fbpx

Saç ekimi son dönemlerde sıkça tercih edilen uygulamalardan biridir. Bu nedenle de sürecin nasıl olduğu ve ağrı meydana gelip gelmediği araştırılmaktadır.

Saç Ekiminde Ağrı Hissedilir m?

Birçok kişi tarafından saç ekimi yaptırmak ağrılı bir işlem mi? merak edilen ve sıklıkla araştırılan bir konudur. Saç kadınlar için de erkekler için de önemlidir ve bu nedenle az olması halinde gür olmasını ve ekmeyi düşünmektedir. Saç ekimi hem erkekler hem de kadınlar tarafından sık sık tercih edilen bir işlemdir. Bundan dolayı da insanlar kafasında acı meydana gelip gelmeyeceğini merak etmektedir. Saç ekimi esnasında lokal anestezi yapılırsa herhangi bir ağrı ya da acı hissedilmez. Bazı hassas kişilerde ya da saç ekim yöntemine göre ağrılar en fazla 3-4 gün içinde azalır ve biter. Saç ekim yöntemine göre hissedilen ağrı ve acı değişiklik gösterir.

Saç Ekim İşlemi Sonrası

Operasyon bittikten sonra ekim yapılan bölgede kabuklanmalar meydana gelir. Saç ekiminden sonra hastaların bir kez saçını yıkaması ile bu kabuklanmanın önlenmesi mümkündür. 7 gün ile 10 gün arası bu kabuklanmalar dökülür ve ekim yapılan alanda da iyileşmeler olur. Dökülen kabuklar ile beraber saçlar da dökülür ve 15 gün ile 1 ay arasında hasta eski haline döner. İlk 3 ayda herhangi bir değişiklik gözlenmezken 3 aydan sonra hastada yeni saçlar çıkmaya başlar. Saç ekiminden sonraki 6 aylık süreçten sonra da saçlar fark edilecek kadar çıkmış olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.