fbpx

Çatlak selülit tedavisi kadınların olduğu kadar erkeklerin de son dönemlerde fazlasıyla ihtiyaç duyduğu bir tedavi yöntemi haline gelmiştir. Bizler de beklentilerinizi en konforlu ve en profesyonel şekilde karşılayabilmek için merkezimizde sizlere çatlak ve selülit tedavisi hizmeti sunmaktayız. Medikal estetik hizmetlerimizden birsi olan bu işlemi sizlere uyguladığımızda kısa sürede etkili sonuçları gözlerinizle görebilirsiniz.

Çatlak selülit tedavisi merkezimizde farklı yöntem ve teknolojiler kullanılarak sizlere sulan bir hizmettir. Tedavi sırasında uygulanacak olan yöntemler sorunlarınızın yoğunluğuna ve fiziksel özelliklerinize göre belirlenir. Bu sayede sizin için en etkili yöntem tercih edildiğinden hedeflediğiniz sonuca da kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Selülit ve Çatlak Nedir?

Derialtında yağ hücrelerinin dolaşımı bozulduğunda ciltte oluşan girintili çıkıntılı görünüme sahip cilt sorununa “Selülit” adı verilir. Dört evreden meydana gelen selülit, yağ hücrelerinin arasında bulunan fibrotik bantların deride çukurluklara neden olur. İlk olarak portakal görünümü ile ortaya çıkar.

Sürekli kilo alıp vermeye bağlı olarak ciltte gerilmeler meydana gelebileceği gibi kortizonlu ilaçlar kullandığınızda da cildin elastin lifleri hasar görür ve böylece çatlaklar meydana gelir. Pembe bir renkte oluşmaya çatlaklar, daha sonra mora ve son evrede ise beyaz renge dönüşür. Cildin destek dokusu kolajen ve elastin liflerinden oluştuğundan bu lifler hasar aldığında çatlak oluşumu kaçınılmaz olur.

Selülit ve Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Merkezimizde yaptıracağınız selülit ve çatlak tedavisi kişiye özel tedavi yöntemleridir. Ancak tüm tedavi yöntemlerinde uzmanlarımızın profesyonelliği sayesinde yüksek oranlı başarılar elde edebilirsiniz. Merkezimizde selülit tedavisinde uzmanlarımız öncelikle düzenli egzersiz, masaj ve diyet uygulamanızı önerir. Bu yöntemler haricinde ihtiyaçlarınız doğrultusunda mezoterapi, radyofrekans ve akustik dalga gibi tedavi yöntemlerine başvurulur.

Merkezimizde yapıla çatlak tedavisinde ise öncelikle amaç; çatlak oluşumunu önlemektir. Ancak oluşmuş çatlak görünümünü tedavi etmek ve cildi onarmak için mezoterapi, PRP, plazma enerjisi gibi tedavi yöntemleri tercih edilir. Tedavi yöntemlerinin sizlere uygulanacağı seanslar ise tamamen selülit ya da çatlaklarınızın derinliğine bağlı bir durumdur.

Selülit ve çatlak oluşumlarınız ne kadar fazlaysa ve ne kadar büyükse seanslarınız da o kadar fazla olabilir. Bu nedenle de tedavi öncesinde uzmanlarımız mutlaka detaylı muayene ettikten sonra en etkili yöntemi sorunlarınız doğrultusunda tercih ederler.

 

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.