fbpx

Kol Germe operasyonu, özellikle tip mide ameliyatı gibi yöntemlerle hızlı kilo vermiş ve bu kilo verme süreci sonrasında da kollarda oluşan boşluklar neticesinde sarkma sorunları yaşayan hastalarımıza uyguladığımız bir yöntemdir. Hızlı kilo verme sürecinde kol derisinin elastikiyet derecesi düşer ve kol derisinde sarkmalar oluşur. Bu sarkık kol görüntüsü son derece kötü ve estetik olmayan bir görüntüdür.

Kol germe operasyonu ile hızlı kilo vermiş ancak spor ile kol derisini sıkılaştırmayan hastalarımızın bu sorununu kısa sürede kalıcı çözümlere kavuşturmaktayız. Nitekim aşırı ve hızlı kilo verdikten sonra kol derisindeki elastikiyet seviyesinin düşmesi spor gibi durumlarla sıkılaşmaya yetersiz hale gelir. Bu yöntem sayesinde kolun alt kısmı gerdirilir ve kollarda sıkılaşma meydana gelir.

Kol Germe Estetiği Nasıl Yapılır?

Kol bölgenizde sarkma sorunlarını bariz şekilde yaşıyorsanız kremler, korseler, kol egzersizleri gibi çözümlerle geçici sonuçlara ulaşmanız mümkündür. Ancak kol germe estetiği sizlere kalıcı ve kesin çözümler sunar. Genel anestezi ile yapılan kol germe estetiği, koldaki sarkma derecesine göre şekillenen bir operasyondur.

Sarkma oranına ve deri altındaki yağ oranına bağlı olarak uzmanlarımız, uygulanacak tekniğe karar verir. Sürekli kilo alıp veren hastalarımızda kol derisi daha kalındır. Bu nedenle de bu tarz hastalarda genellikle liposuction yöntemi uygulanarak işlem yapılır ve işlem sonrasında da kol derisi gerdirilerek sarkık görünüm ortadan kaldırılır.

Kol sarkması sadece koltuk altında oluşmuş ise o halde operasyon daha kolay ilerler. Açılan minik kesiler ile koltuk altındaki fazla deri alınır ve sorun çözüme kavuşturulur. Tek seferlik ve kalıcı bir çözümdür. Ancak hasta, sürekli kilo alıp vermeye devam eder ise kol sarkması sorunlarını tekrar yaşaması kaçınılmazdır.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci

Her operasyonda olduğu gibi kol germe operasyonu sonrasında da belirli bir iyileşme sürecine ihtiyacınız vardır. Sorunun büyüklüğüne göre ortalama 1 ila 3 saat arasında süren operasyon sonrasında 1 gün kontrol altında kalmanız tavsiye edilir. Sonrasında ise ortalama altı hafta kadar kol korsesi takmanız iyileşme sürecinizi hızlandırırken sonuçların da daha başarılı olmasını sağlar.

Operasyon sonrasında morluk ve ödem gibi oluşumlar normaldir. Operasyonu takiben 6 hafta içerisinde bu oluşumlar kendiliğinden kaybolacaktır. Ayrıca ağrı ve acı hissetmeyeceğiniz basit bir operasyon olmakla birlikte 1 hafta gibi kısa bir süre sonra günlük hayatınıza dönüş yapabilirsiniz.

Kol germe operasyonu yaptırmak ya da detaylı bilgi almak istiyorsanız merkezimize gelerek alanında profesyonel olan uzmanlarımızdan konforlu ve güvenilir bir ortamda birebir bilgi ve hizmet alabilirsiniz.

 

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.