fbpx

Ben Alımı, günümüzde hem kadınların hem de erkeklerin tercih ettiği operasyonlardan birisidir. Bu operasyon, estetik merkezimizde de sizlere alanında uzman kişiler tarafından uygulanabilmektedir. Kadın-erkek herkeste görülebilen ben, sizde de varsa ve görünümünden rahatsız olduğunuz için aldırmak istiyorsanız güvenli şekilde merkezimize başvurabilirsiniz.

Ben alımı, farklı nedenlerden dolayı doğan bir ihtiyaçtır. Neden çıktığı bilinmeyen ve özellikle yüz bölgesinde meydana gelen kabarık yapılar olan benler, özellikle 20’li yaşlarda sıklıkla çıkabilir. Normal düzeyde çıkabilen benler, aynı zamanda insanları hem fiziksel hem de görünüş olarak rahatsız edebilecek bir yapı olarak meydana gelebilir.

Ben Alımı Nasıl Yapılır?

Aldırmak istediğiniz ve sizi rahatsız eden beniniz varsa bu durumda öncelikle merkezimizde uzmanlarımız tarafından detaylı muayene edilmeniz gerekir. Bu muayene sonrasında uzmanlarımız, ben alımı işleminin hangi yöntemler ile en doğru şekilde alınabileceğine karar verir. İşlem öncesinde hastaya yapılan lokal anestezi sayesinde ben alınırken herhangi bir acı ve ağrı hissi duymazsınız.

Bazı ben türleri düz bir yapıda görünse de melanom adı verilen kanser yapısına sahip olduğundan sağlığınız açısından ciddi risk faktörü haline gelebilir. Bu durumda uygulama sırasında ben, tamamen ciltten çıkarılır ve benin çıkarıldığı bölgeye dikiş atılır. Şayet sizden alınan bende uzmanlarımız tarafından şüpheli bir durum sezilir ise ben, patolojik inceleme için laboratuara gönderilir.

Ben Alımı Sonrası Dikkat Etmeniz Gerekenler

Öncelikle ben alımı, uzman kişiler tarafından yapılması gereken cerrahi bir işlemdir. Merkezimizde sizlere hizmet veren uzmanlarımız, ben alımı konusunda uzman kişilerdir. Dolayısıyla da uzmanlarımız, işlem sonrasında cilt altında ben kalıntısı kalmaması konusunda son derece itinalı davranarak işlemi titizlikle yapar.

Küçük boyutlu olan benler alındıktan sonra iyileşme sürecinde üzerinde kabuklanma yapacaktır. Ben yeri iyileştiğinde ise oluşan kabuk tamamen düşer. Bu süreçte kabuklarla oynanması ben yerine iz kalmasına neden olacağından kesinlikle kabuk yapısıyla oynanmamalıdır. Eğer alınan ben büyükse ben yerine estetik dikiş atılır ve operasyondan bir hafta sonra dikiş alınır.

Ben yapıları, ileriki zamanlarda sağlık açısından büyük risk faktörü oluşturabilecek yapılardır. Bu sebeple de genellikle uzmanlarımız tarafından alınması önerilir. Doğru ve başarılı bir operasyon sonrasında ben tamamen vücuttan ayrıldığından vücut için herhangi bir risk oluşturmayacaktır.

Ufak ya da büyük fark etmeksizin tüm ben alımı işlemlerinizi merkezimizde işinin ehli olan uzmanlarımız tarafından güvenilir ve sağlıklı bir şekilde yaptırarak hem sağlıklı hem de estetik bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.