fbpx

Dermaroller, cilt gençleştirme ve cildi tedavi etme yöntemleri arasında son derece etkili bir yöntemdir.  Cilt gençleştirme alanında uygulanan birçok etkili yöntem vardır. Ancak tüm bu yöntemler ile dermaroller karşılaştırması yaptığımızda bu yöntemin sonuçları daha belirgin ve daha etkili olmaktadır.

Dermaroller denilen araç, silindir ve dönebilen bir başlığa sahiptir. Bu başlık üzerinde sıra sıra dizilmiş  paslanmaz özelliği olan titanyum mikro iğneler vardır. Mikro iğnelerinin ucu ortalama 0,1 mm olan dermaroller, cerrahi bir müdahaleye gerek kalmadan kadın ve erkeklere pratik şekilde uygulanarak hızlı çözümler aldığımız bir tedavi yöntemidir.

Cerrahi yönteme gerek olmadığı için hızlı ve pratik uygulama alanı sunan dermaroller, cildinizde hızlı ve aynı zamanda kalıcı sonuçlar sunar. Sizler de merkezimize gelerek modern ve hızlı sonuçlar sunan uygulamamızı uzman eller ile cildinize uygulatabilirsiniz.

Dermaroller Öncesi Yapılması Gerekenler

Uygulamanın temiz ve kirlerden arındırılmış bir cilde yapılması son derece önemlidir. Aksi takdirde cilt üzerindeki tüm kir ve yağ gibi kalıntılar uygulama sırasında cilt altına gönderileceğinden cilde büyük hasar verilebilir. Bu sebeple de öncesinde ilk olarak cildiniz uzmanlarımız tarafından detaylı ve kusursuz bir şekilde temizlenir.

Temizleme işlemi tamamlandığında cildiniz dezenfekte edilir. Ayrıca uygulama sırasında hissedeceğiniz acının minimum seviyeye indirilmesi için uzmanlarımız cildinize ağrı kesici kremler uygulayabilir. Daha sonrasında uygulama evresine geçilir.

Dermaroller Nasıl Uygulanır?

Cildinizde birçok fayda sağlayan dermaroller uygulaması, merkezimizde ortalama 45 ila 1 saat arasında uygulanabilen bir işlemdir. Uygulamaya başlamadan önce dermaroller, dik bir pozisyonda tutularak tedavi edilmek istenen bölgede uzmanlarımız tarafından sistemik hareketler ile gezdirilir. Üzerindeki titanyum mikro iğneler sayesinde böylece cildinizde son derece ufak kanallar açılır ve cilt kendisini yenilemesi gerektiği mesajını aldığından cildinizi yenilemeye başlar.

Uygulamayı takiben en fazla 3 saat içinde cildinizdeki etki gözle görülür seviyede belirir. Cihaz uzundaki titanyum mikro iğneler, ciltte minimum düzeyde bir acı hissi verebilir. Bu acı hissinin derecesi tamamen ağrı eşiğiniz ile alakalı bir durum olsa da kesinlikle aşırı bir acı hissetmezsiniz.

Dermaroller Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşlem sonrasında cildinizde gözle görülmese de açılmış kanallar vardır. Bu kanalların kapanması belirli bir zaman gerektirir. Dolayısıyla da bu dönemde cildiniz tüm çevresel etkenlerden doğrudan etkilenir.

Uygulama sonrasında mikro kanallar hemen kapanmadığında cildiniz güneş ışınlarına karşı ciddi bir hassasiyet gösterecektir. Bu nedenle de aşırı güneş ışınlarından uzak durmalısınız. Eğer zorunluluktan dolayı çıkmanız gerekiyor ise en az 50 faktörlü güneş kremi kullanmalısınız.

 

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.