fbpx
FUE SAÇ EKİMİNİN AVANTAJLI YÖNLERİ

Fue Saç Ekiminin Avantajlı Yönleri nelerdir? Fue saç hekimi kadınlara ve erkeklere uygulanabilir mi? Fue saç tedavisi sonrası doğal görünüm sağlanabilir mi?

Fue saç ekiminin avantajlı yönleri, bize başvuran danışanlarımız tarafından sıkça sorulan konular arasındadır. Bu sayfamızda Fue yöntemi avantajları hakkında merak edilenleri, sade bir dille sizlerle paylaşmaya karar verdik.

FUE SAÇ EKİMİ NEDİR ?

Fue, Foliküler Ünite Ekstraksiyonu anlamına gelmektedir. Bu yöntemde foliküler, yani saç kökleri, özel Fue cihazları kullanılarak alınır. Daha sonra bu kökler kellik veya saç dökülmesi gözlenen alanlara ekilir. Fue yönteminde kişinin kendi saç kökleri kullanılır ve işlem sonrası kişi doğal bir saç görünümü elde eder. Fue işlemi lokal anestezi ile yapılır. Bireyler işlem sırasında acı veya ağrı duymazlar.

FUE SAÇ EKİMİNİN AVANTAJLARI

Fue saç ekimi fiyatları ve saç dökülmesi sorunu yaşayanlarda meydana getirdiği doğal görünüm sayesinde oldukça avantajlı bir yöntemdir. Günümüzde birçok ülkede Fue yöntemi, kellik sorununa çözüm olarak önerilmekte ve uygulanmaktadır. Bu işlemi alanında uzman hekimlere yaptırmanız, sağlığınız ve görünümünüz açısından son derece önemlidir.

Saç ekimi yalnızca cihaz kullanımından ibaret değildir. Büyük bir hassasiyet isteyen, kaliteli saç ekimi yöntemleri konusunda aklınıza takılan soruları, kuruluşumuz ve uzmanlarımız olarak yanıtlamaya hazırız. Fue saç ekiminin avantajlı yönlerini kısaca şöyle özetleyebiliriz:

CERRAHİ KESİCİLER KULLANILMAZ

Fue saç ekim yöntemi sırasında büyük kesici cerrahi aletler kullanılmamaktadır. Bunun yerine, saç köklerinin alınması ve kanalların oluşturulması sırasında mikro boyutta kesiciler kullanılır.

DİKİŞ GEREKTİRMEZ

Birçok cerrahi işlemin aksine, Fue yöntemi kullanılarak yapılan ekim uygulaması sonrası dikiş atmaya gerek yoktur. Yukarıda belirttiğimiz gibi, işlemler sırasında mikro kesiciler ve araçlar kullanılır. Bu nedenle dikiş atılması gereken büyük kesikler söz konusu değildir.

FUE SAÇ EKİMİ HERKES İÇİN UYGUNDUR

Ciddi sağlık sorunu bulunmayan yetişkin bireylere rahatlıkla Fue yöntemi uygulanabilir. Erkeklerin ve kadınların doğal saç görünümüne kavuşmasına yardımcı olur.

AĞRI VE ACI HİSSİ OLUŞMAZ

Fue saç ekim tedavisi sırasında ve sonrasında, kişiyi rahatsız edecek ağrı veya acı hissi oluşmamaktadır. Danışanlarımız, modern ve konforlu merkezimizde evlerinin rahatlığında tedavi işlemi görmektedir.

OPERASYON SONRASI İZ OLUŞUMU GÖRÜLMEZ

Fue saç ekiminin avantajlı yönleri arasında, hızlı iyileşme ve büyük yara izlerinin oluşmaması dikkat çekmektedir. Tedavi sonrası danışanlarımız kısa sürede mikro düzeydeki izlerden kurtulur ve gündelik yaşamına devam edebilir.

SAĞLIKLI VE DOĞAL GÖRÜNÜM

Fue, günümüz dünyasının en çok tercih edilen saç ekim tedavi yöntemlerinden biridir. Böyle olmasının başlıca nedenlerinden biri de, uygulama sonrası oldukça doğal bir görünüm meydana getirmesidir. Saç kökleri özenle ayrıştırılır ve hastanın saç çıkış yönüne göre tekrar ekilir. Tedavi sonrası saç çizgi bölümleri danışanımız ve hekimimiz tarafından belirlenir ve istenen şekilde uygulanır.

FUE SAÇ EKİMİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

İlk işlem sonrası bireylerde çıkmaya başlayan saçlar geçicidir. Bu beklenen bir durum olduğu için önceden bilmenizde yarar vardır. İlk filizlenen saçlar, birkaç hafta içinde dökülür ve daha sonra kalıcı saçlar oluşmaya başlar. Saç ekimi sonrası kalıcı saç çıkma süresi 4 – 6 ay arasında değişiklik gösterebilir.

Fue saç tedavisi sonrası saçlarınıza nasıl bakım yapacağınız oldukça önemli bir konudur. Merkezimizde ilk saç temizliği uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilir. Daha sonra hekimlerimiz sizi doğru saç bakımı konusunda bilgilendirecektir.

Fue saç ekiminin avantajı yönleri ve diğer saç ekim yöntemleri hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.