fbpx

Yüz Mezoterapisi uygulaması birçok avantaj sağlayan ve merkezimizde sizlere sunduğumuzda hem etkili hem başarılı sonuçlar aldığımız medikal estetik hizmetlerimizden birisidir. Mezolifting uygulaması olarak da bilinen yüz mezoterapisi, cilde canlı ve parlak bir görünüm kazandırmak için uygulanan bir işlemdir.

Yüz mezoterapisielastin ve kolajen sentezi ile yapılan bir işlemdir. İşlem sonunda cildinizdeki sıkılığını, gerginliği ve toparlanma hissini başarılı bir şekilde gözle görebilirsiniz. Cildinize ne kadar bakım amaçlı kozmetik ürünler kullansanız da bu ürünler cilt bariyerinin altına nüfuz edemez ve tam anlamı ile cilt bakımından söz edilemez.

Bu işlem, tamamen cilt altına nüfuz edebilen ve kusursuz bir cilt bakımına imkan sunan bir işlemdir. Bu sayede de işlem sonuçlarımız son derece başarılı olmaktadır. Yüz bölgesinde uygulayabildiğimiz bu yöntem, aynı zaman da boyun, dekolte bölgesi ve el bölgesinde de bakım amaçlı uygulanabilir.

 

Yüz Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

 

Merkezimizde uzmanlarımız sizlere yüz mezoterapisi uygulaması yapmadan önce ilk olarak cildinizi tamamen temizleyerek cildinizi tüm kir ve kalıntılardan arındırır. İşlem aşamasına geçilmeden yarım saat önce cildinize ağrı ve acı hissinizi azaltmaya yönelik kremler uygulanır. Daha sonrasında ise özel olarak uzmanlarımız tarafından hazırlanan yüz mezoterapisi karışımı ince uçlu iğneler ile cilde enjekte edilerek uygulanır.

Uzmanlarımızın sizlere uyguladığı profesyonel yüz mezoterapisi işlemi sonrasında cildinizdeki sağlıklı ve parlak görünümünü anında gözlemleyebilirsiniz. Uzmanlarımız tarafından işlemin cildin ihtiyacına göre 1 ila 4 hafta arasında tekrar edilmesi önerilir. İkinci seans itibari ile anında sonuç vermeye başlar ve cildiniz eski sağlığına kavuşur.

Yüz Mezoterapi Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Cildinizin daha sağlıklı daha dinç ve daha parlak bir görünüme kavuşması için merkezimizde kusursuz bir yüz mezoterapisi işlemi yaptırabilirsiniz. Bu işlem sonrasında özellikle ilk 24 saat bazı noktalara dikkat etmelisiniz. Öncelikle işlemin uygulandığı yüz bölgesini yıkamamalısınız. Yıkama işlemi cildinizdeki uygulamanın etkisini yok edecektir.

Solaryum, hamam ve sauna gibi aşırı sıcak ortamlardan uzak durmalısınız ve ilk 24 saat ciltte terlemeyi önlemek için spor aktivitelerinden uzak durmalısınız. Alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan bilhassa ilk 24 saat uzak durmalısınız. Ayrıca bu süre içinde cildin su ihtiyacını karşılamak için bol su tüketmeniz ve cildin su kaybını önlemek için yoğun güneş ışınlarından uzak durmanız başarılı sonuçlar almanız için son derece önemlidir.

Yüz Mezoterapisi Faydaları

Cildiniz parlak ve sağlıklı görünümünü kaybettiyse ve cildinizde aşırı yıpranma varsa o halde çözümü merkezimizde yüz mezoterapisi yaptırarak bulabilirsiniz. Ciltteki yaşlanma belirtilerini ortadan kaldıran bu işlem, aynı zamanda cildin yaşlanmasını engeller ve cilt sarkmalarını tedavi eder.

Ciltteki çatlakları tedavi etmek etkisi olan yüz mezoterapisi, ayrıca cildi leke oluşumuna ve güneş ışınlarına karşı koruma altına alır.

 

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.