fbpx

Göğüs Küçültme, göğüslerin olması gerektiğinden daha büyük ölçülerde olması halinde yapılan bir estetik operasyondur. Göğüslerin olması gerektiğinden daha büyük olması, kadınlarda psikolojik bir rahatsızlık oluştururken aynı zamanda kadınlara giyim konusunda da birçok zorluk yaşatır. Bu nedenle de göğüs küçültme yapılarak göğüslerin vücut ölçülerine uyumlu ve istenilen ölçülere sahip olması sağlanır.

Göğüs küçültme, göğüslere dolgun görüntü veren yağ dokusundan hedeflenen ölçüler doğrultusunda belirli oranda alınarak gerçekleştirilir. Özellikle aşırı büyük göğüsler beraberinde vücudun öne doğru eğilmesi gibi sorunları getirebileceği gibi sırt ağrılarına, kemik deformelerine ve göğüs altındaki pişiklere neden olacağından göğüs küçültme işlemi tıbbi bir gereklilik haline gelebilir.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Estetik cerrah merkezimizde göğüs küçültme operasyonu alanında uzman olan kişiler tarafından yapılır. Kadınlarda meme gelişimi ortalama olarak 16 ila 18 yaş arasında tamamlanır. Bu nedenle de 18 yaşından sonra göğüslerinin aşırı büyük olmasından dolayı sorun yaşayan kadınlar, göğüs küçültme ameliyatı yaptırabilirler.

Genel anestezi ile yapılan göğüs küçültme ameliyatı, kişiye bağlı olarak değişse de ortalama olarak 3-4 saat civarında sürer. İşlem sırasında uzmanlarımız; meme başının duruş yeri, meme başı ile omuz ve kalça arasındaki oranları göz önünde bulundurarak işlem yaparlar. Operasyon sırasında kişinin tüm fiziki özellikleri dikkate alınır ve bu sayede meme başının duruşu da kişinin fiziki duruşuna göre uzmanlarımız tarafından ayarlanır.

Göğüs Küçültme Ameliyatı Süt Bezine Zarar Verir mi?

Merkezimizde göğüs küçültme estetiği yaptırmak isteyen kadınların uzmanlarımıza yönelttiği sorulardan birisi de emzirme fonksiyonunun zarar görüp görmediği sorusudur. Göğüslerinizin büyüklüğüne göre hedefiniz doğrultusunda belirlenen ölçüye göre göğüslerden alınan yağ dokusu oranı da farklıdır.

Göğüs büyüklüğü arttıkça alınacak olan yağ oranı da artacaktır. Göğüs Küçültme operasyonu sırasında süt bezleri ve süt bezleri ile meme başının arasındaki bağlantı uzmanlarımız tarafından korunur. Ancak aşırı yağ dokusu alımında süt bezleri de etkilenebilir. Hatta bazı hastalarımızda süt bezlerinin işlevini yerine getiremeyecek derecede etkileneceğinden bu gibi durumlarda uzmanlarımız hastaya müdahale etmeden önce bilgi verir ve onayını alır.

Büyük oranda küçültme yapıldığında süt bezlerinin zarar görme ihtimali vardır. Bu durum önceden uzmanlarımız tarafından fark edilebilen bir durum olduğundan şayet böyle bir durum ile karşı karşıya kalırsanız uzmanlarımız önce size bilgi verir ve sizin onayınız dahilinde gerekli durumlarda süt bezlerinin işlevini yitirmesi söz konusu olabilir.

 

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.