fbpx

Dermapen uygulaması; cildinizdeki yaşlanma belirtilerini, sivilce ve akne izleri iel diğer tüm kusurları gidermek için tercih edebileceğiniz en etkili gençleştirme yöntemlerinden birisidir. Merkezimizde dermapen bakımı, sizlere son sistem teknolojiler ve alanında uzman kişiler tarafından sunulur. Mikro iğneleme yöntemi ile uygulanan bu yöntemde dermatoloji cihazı tercih edilir.

Dermapen uygulaması aynı zamanda mikro iğneleme yöntemi olarak bilinen etkili bir yöntemdir. Uygulama sonrasında kısa sürede sonuçlarını gözlemleyebilirsiniz. Dermapen tedavi sistemi sayesinde sivilce ve akne izlerine çözüm bulabileceğiniz gibi aynı zamanda suçiçeği ve cerrahi işlemler sonrası vücudunuzda oluşan izlerin giderilmesinde de kullanılabilen bir yöntemdir.

Cilt Bakımı Dermapen Nasıl Yapılır?

Cilt gençleştirme ve izleri yok etmek amacı ile cilde uygulanan dermapen uygulaması, akupunktur sistemine benzer bir tedavi yöntemidir. Tedavi sırasında mikro iğneler ile cildin üst katmanı uyarılır ve bu sayede cildin kendi kendini doğal yöntemlerle tedavi etmesi sağlanır. Ancak akupunktur yönteminden farklı olarak amacı; cilt kusurlarını gidermek ve cilde hem genç hem de parlak bir görünüm sunmaktır.

Uygulama öncesinde cildiniz derinlemesine temizlenir. Daha sonrasında ortalama 12 civarı mikro iğnesi bulunan dermapen cihazı cildinize uygulanır. Bu uygulama sırasında cilt ihtiyacı olan elastin ve kolajen üretimini arttırır. Böylece cilt, kendisini doğal bir şekilde onaracağından cildiniz gençleşirken aynı zamanda tazelenir.

Dermapen Faydaları

Yaşlanma karşıtı olan ve hem etkili hem de başarılı sonuçlar aldığımız dermapen uygulaması, cildinizdeki yaşlanmaya bağlı kırışık ve çizgi oluşumlarını ortadan kaldırırken aynı zamanda sivilce, suçiçeği ve yara izi gibi tüm izlerin rengini açarak cildin lekesiz ve parlak olmasını sağlar. Bununla birlikte gevşeyen ve genişleyen cilt gözeneklerinizin kısa sürede sıkılaşmasına ortam hazırlar.

Yüz bölgesinde uygulanan dermapen uygulaması, saç dökülmesi gibi problemlerin tedavisinde de uyguladığımız önemli bir tedavi yöntemidir. Cildin gözeneklerini sıkılaştırırken aynı zamanda cilt altındaki katmanı temizleyip cilt gözeneklerindeki tıkanıklığı temizlediği için cildinize uygulayacağınız tüm bakım ürünlerinin cildin alt katmanlarına kadar nüfuz edilmesini sağlar.

Dermapen Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cildinize dermapen uygulaması yaptırdıktan sonra uzmanlarımız ilk 24 saat boyunca güneş ışığından uzak durmanızı tavsiye eder. Cilt gözenekleri işlem sonrasında açıldığında aşırı güneş ışınları ciltte lekelenmelere neden olabilmektedir. Bu noktada eğer güneş ışığına çıkmak durumunda kalırsanız yüksek faktörlü güneş kremleri kullanmalısınız.

Uygulama sonrasında peeling ve ağda işlemleri konusunda hassas olunmalıdır. Özellikle uygulamayı takiben ilk iki hafta ağda ve peeling gibi cildi soyma etkisi olan uygulamalardan kaçınmalısınız. Ayrıca cildin su kaybını arttırmamak adına terlememeye ve terlemenize neden olabilecek fiziksel aktiviteler yapmamaya dikkat etmelisiniz.

 

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.