fbpx

Saç ekimi işlemleri günümüzde yaygın olarak uygulanmaktadır. Ekim işlemi öncesi ve sonrası dikkat edilmesi gerekenler işlemin sorunsuz ilerlemesini ve kalıcılığını da büyük oranda etkilemektedir. Son zamanlarda merak edilen saç ekimi yaptırmadan önce ve yaptırdıktan sonra dikkat edilmesi gerekenleri? Soruları oldukça fazla kişi tarafından araştırılmaktadır. Hasta için uzman kişiler belirli bir uygulama planı geliştirmektedir. Bu plana uygun şekilde hasta işlem öncesinde belirli hususlara dikkat etmektedir. Dikkat edilen konular uygulamadan en iyi sonucu almayı da sağlamaktadır.

Saç Ekim İşlemi Öncesinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekim işlemi öncesinde hastalar uzman kişilerin belirttikleri konulara dikkat etmektedir. Bu durumlar işlemin sorunsuz bir şekilde ilerlemesini ve tamamlanmasını sağlamaktadır. Saç ekim işlemi öncesinde hastalar kan sulandırıcı ilaçlar kullanmamalıdır. Aynı zamanda gün içerisinde mutlaka yemek yenmeli ve işleme tok karnına gelinmelidir. Saç ekim işlemi öncesi herhangi bir saç ürünü ve kimyasal ürün kullanılmamalıdır. Bununla birlikte hasta işlemi sorunsuz bir şekilde geçirmesi için alerji ve yan etki yapacak ürün, ilaç ve benzeri şeyler kullanmamalıdır.

Saç Ekim İşlemi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Saç ekim işlemi sonrasında belirli noktalara dikkat etmek hem hasta hem de uygulama için oldukça fayda sağlamaktadır. Bu durum uzman kişilerin belirttiği ürün ve ilaçların düzgün bir şekilde kullanılmasıdır. Saç ekim işlemi sonunda kişiler günlük hayatına devam ederken saç derisini güneşten ve terden korumalıdır. Aynı zamanda gün içerisinde duş alınmamalıdır. Saç köklerine zarar verecek herhangi bir kimyasal ürün, şampuan ya da saç kremi kullanılmamalıdır. Yalnızca uzman kişinin belirttiği ürünler belirtilen miktarlarda tüketilmelidir.

Saç Ekim Uygulamalarından En İyi Sonucu Almak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Saç ekim uygulamalarından sonra en iyi sonucu almak için işlem sonunda dikkat edilmesi gerekenlere uyulmalıdır. Aynı zamanda sigara, alkol ya da kafein tüketimi ilk 3 gün yapılmamalıdır. Saç köklerine zarar verecek ürünler kullanılmamalıdır. İlk 3 gün saç derisini güneş ve terden korumak saç köklerinin zarar görmesini engelleyecektir. Bu nedenle güneşli havalarda mutlaka şapka takılmasına özen gösterilmelidir. Saç derisi ıslak kalmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.