fbpx

Yağ Enjeksiyonu, vücudunuzda dolgun ve hacimli bir görünüm elde edebilmeniz için söz konusu bölgelere yağ enjekte edilme işlemidir. Bu işlem estetik cerrahi merkezimizde profesyonel düzeyde uzmanlarımız tarafından yapılan bir işlemdir. Özellikle yanak-dudak çizgisinin, kalça ve bacakların, yanakların, alnın ve çene ucunun dolgunlaştırılması için uygulanan bir işlemdir.

Yağ enjeksiyonu, uzmanlarımız tarafından profesyonel düzeyde son sistem teknolojiler ile yapılan bir işlemdir. Sizler de vücudunuzu daha estetik bir şekilde şekillendirmek ve daha dolgun bir hale getirmek istiyorsanız merkezimiz ile hemen iletişime geçerek işlem hakkında bilgi alabilir ve gönül rahatlığı ile konfor eşliğinde uygulama yaptırabilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

Estetik cerrahi merkezimizde profesyonel olarak yapılan yağ enjeksiyonu işlemi, hastalarımıza olağan dışı bir durum olmadığı sürece lokal anestezi eşliğinde yapılır. Ancak bazen hastanın durumu ve tercihine bağlı olarak genel anestezi de tercih edilebilir. Yüz germe ve yanakların dolgunlaştırması işlemi aynı anda yapılacak ise bazen uzmanlarımız, yanaklara dolgu verildiği sırada genel anestezi uygulamasına başvurabilir.

Vücudunuzdan alınan yağlar, tekrar vücudunuzda dolgu işlemi için kullanılmadan önce uygun yöntemlerle yıkanır ve steril edilir. Bu yıkama işlemi sonrasında ise yağlar vücudunuzda söz konusu bölgelere enjekte edilerek dolgu işlemi gerçekleştirilir. Yağ enjeksiyonu kesi açılmadan yapılan basit bir işlem olduğundan vücudunuzda işlem sonrasında iz kalması söz konusu değildir.

Yağ Enjeksiyonu Kalıcı mı?

Yağ enjeksiyonu işleminin kalıcı olup olmayacağı ya da ne kadar süre kalıcı olacağı tamamen vücuttan alınan yağ hücrelerinin yaşama oranına bağlıdır. Bu işlem için merkezimizde son sistem cihazlar kullanılır. Bu cihazlar sayesinde vücudunuzda alınan yağ dokuları hava ile temas ettirilmeden bölgeye enjekte işlemini gerçekleştirir. Bu sayede yaşayan yağ dokusu fazla olduğundan merkezimizde yaptırdığınız yağ enjeksiyonu işleminin kalıcılık süreci oldukça uzundur.

Yağ hücrelerinin kalıcılık oranını arttıran hususlardan birisi de kullandığımız cerrahi malzemelerimiz ve yağ dokusunun alınma ve enjekte edilme yöntemleridir. Bu konuda uzmanlarımız son derece bilgili ve tecrübelidir. Bu nedenle de tüm bu durumları göz önünde bulundurarak uygulama yaparlar.

Yağ Enjeksiyonu Nerelere Yapılır?

Yağ enjeksiyonu ile dolgunlaştırma işlemi, en fazla yüz bölgesine yapmış olduğumuz bir işlemdir. Dudakları dolgunlaştırmanın yanı sıra yaşlanmaya bağlı olarak yüz bölgesinde meydana gelen derin çizgileri doldurmak, elmacık kemiklerini daha belirgin hale getirmek ya da alt çeneyi daha dolgun hale getirebilmek için tercih edilen bir yöntemdir.

Yağ enjeksiyonu, yüz bölgesinde sıklıkla kullanılsa da tek kullanım alanı yüz bölgesi değildir. Aynı zamanda kalçaya şekil vermek için yani kalça estetiği alanında da sıklıkla kullanılan bir yöntemdir.

 

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.