fbpx
SAFİR PERKUTAN TEKNİĞİ NEDİR?

Safir Perkutan Tekniği nedir? Saç kaybı ve kellik problemi yaşayan kişiler için geliştirilmiş, diğer saç ekim yöntemleri ile arasında ne gibi farklar bulunmaktadır? Safir Perkutan saç ekimi nerede yaptırılır?

Safir Perkutan tekniği, merkezimize gelen veya bize ulaşan birçok danışanımızın özellikle merak ettiği konulardan biridir. Son yıllarda adını sıkça duymaya başladığımız Perkutan saç ekimi hakkında merak edilenleri bu sayfamızda açıklamaya çalışıyoruz.

Oldukça yeni bir saç ekim uygulaması olmasına rağmen Perkutan, son yıllarda adından sıkça söz ettirmeye başlamıştır. Etkili çalışmalardan biri olan saç ekim yöntemiyle, saç kaybına çözüm arayanlar, kısa sürede doğal görüme sahip bir saç yapısı elde etmektedir.

Safir Perkutan yöntemi, yalnızca saçların değil, estetik görünümü bozulmuş ve kayba uğramış kaşların, bıyıkların ve sakalların da yerine gelmesini sağlamaktadır. Uygulama sırasında danışanlarımızın ağrı veya sızı hissetmemesi de, bu yöntemin önemli avantajlarından biridir.

Tekniğin uygulaması öncesinde genellikle özel üretilmiş küçük motorlardan yararlanılır. Çoğunlukla ense bölümünden alınan kökler ekilecek alana yerleştirilirken, Safir Perkutan yöntemi kullanılır. Burada kullanılan teknik için özel tasarlanmış safir iğneler tercih edilmektedir. Safir iğneli saç ekimi sırasında danışanlarımızın cildi zarar görmez ve bütünlüğü bozulmaz.

İşlem sırasında sağlam saç köklerinin bozulmaması son derece önemlidir. Bu yöntemde köklere zarar verilmez ve açılan kök boyutundaki mikro kanallara ekim işlemi uygulanır. Safir iğnelerin ciltteki tahribatı minimum düzeyde olduğu için, yara ve kesik oluşmaz, iyileşme süreci çok daha kısa sürede tamamlanır.

Safir Perkutan saç ekimi yaptıranlar genellikle sonuçlardan memnun kalmaktadır. Uzmanlarımız saçların çıkma yönünü hesap ederek kökleri kanallar yerleştirmekte ve böylece kişilerin doğal görünümlü saç modeline sahip olmasını sağlamaktadır. Mikro boyutta açılan kanallar sebebiyle, uygulama yapılan alana daha çok kök yerleştirilmekte, böylelikle bireylerin saçları daha sık bir görünüme kavuşmaktadır.

SAFİR PERKUTAN TEKNİĞİ NASIL UYGULANIR ?

Saç kaybı ve kelleşme, günümüzde erkeklerin olduğu kadar, kadınların da başlıa sorunları arasındadır. Alanında uzman saç ekim merkezleri,  kendilerine başvuran bireylere, günümüz teknolojik olanaklarından yararlanılan pek çok yöntem önermektedir. Bunlardan biri de, kaybedilen saçların tekrar doğal görünüme kavuşmasın sağlayan Safir Perkutan yöntemidir.

Perkutan işleminde özel iğneler, saç ekimi yapılacak alana üç boyutlu kanallar açmaktadır. Danışanın ihtiyacı olan saç kökleri ve telleri genellikle ense bölümünden alınmaktadır. Bu kökler daha sonra mikro motor yöntemi ile söz konusu alanlara yerleştirilmektedir. Kanalların boyutu ve şekli nedeniyle santimetrekare başına çok daha fazla saç ekimi yapılabilmektedir.

Birçok yönteme göre çok daha mikro düzeyde kanallarla yapılan Safir Perkutan tekniği sayesinde, danışanlarımız kısa sürede iyileşmekte ve ekim alanında herhangi bir yara, iz kalmamaktadır. Yoğun saç görünümü sağlaması sebebiyle kişilerde saç ekimi yapılmış bir görüntü yerine, daha natürel bir görünüm elde edilmektedir.

Saç ekiminde doku ve ekilen saç materyalinin birbiriyle uyumlu olması oldukça önemlidir. Uyumluluk sağlandığında danışanlarımız, uzun süre sağlam bir şekilde kalacak olan saçlara kavuşmaktadır. Safir Perkutan tekniği kullanılarak bunu başarmak mümkündür.

Doku ve saç kökleri ense bölümünden alınarak, kellik sorunu olan bölgeye aktarılır. Safir saç ekimi, pek çok yönteme göre daha fazla doku ve saç kökü yapısının (greft) aktarılmasını sağlar. Bu miktar genellikle 3000– 4500 greft arasındadır. Gerek duyulduğunda danışanlara birden fazla seans uygulanabilmektedir.

Safir Perkutan tekniği oldukça zahmetli ve uzmanlık isteyen bir uygulamadır. Kuruluşumuz bünyesinde bulunan uzmanlarımız öncelikle sağlık ve saç durumunuzu inceleyecek, size uygun tedavi yöntemini belirleyecektir. Evinizin rahatlığında tedavi görebileceğiniz merkezimizde, alanında uzman hekimlerimiz tarafından uygulanan saç ekimi çalışmalarımızla, hayalinizdeki görünüme kısa sürede kavuşma ayrıcalığından sizler de yararlanabilirsiniz.

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.