fbpx

Kimyasal Peeling, son dönemlerde en çok araştırılan ve en çok rağbet gören cilt gençleştirme ve tedavi yöntemlerinin başında geliyor. Bizler de estetik merkezimizde size daha kapsamlı hizmet sunabilmek adına profesyonel kimyasal peeling hizmeti sunuyoruz. Cildinizin en derin tabakalarına bile etki etmeyi başaran bu yöntem sayesinde cildinizdeki tüm geçmez dediğin lekelerin kısa sürede geçtiğini görebilirsiniz.

Kimyasal peeling uygulaması, birçok kimyasal malzeme ile hazırlanan ürünün cilde uygulanması ve cilt üzerindeki ölü cildi soyma işlemidir. İşlem öncesinde tüm içerik cildin ihtiyaçlarına ve sorunlarının derecesine göre size özel hazırlanır. Bu sayede cildinizde kısa süreli hasar meydana getirilerek cildinizin yenilenmesi ve tedavi edilmesi sağlanır.

Kimyasal ürünlerden hazırlanan peeling malzemesinin yoğunluğu ve konsantrasyonu,ciltte hedeflenen amaçlara göre hazırlanır. Eğer cilt problemleriniz yoğunsa ve cildin en derin katmanlarına kadar ulaşılması gerekiyor ise uzmanlarımız sizin için daha yoğun ve daha etkili peeling hazırlar.

Kimyasal Peeling Nasıl Yapılır?

Uygulamaya başlamanda önce uzmanlarımız, cildinizi detaylı inceler ve cildinizin tüm ihtiyaçlarını tespit eder. Cildinizin ihtiyaçları ve sorunları doğrultusunda etkili bir kimyasal peeling hazırlanır. Uygulamaya geçilmeden önce cilt tüm kir, yağ ve makyaj kalıntılarından arındırılır.

Arındırma işleminden sonra peeling malzemesi cilde uygulanır. İşlem sırasında göz ve kulaklarınızın olumsuz etki görmemesi için uzmanlarımız tarafından koruyucu önlemler alınır. Uygulama esnasında cildinizde yanma hissi hissetmeniz son derece normaldir.

Kimyasla peeling maddesi, 5 dakika sonrasında en doğru tekniklerle cildinizden temizlenir ve cilde masaj eşliğinde nemlendirici ürünler uygulanır. Bu konuda uzmanlarımız son derece profesyonel ve bilinçlidir. Bu nedenle de şayet cildin reaksiyon alması sonucunda uzmanlarımız hemen müdahale ederek uygulaması sonlandırır.

Kimyasal Peeling Faydaları

Cilt gençleştirme ve cilt sorunlarını tedavi etme konusunda etkili bir yöntem olan kimyasal peeling uygulaması sonrasında cildinizdeki gelişmeleri ve iyileşmesi kısa sürede görebilirsiniz. Deri kalitesi kısa sürede arttırılan uygulama sayesinde aynı zamanda cilt tonunu eşitlerken ciltteki yaşlanmaya bağlı kırışıkları doldurarak cildin gerilmesini sağlar.

Peeling içerisinde kullanılan tüm malzemelerin oranları kişiden kişide değişkenlik gösterir. Yüzeysel peeling işleminde daha hafif oranlar kullanılırken ağır kusurlu cilt tiplerinde uzmanlarınız daha yoğun peeling karışımı oluşturur.

Cildin soyulmaya ihtiyacı var ise bu noktada derin peeling uygulaması yapılır. Uygulama sırasında cildin en derin katmanıuna kadar ulaşılır ve cildin yoğun şekilde soyulmasın ve böylece cilt kusurlarının rotadan kaldırılması amaçlanır.

 

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.