fbpx

Örümcek Ağı, yüz bölgesinde sarkma ve gevşeme görünümünü ortadan kaldırmak ve cilt bir görünüm kazandırmak için uygulanan ip yöntemidir. Estetik merkezimizde uygulanan örümcek ağı ip yöntemi, ameliyatsız bir işlem olmakla birlikte kısa sürede cildinize genç ve sıkı bir görünüm kazandırır. İğne ile yapılan bu yöntem, aynı zamanda cilde kısa sürede uyum sağlayan ipler ile yapılır.

Örümcek ağı hangi dokular üzerine uygulanır ise o dokuları yenileyerek dokuların sıkılaşmasını sağlar. Anestezisiz ve acısız bir yöntem olmakla birlikte cildinizin kısa sürede istediğiniz görünüme bürünmesini sağlayan bir yöntemdir. Bu özellikleri sayesinde birçok hastamız tarafından merkezimizde sık sık tercih edilen ve memnuniyet dönüşleri çok fazla olan yöntemlerimizin başında gelir.

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Yapılır?

Uygulama yapılabilmesi için hastaya anestezi uygulanmaz. Bu sayede uygulama sonrasında hemen günlük hayatınıza dönüş yapabilmeniz mümkündür. Cilde uyumlu olan ipler, ince iğneler kullanılarak cilt altındaki tabakaya yerleştirilir. Sonrasında oluşan kızarık ve morarmalar kısa sürede geçer. Ayrıca yüz bölgesine kesi atılmadığı için dikiş yöntemine de gerek kalmaz.

Estetik uzmanlarımız tarafından konforlu ve güvenli şekilde uygulanan örümcek ağı estetiği, ağrısız bir uygulamadır. Uzmanlarımız, ince uçlu iğneler ile deri altına giriş yapar. Minimal hareketler ile ipler, cilt altında hareket ettirilir ve böylece dikiş ve kesiye ihtiyaç duymadan yüz gerdirme operasyonunuz tamamlanır.

Örümcek Ağı Estetiği Sonrası İyileşme Süreci

Anestezi kullanılmadan ve dikiş atılmadan uygulanan örümcek ağı estetiği, özellikleri sayesinde hastalarımıza hemen günlük hayatlarına dönme imkanı sunar. Uygulama sonrasında yüz bölgenizde yok denecek kadar az oranda bir rahatsızlık hissi duyarsınız. Bu his, günlük yaşamınıza dönüş yapmanıza engel değildir.

Genellikle işlem sonrasında tüm hastalarımız bir sorun yaşamadan günlük hayatlarına anında dönmektedir. Ancak bu süre içinde deri altında özellikle ilk 3-4 gün kaşıntı görülmesi normaldir. Ancak tüm bu sonuçlara rağmen yüz bölgesindeki değişimi aynı zamanda görebileceğiniz etkili bir yöntemdir.

Örümcek Ağı Estetiği Faydaları

Etkisini anında gözle görülür bir şekilde gösteren örümcek ağı estetiği, ağrısız bir işlemdir. İşlem sırasında yüzünüze kesi atılmaz ve bu sayede dikiş atılmadığı için yüzünüzde bir dikiş izi söz konusu değildir. Operasyon sırasında zamanla vücudun eritebileceği ve vücuda zarar vermeyen özel ipler tercih edilir.

Estetik görünümünün yanı sıra aynı zamanda ciltteki kolajen üretimini destekleyen örümcek ağı, merkezimizde sizlere sunulan son derece profesyonel, güvenilir ve aynı zamanda konforlu bir işlemdir. Uzmanlarımızın başarılı uygulaması sonrasında herhangi bir yan etki yaşamanız da söz konusu değildir.

 

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.