fbpx
SAÇ AŞISI NEDİR ? 

Saç aşısı, sağlıklı ve dolgun saçlara yeniden kavuşmak isteyen danışanlarımız için uyguladığımız yöntemlerden biridir. Saç aşısıyla ilgili kuruluşumuza pek çok soru gelmektedir. Merak edilen konulardan biri olan, aşının saça faydaları hakkında önemli bilgileri sayfamızın devamında bulabilirsiniz.

Günümüzde saç dökülmesi, hem erkeklerin hem de kadınların ortak sorunlarından biri haline gelmiştir. Hormon salgılama düzenlerindeki değişimler ve kalıtsal özellikler, saç dökülmesinin ve zayıflamasının temel nedenleridir.

Tütün mamulleri kullanmak, düzenli uyku uyumamak, stres, bazı hastalıkların tedavisinde kullanılan yöntem veya ilaçlar, mineral ve vitamin eksiklikleri gibi durumlar da, saç sorunlarında etkili bazı nedeler arasındadır.

Saç aşıları, meydana gelen saç dökülmelerini yavaşlatmak ve dökülme sürecini yavaşlatmak için kullanılan yöntemlerden biridir. Aşı içerisinde, hücre metabolizmasına katkı sağlayacak aminoasitler, vitaminler, mineraller ve hücreler arasındaki bağı güçlendiren maddeler (ekstraselüler matriks) yer alır.

Saç aşısı kullanılarak, saç kök hücrelerinin yenide doku üretimi yapmasını sağlamaktadır. Bu nedenle, aşının içerisinde bulunan ekstraselüler matrix, uygulamanın en önemli bileşenlerinden biridir. Saç aşısı yöntemi, aynı zamanda saç klonlama tedavisi olarak da bilinmektedir.

SAÇ AŞISI NASIL YAPILIR ?

Saç aşısı ile saç üreten kök hücreler yeniden canlandırılır. Bu hücreler, aşının etkisiyle çevresinde yer alan diğer üretim hücrelerini model alırlar ve taklit etmeye başlarlar. Böylelikle, hücrelerde yeni saçların üretimi söz konusu olmaktadır. Aşıyla saç tedavisi sayesinde, mevcut kök hücreleri daha sağlıklı saç üretir ve modelleme hücrelerinde yeni saç üretimi ortaya çıkar.

Aşı içerisinde, köklerin ihtiyaç duyacağı vitamin ve mineraller yer alır. Bunun yanında, hastanın kendisinden alınan kan özel işlemlerden geçirilerek kullanılır. Trombosit (pıhtılaşma ve damar onarımında görevli hücreler) yönünden zengin bu yapıya PRP ad verilmektedir.

Saç aşısı seans süresi 40 – 60 dakika arasındadır. İşlem öncesi hastaya lokal anestezi yapılır. Böylece seans sırasında ağrı veya acı hissedilmez. Daha sonra mikro enjeksiyon teknikleri ile saç kökleri aşılanır. PRP olarak zenginleştirilmiş kür, cilde iyice yedirilir ve aşı ile kök dokusu canlandırılır.

SAÇ AŞISI FAYDALARI NELERDİR ?

Saç aşısı ya da oto saç klonlama tedavisi, hücrelerin modelleme yöntemi ile güçlenmesini ve saç üretimini kaliteli olarak arttırılmasını sağlar. Yeni doku üretimi ile birlikte, kişinin henüz dökülmemiş saçları daha güçlü bir hale gelir. Çeşitli nedenlerden ötürü devam eden saç dökülme süreci yavaşlatılmış olur.

KİMLER SAÇ AŞISI YAPTIRABİLİR ?

Zayıf, ince, kırık veya dökülen saç sorununa sahip olanlar, daha dolgun ve sağlıklı saçlara sahip olmak isteyenler bu tedaviden yararlanabilir. Uygulama için engel teşkil edebilecek bir rahatsızlık olup olmadığına, hekimlerimizce yapılan incelemeden sonra karar verilecektir.

Saç aşısı tedavisi hakkında bilmek istediklerinizi bize ulaşarak sorabilir, konforlu merkezimizde sağlıklı saçlara kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.