fbpx

Yüz PRP, son dönemlerde fazlasıyla rağbet gören ameliyatsız cilt gençleştirme yöntemidir. Merkezimizde alanında uzman kişiler tarafından uygulanan yüz PRP uygulaması öncesinde sizden bri tüp kan alınır. Alınan bir tüp kan santrifüj işleminden geçirilir ve böylece kanda pıhtılaşmaya yardımcı olan trombositler ayrıştırılarak bu trombositler ciltte hasar gören dokuların tedavisinde kullanılır.

Yüz prp, ciltte hasar gören dokuları kısa sürede tedavi ederek cildin yaşlı ve solgun görünümünü adeta sıyırıp atar.Uygulamanın yapılmaya başlandığı ilk andan itibaren hasarlı dokuların onarılması ve dolayısıyla da tedavi süreci başlamış olur. İşlem sırasında hasarlı hücreler bir araya toplanır ve büyür. Bu sayede de onarım hızlı son derece yüksektir.

Yüz PRP uygulaması, merkezimizde uygulanan ve aynı zamanda hem başarılı hem etkili sonuçları kısa sürede alabilmeniz mümkündür. Hemen merkezimizle iletişime geçerek sizde cildinizi daha genç ve daha kusursuz hale getirmek için ilk adımınızı atabilirsiniz.

Yüz PRP Nasıl Yapılır?

Merkezimizde Yüz prp uygulaması yapılmadan önce uzmanlarımız sizden az miktarda kan alır ve bu kan, santrifüj işlemine tabii tutularak kan içindeki trombosit maddeleri ayrıştırılır. Elde edilen bu içerik, yüzünüzde şikayetinizin olduğu bölgeye enjekte edilir. İşlem sonrasında anında bölgede büyüme görülmeye başlanır.

Kısa süre içinde ciltteki kırışıklık ve sarkma gibi sorunlar giderilirken aynı zamanda cildinizde sivilce ve akne gibi izler de kısa sürede iyileşme sürecine girer. Uygulama öncesinde sizden kan alınması ve bu kanın prp serumu olarak ayrıştırılması ortalama 15-20 dakika kadar kısa sürer. Ayrıca uzmanlarımız sizden alacağı kan miktarı bölgenin büyüklüğüne göre de farklılık gösterir.

Yüz PRP Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz PRP uygulaması merkezimizde gerekli tüm son sistem araç ve gereçler ile sizlere sunulan bir gençleştirme yöntemidir. Ancak uygulama sonrasında bölgede ödem, morarma ve şişlik oluşması son derece normaldir. İki saat aralıklar ile uygulayacağınız buz kompresi ile bu durumları en aza indirgeyebilirsiniz.

Uygulama bitiminden itibaren ilk 24 saat makyaj yapmamanız gerekir. Ayrıca işlem sonrasında duş, hamam, solaryum ve güneş ışınları gibi durumlardan uzak durmalısınız. Pilates, vücut geliştirme ve diğer yoğun fiziksel aktiviteler kan basıncını arttıracağından iyileşme sürecinde mutlaka bu fiziksel aktivitelerden de uzak durmanız gereklidir.

Yüz prp uygulaması sonrasında özellikle ilk 3 gün son derece kritiktir. İlk 3 gün boyunca havuza girmek cildin enfeksiyon riskini arttıracağından kesinlikle havuza girmemelisiniz. Alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıkların yanı sıra kanı sulandıran aspirin ve benzeri ağı kesici ilaçlar, balık yağı, yeşil çay, ginseng gibi E ve C vitamini zengini olan besinlerden uzak durmalısınız.

 

Saç Ekimi Uzmanlarımız

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.