fbpx

Saç ekiminde uygulanan tedaviler birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Özellikle saç ekiminde kök hücre tedavisi? de sıklıkla araştırılan bir tedavi yöntemi olarak karşımıza çıkar. Daha kısa sürede uygulanan bir yöntem olması daha fazla tercih edilmesi için bir sebep olarak görülmektedir.

Saç Ekiminde Kök Hücre Tedavisi

Saç ekiminde kök hücre tedavisi araştırılan bir konudur. Özellikle kök hücre tedavisi saç ekiminde daha etkili olduğundan tercih edilmektedir. Daha yüksek düzeyde fayda sağlamasından dolayı kök hücre tedavisi tercih edilir. Kök hücre tedavisi henüz saçları çok fazla dökülmemiş olan kişilere de yapılmaktadır. Böylece saç köklerinin beslenmesi ve mevcut saçların güçlendirilmesi mümkün olur. Kök hücre tedavisi için uygulanan yöntem FUE saç ekim yöntemidir. Genel olarak öncesinde lokal anestezi kullanılır ve sonrasında saçların çıkış açısında göre kıl köklerine kanallar açılır. Kıl kökleri donör olan bölgeden dikkatle toplanır ve lokal anestezi yapılmış olan alana nakledilir.

Saç Ekiminde Kök Hücre Tedavisinin Faydaları

Hücre transferi ile işlem yapılan kök hücre tedavisi son dönemlerde saç ekiminde tercih edilen bir yöntem haline gelmiştir. Saç ekiminde kök hücre tedavisinin ayakta tedavi ile mümkün olması ve doğal saç büyümesini de desteklemesi oldukça önemlidir. Saç foliküllerini güçlendirmesi ve mevcut saçları da güçlendirmesi avantajlar arasında yer alır. Aynı zamanda saç dökülmesini durdurduğu ve herhangi bir yan etkisi olmadığı da bilinmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.