için lazer yöntemi bölgesel kan dolaşımı oranını arttırır. Kök çevresinde seans öncesi kanallar, lazerin sorunlu bölgeye daha sık temas etmesini sağlar. Beslenen ve protein oluşumu hızlandırılan köklerde, çok daha sağlıklı saç üretimi başlayacaktır. Zayıf kökler lazer ve serumla güçlendirir, bazı bölgelerde yeni saç oluşumları gözlenebilir.

SAÇ LAZERİ FAYDALARI

 • Lazer uygulanan bölgelerde kan akış oranı arttırılır, böylece hücreler daha iyi beslenebilir

 • Lazer tedavisine maruz kalan hücreler aktif olarak çalışmaya, protein sentezlemeye ve onarılmaya başlar

 • Lazerle saç onarımı ile daha dolgun, parlak ve sağlıklı saç üretimi elde edilir

 • Özellikle kadınlardaki hızla incelen saç sorununun önüne geçer

 • Erkekler ve kadınlar için uygun bir tedavi yöntemidir

 • Saç ekim yöntemleri ve diğer tedavi yöntemleri ile birlikte tamamlayıcı bir teknik olarak kullanılabilir

 • Mezoterapi ile birlikte etkin bir tedavi yolu olarak tercih edilebilir

 • PRP (Trombosit yönünden zengin, kişinin kendi kanından elde edilen serum tedavisi) ile birlikte, daha güçlü sonuçlar almak için kullanılabilir

SAÇ LAZERİ KAÇ SEANS SÜRER ?

Saç lazeri seansları danışanlarımızın ihtiyacına göre belirlenir. Genellikle seans sayılar 3 – 12 arasındadır. Seans süreleri 15 – 20 dakika kadardır. Ortalama 2 – 4 ay içinde tedavi tamamlanır ve sorunlu saçlarda gözle görülür sonuçlar ortaya çıkar. Lazerle saç tedavisi ile ilgili kaliteli çözümler sunan kuruluşumuzla iletişime geçerek, daha detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

SAÇ MEZOTERAPİSİ NEDİR ?

Saç Mezoterapisi nedir, ne işe yarar? Mezoterapi tedavisi ile kaybedilen saçları geri kazanmak mümkün mü? Saç mezoterapisinin yan etkileri var mı? Sağlıklı ve parlak saçlara kavuşmak için kaç seans mezoterapi uygulaması yaptırılmalı?

Saç mezoterapisi, saçlarında eski görünümü kaybeden, zayıf ve dökülen saçlara sahip kişilere yönelik tedavi yollarından biridir. Merkezimize başvuran birçok danışanımız tarafından merak edilen bu konuyla ilgili önemli noktaları sizler için ele alıyoruz.

 MEZOTERAPİ NEDİR ?

Mezoterapi uzun yıllardır tıp ve estetik dünyasında uygulanan bir yöntemdir. Son zamanlarda teknolojinin gelişmesi ile birlikte, mezoterapi tekniği çok daha hızlı ve etkili bir şekilde uygulanmaya başlamıştır. Mezoterapi tedavisi, tekrar eden ağrılardan ciltteki yaşlanmaya, kilo vermeden yara izlerinin giderilmesine kadar oldukça geniş bir yelpazede kullanılır.

İyileşme için ihtiyaç duyulabilecek bazı aminoasitler, mineraller, vitaminler ve enzimler, mezoterapide bir araya getirilir. Bireyin ihtiyacına göre karışımda hangi maddelerden ne kadar kullanılacağına hekim kontrolünde karar verilir. Daha sonra hazırlanan bu kür, kişinin cilt altı tabakalarına enjekte edilir.

 MEZOTERAPİ NE İŞE YARAR ?

Yukarıda belirttiğimiz gibi, hızlı ve etkili bir teknik olan mezoterapi, geniş bir kullanım alanına sahiptir. Aşağıda mezoterapinin faydaları arasından öne çıkanları sıralamaya çalışalım:

 • Kilo verme ve zayıflamaya katkı sağlama

 • Cilt sarkması veya selülit sorunlarını giderme, cilde elastikiyet kazandırma

 • Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan ciltteki leke veya yara izlerini ortadan kaldırma

 • Tekrar eden ağrıların etkilerini azaltma

 • Saç sorunları ve kelleşmeye çözüm sağlama

 • Egzersiz veya spora bağlı çeşitli sakatlıkların tedavisini kolaylaştırma

 • Gözün alt çevresinde meydana gelen morlukları, şişlik veya torbaları tedavi etme

 KİMLER MEZOTERAPİ YAPTIRABİLİR ?

Saç sorunları ve diğer durumlar için kişinin tedaviye uygun olup olmadığı, hekim muayenesi ve sağlık araştırmasından sonra karar verilir. Genel olarak şeker hastaları, hamile ve emziren anneler, kanser hastalığı olanlar, kurdeşen problemi olanlar, felç geçirmiş olanlar ve mezoterapide kullanılacak maddelere karşı duyarlı olabilecek kişiler, tedaviden yararlanamazlar.

 MEZOTERAPİNİN YAN ETKİSİ VAR MI ?

Saç mezoterapisi veya diğer mezoterapi yöntemlerinde hazırlanan karışımlar cilt altına enjekte edilir. Bu işlemden sonra söz konusu bölgede çeşitli izler, kızarmalar ve renk değişimleri gözlenebilir. Bu durum tedavinin bilinen bir etkisi olarak bilinir ve kısa süre sonra bu etkiler ortadan kalkar.

 SAÇ MEZOTERAPİSİ NEDİR ?

Saç dökülmesi, tellerin incelenmesi ve zayıflaması günümüzde sık görülen bir durumdur. Mezoterapi, kadın ve erkeklerin bu sorunlarının önüne geçebilecek tedavi yollarından biridir. Mezoterapi için hazırlanan sıvının içinde besleyici öğeler bulunmaktadır. Deri altına enekte edilen sıvı, saç köklerini besler ve güçlendirir. Saç mezoterapisi ile saç dökülme süreci yavaşlatılır.

Saç köklerinin yeterli derecede beslenmesi için de, saç mezoterapisi oldukça faydalı bir yöntemdir. Hücreler için gerekli maddeler kan dolaşımıyla elde edilir. Mezoterapi uygulandığı bölgedeki kan akışını hızlandırır. Mezoterapi ile saç çıkması, kelleşmiş bölgeler söz konusu olduğunda yeterli bir teknik değildir. Saç ekim yöntemleri ve mezoterapi birbirlerini tamamlayıcı etkiye sahiptir.

Saç Mezoterapisi Fiyatları

Mezoterapi fiyatları uygulanacak seans sayısı ve uygulamanın kapsamına göre farklılık gösterir. Uygun fiyatlı saç mezoterapi seçenekleri için kuruluşumuzdan bilgi alabilirsiniz.

Saç Mezoterapisinin Yan Etkileri

Her tıbbi yöntemde olduğu gibi, mezoterapi için de kişinin sağlık durumunun tedaviye uygun olması gerekir. Kalıtsal kökenli rahatsızlıklara bağlı saç sorunlarında elde edilen sonuçlar beklentinin altında olabilir. Danışanların tedaviden önce bilmesi gerekenler bulunmaktadır. Mezoterapi ağrı ve acı gibi geçici yan etkilere neden olabilir. Genellikle seanstan sonra bir hafta kadar saç yıkanmaz veya suya girilmez.

Saç mezoterapisi hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SAÇ MUAYENESİ VE ANALİZİ NEDİR ?

Saç muayenesi ve analizi, saç dökülme sorununa karşı tedavi arayışında olan bireylere, alanında uzman doktorlarımız tarafından yapılan incelemelerdir. Saç dökülme sorununa çözüm için günümüzde birçok modern saç ekim yöntemi kullanılmaktadır. Uygulanacak yöntemi belirlenmesi bakımından öncelikle bireylerin muayeneden geçmesi ve saç tipinin belirlenmesi son derece önemlidir.

Saç muayenesi ve analizi çalışmaları ile ilgili önemli noktalara değinmeden önce, saç ekimi hakkında bilgi vermemiz yararlı olacaktır. Bu sayfamızın devamında, saç analizi ve muayenesi hakkında bilinmesi gerekenleri bulabilirsiniz.

 NEDEN SAÇ EKİMİ ?

Günümüzde saç ekimi sadece erkeklerin değil, hanımların da ihtiyaçlarından bir haline gelmiş bir tedavi yöntemidir. Çeşitli faktörlere bağlı olarak gelişen saç dökülme problemi, uygun tedavi yöntemleri belirlendikten sonra modern yöntemlerle çözüme kavuşturulmaktadır.

Kelleşme veya saç dökülme tedavisi, daha çok fonksiyonunu yitirmiş saç kökleri üzerine odaklanmaktadır. Artık saç büyümesinin gözlenmediği kök bölgeleri ekim yöntemiyle tedavi edilmekte ve sağlıklı bir görünüme kavuşturulmaktadır.

 SAÇ EKİMİ MERKEZİ UYGULAMALARIMIZ

Saç muayenesi ve analizi çalışmaları yapıldıktan sonra, uzmanlarımız sağlıklı saç kökü bölgelerinden ilgili kökleri alarak, kellik sorunu olan bölgelere nakil işlemini gerçekleştirmektedir.

Modern saç tedavi cihazlarının yer aldığı estetik merkezimizde, danışanlarımıza uyguladığımız birçok farklı saç ekim yöntemi bulunmaktadır. Böylece, kişinin kendisine uygun olan saç dökülme tedavi yöntemleri tespit edilmekte ve hekimlerimizin kontrolünde kısa sürede hayata geçirilmektedir.

Saç ekimizi için başvuran danışanlarımıza uyguladığımız yaygın yöntemler arasında FUE saç ekimi ve FUT saç ekimi bulunmaktadır. Saç analizi yaptıranlar için iki yöntemden biri tercih edilmektedir. FUE yönteminde köklerin aktarımını sağlayan özel bir motor kullanılmaktadır. Bu araçla kökler teker teker alınır ve sorunlu bölgelere aktarılır.

FUT yöntemindeyse, saç kökleri enseden tabaka halinde alınır ve alınan bu parçalar kellik sorununun yaşandığı bölgelere uygulanır. Bu tedavi yönteminde ense bölgesinde hafif bir iz kalması durumu meydana gelebilir. FUE uygulamasında ise iz oluşumu gözlenmez.

Hangi tedavi yönteminin kişi için uygun olduğu uzman hekimlerimiz tarafından yapılan, saç muayenesi ve analizi sonrasında netlik kazanmaktadır.

 SAÇ MUAYENESİ VE ANALİZİ NASIL YAPILIR ?

Saç muayenesi ve analizi, tedavi için başvuran danışanlarımız için uyguladığımız bir inceleme ve araştırma çalışmasıdır. Saç ekimi için tedavi arayan danışanlarımızın sağlık geçmişi, uzmanlarımız tarafından üzerinde durulan bir konudur.

Danışanın daha önce geçirdiği hastalıklar, kullandığı ilaç ve tedaviler, muayene aşamasında incelenir ve saç ekimi için engel teşkil edecek bir durumunun olup olmadığı tespit edilir.

Saç analizi sırasındaysa, danışanın saç kaybettiği bölgeler, dökülme görülen bölgelerin durumu, ince veya kalın telli saç tipine sahip olması gibi veriler toplanır. Daha sonraki aşamada ise hangi saç ekim yönteminin yapılacağına kişi ile birlikte karar verilir. Saç ekim süresi ise 4 – 8 saat arasında farklılık gösterebilir.

Saç muayenesi sırasında danışanın saç derisinin durumu, gerginliği gibi temel noktalar da dikkate alınmaktadır. Bazı kişiler için genel ekim yöntemleri uygulamak doğru bulunmayabilir. Bu durumda, kaybedilen saçların geri kazanılması için merkezimizde uyguladığımız farklı tedavi yolları danışanlarımıza önerilmektedir.

Saç muayenesi ve analizi bakımından, kişinin saç bulunan bölgelerindeki sıklık oranı da tedavi için önemli bir veridir. Herkes için aynı tedavi yöntemi söz konusu olmayacağı için ilk inceleme ve muayene, başarılı bir tedavinin olmazsa olmaz bir parçasıdır.

Deneyimli uzmanlarımız eşliğinde ve modern saç ekim cihazlarımızla özlediğiniz görünüme kısa sürede kavuşabilirsiniz. Kuruluşumuza gelerek muayene olabilir ve size uygun saç ekimi yöntemiyle, hayalini kurduğunuz görünüme kısa sürede kavuşabilirsiniz. 

Saç Tedavileri için hangi yöntemler kullanılmaktadır? Yeniden canlı ve sık görünüme sahip, doğal saçlara kavuşmak mümkün mü? Saç tedavi yöntemleri ne kadar etkili?

Saç tedavileri, merkezimize başvuran ve sağlıklı saç görünümüne sahip olmak isteyen danışanlarımızın merak ettiği konuların başında gelmektedir. Saç için tedavi yollarını ve saç tedavilerinin önemini bu sayfamızda inceliyoruz.

 SAÇ TEDAVİSİ NEDİR ?

Sağlıklı, parlak ve dolgun saçlar herkesin hayalidir. Günümüzde saç dökülmesi ve kellik, erkeklerin ve kadınların ortak sorunlarından biri haline gelmiştir. Yetersiz ve düzensiz uyku, mineral ve vitamin eksiklikleri, hormonsal değişimler, tütün mamulleri kullanımı, gibi pek çok nedenden ötürü saçların zayıflaması söz konusu olabilir. Böylesi sorunlar, bazı tıbbi tedaviler, ilaçlar ve genetik faktörlerden dolayı da ortaya çıkabilmektedir.

Saç tedavi merkezleri ise saçlardaki dökülmeyi engelleyecek ve mevcut kökleri güçlendirecek çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Saç dökülmesinin engellenmesi genellikle zordur, ancak tedavi yöntemleri ile bu süreç hafifletilebilir, mevcut saçlar daha güçlü hale getirilebilir. Çoğunlukla saç seyrelmesinin nedeni genetik olduğu için tedavilerde başarı oranları kişiden kişiye göre değişiklik gösterir.

 SAÇ TEDAVİLERİ KİMLERE UYGUNDUR ?

Erkeklerde saç dökülmesi çoğunlukla genetik faktörlere dayanır. Birçok erkekte saç dökülmesi erken gençlik döneminde başlar. Fakat dökülme hızı her erkekte aynı olmayabilir. Kimi erkekler henüz orta yaşa gelmeden saçlarının büyük bölümünü kaybederken, bazıları yaşlılık dönemine kadar yavaşça say kaybı yaşamaya devam etmektedir.

Kadınlar, erkeklere oranla biraz daha az genetik nedenlere bağlı saç dökülmesi yaşar. Günümüzde kadınlarda saç dökülmesi oranı giderek artmaktadır. Tedavi ihtiyacı saçın kayıp oranına göre belirlenir. Uzmanlarımızın incelemesi sonrası kişinin saç tipi ve saç dökülme nedenleri ortaya çıkarılır. Daha sonra uygun bir yöntem belirlenerek tedavi süreci başlatılır. Günlük saç kaybı 90 ila 200 arasında olan kişiler, tedavi ihtiyacı fazla olan hastalar grubundadır.

SAÇ TEDAVİLERİ NELERDİR ?

Teknolojik olanakları gelişmesiyle, sağlıklı saçlara kavuşma özlemi duyanlar için pek çok yöntem ortaya çıkmaktadır. Yalnızca uzmanlar tarafından yapılması gereken tedaviler için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. En iyi saç tedavileri arasında öne çıkanları sizler için sıralıyoruz.

Lazerle Saç Tedavisi

Lazerle saç tedavisi en fazla tercih edilen tekniklerden biridir. Tedavi süresi genellikle 3 – 6 ay arasında değişiklik gösterir. Lazer kullanımındaki amaç, dökülmenin görüldüğü bölgelerdeki hücrelerin canlandırılmasıdır. Bunun yanında, lazer kullanılarak hücreler uyarılır ve baştaki kan dolaşımı hızlandırılır.

 BÜYÜME FAKTÖRÜ İLE SAÇ TEDAVİSİ

Son yıllarda yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Bu teknik kullanılarak, serum haline getirilmiş büyüme hormon sıvıları saç hücrelerine verilir. Grow factor tekniği için üretilmiş cihazlar öncelikle masaj yapılacak alanı uygun hale getirir. Daha sora serum belirli tekniklerle baş bölgesine yedirilir. Yeni saçların oluşmasına yardımcı olan bu yöntem, aynı zamanda beyazlamış saçların azalmasını sağlayabilmektedir.

MEZOTERAPİ İLE SAÇ TEDAVİSİ

Saç tedavileri arasında sıkça başvurulan tekniklerdendir. Bu yöntemde, sağlıklı saçların elde edilmesi için özel olarak hazırlanmış vitamin kürleri kullanılır. Saç köklerinin canlandırılması için bir araya getirilmiş vitamin kürü, özel bir cihaz yardımıyla cilt altına verilir. Hastaların mezoterapi tedavisi için birden fazla kez tedaviye gelmesi gerekir. İşlemin kaç seans süreceği kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Seans süreleri ortalama yarım saattir.

 PRP İLE SAÇ TEDAVİSİ

PRP yöntemi, cildin iyileştirilmesi, kırışıklığı yok etme ve leke oluşumu gibi pek çok alanda kullanılan bir yöntemdir. Saç tedavileri için de tercih edilen PRP yönteminde, saç kaybı yaşayan bireylerin kendi kan hücreleri kullanılır. Kanın kırmızı bölümü cihazlarla ayrıştırılır ve plazma kısmı, özel işlemlerden geçirilerek hastanın cilt altına veririlir.

Saç tedavileri hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımızla iletişime geçerek öğrenebilir, konforlu merkezimizde hayalini kurduğunuz görünüme kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.