fbpx

Burun Estetiği (Rinoplasti), burun yapısından memnun olmayan kişilere yapılan bir estetik cerrahi operasyondur. Burun yapısında doğuştan bir yapısal bozukluk olabileceği gibi şiddetli düşmelere, kazalara ve travmalara bağlı olarak da burunda sonradan yapısal bozukluklar meydana gelebilir. Ayrıca burun estetiğini görünüm için tercih edebileceğiniz gibi bazı sağlık problemleri de burun estetiğini gerekli hale getirebilir.

Burun estetiği (Rinoplasti), burnun şekilsel yapısını değiştirmek için yapılan cerrahi bir operasyondur. Yaralanmalara ve travmalara bağlı olarak gelişen sorunlar, doğumsal şekil bozuklukları burun estetiği ile düzeltilebileceği gibi aynı zamanda solunumda zorluk çekildiği takdirde de bu zorluğu ortadan kaldırmak ve nefes almayı kolaylaştırmak için de burun estetiği yani rinoplasti yöntemine başvurulur.

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nasıl Yapılır?

Merkezimizde rinoplasti hizmeti almak istediğinizde işlem öncesinde uzmanlarımız sizinle detaylı görüşme yapar ve sizi detaylı muayene eder. Böylece sizin şikayetlerinizi ve beklentilerinizi tamamen algılayacağından işlem sırasında uzmanlarımız sizin beklentilerinizi karşılayacak bir görünüm kazandırmaya yönelik bir plan oluşturur.

Nadir olarak lokal anestezi ile yapılan burun estetiği, genellikle genel anestezi ile de yapılır. Açık ve kapalı teknik olmak üzere iki farklı teknikle uzmanlarımız tarafından yapılan rinoplasti, açık teknikle yapılırsa iki burun deliği arası kesilir ve böylece burun için net bir şekilde görüntülenir. Bu işlem sonrasında burunda minimum düzeyde kesi izi kalabilir.

Kapalı teknikle yapılan operasyonda ise burna kesi atılmaz ve bu sayede operasyon sonrasında burunda kesi izi de kalmamış olurken işlem sonrasında kişinin normal hayatına dönüşü daha kısa sürer. Burun deliklerinden işlem yapılan bu yöntemde hastanın burun yapısının işleme uygun olması gerekir.

Burun Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği, merkezimizde birçok şikayetinize istinaden gerçekleştirilen ameliyatsız bir cerrahi operasyondur. Ancak bu operasyon sonrasında uzmanlarımız, dikkat etmeniz gereken durumlar konusunda sizlere bilgilendirme yapmaktadır. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; operasyon sonrasında burnu darbelerden korumanız gerekir.

Burun estetiği sonrasında burnunuza darbe aldığınızda burun kemiklerinin kaynaması engellenebileceği gibi aşırı kanamalar da meydana gelebilir. Ayrıca iyileşme sürecinde sigara içmemek de önemli bir durumdur. Sigarada bulunan kimyasal maddeler, burun yapısının beslenmesini engeller ve bu durum özellikle ilk 3 iyileşme sürecini son derece geciktirir.

Yaz aylarında uygulanan burun estetiği sonrasında burnun aşırı güneş ışığına maruz kalmamasına dikkat etmelisiniz. Eğer bir zorunluluk söz konusu ise o halde burna yüksek koruma faktörlü güneş kremi uygulamalısınız. Ayrıca bu süreçte uzmanlarımız gözlük kullanımına da dikkat çekmektedir.

Gözlük kullanımı doğrudan burun üzerine baskı yaptığından buruna ağırlık oluşturur ve böylece burun kemiklerinin kaynamadan aksine deformasyon oluşmasına ve hatta yanlış kaynamasına sebebiyet verebilir.

 

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.