fbpx

Yüz Germe (Face Lifting), estetik nedenlerden dolayı uygulanabildiği gibi aynı zamanda estetik cerrahi merkezimizde sağlık sorunları nedeni ile de gerekli hale gelen bir operasyondur. Birçok danışanımız, öncelikle estetik bir görünüm için bu operasyona başvuruyor olsa da son zamanlarda kadınlar tarafından tercih edildiği kadar erkek danışanlarımız tarafından da rağbet gören bir işlem haline gelmiştir.

Yüz germe (Face lifting), öncelikle yaşlanmaya bağlı olarak yüz bölgesinde meydana gelen deri gevşemelerini ve yüz sarkmalarını ortadan kaldırmak ve yüz derisini toplamak için uygulanan bir yöntemdir. Ancak uygulama için herhangi bir yaş sınırlaması söz konusu değildir. Estetik cerrahi merkezimizde uzmanlarımız tarafından yüz görünümünden memnun olmayan ve kendisini yaşlı hissederek genç bir yüz görünümüne sahip olmak isteyen herkese uygulanabilen bir işlemdir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe bandı ile ameliyatsız şekilde gerçekleştirilebilen yüz germe ameliyatı, gerekli durumlarda ameliyatlı şekilde de yapılabilen bir operasyondur. Özellikle tıp teknolojinin gelişmesi sonucunda merkezimizde kullandığımız son teknoloji sistemler ile artık yüz germe ameliyatı, gerek estetik gerekse sağlık sorunlarından dolayı kısa sürede yapılırken aynı zamanda hızlı iyileşme süreci sunan operasyondur.

Operasyon öncesinde ilk olarak gençlik fotoğraflarınız ya da estetik problemleri yaşamadan önceki halinizi gösteren fotoğraflarınız uzmanlarımız tarafından incelenir ve operasyon bu yönde şekillendirilir. Başarılı bir sonuç alabilmek için işlem sırasında sadece yüz derisi değil ayrıca 3 cilt katmanı gerdirilir. Cilde yapılan ufak kesiler sayesinde ciltte gevşemiş ve sarkmış deri ile katmanlar uygun şekilde olması gerektiği noktalara doğru gerdirilir.

Operasyon sırasında uzmanlarımız cilde atılan kesi, endoskopik yöntemlerle ve genellikle saç altında kalacak bölgeden açar. Bu nedenle de operasyon sonrasında iyileşme tamamen gerekleştikten sonra bu bölge genellikle saçlı bölge altında kalsa da kesi izi görünmeyecek derecede iyileşme gösterir.

Yüz Gerdirme Ameliyatı Kalıcı mı?

Yüz gerdirme ameliyatı, profesyonel ellerde yapılması gereken önemli bir operasyondur. Doğru adımlar ve yöntemlerle profesyonel düzeyde yapılmış olan yüz germe estetiği, kalıcılığı uzun süre devam eden bir işlem olur.

Estetik cerrahi merkezimizde uzmanlarımız tarafından yapılan yüz germe estetiğinin kalıcı 10 yıla kadar sürmektedir. Profesyonel uzmanlarımız tarafından yüz germe operasyonu sonrasında yüz bandı ve benzeri gibi yöntemler ile kıyaslandığında daha uzun süre kalıcılık sonuçları almanız mümkündür.

Kalıcılık süresinin daha uzun ya da daha kısa olmasını doğrudan etkileyen birçok durum vardır. Stresli ve yorgun bir yaşam tarzı ile sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkların kullanımı; yüz germe ne kadar profesyonel olsa da kalıcılık süresini maalesef ki kısaltan durumlardır.

 

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.