fbpx

Tıbbi gelişmelere bağlı olarak aşırı saç dökülmelerine karşın birçok tedavi yöntemleri belirlenmiştir. Belirli süreçler dahilinde saç ekilme işlemlerine geçilmektedir. Saç analizi ve saç dökülmenin sebeplerinin araştırılmasından sonra tedavi yöntemlerine karar verilmektedir. Saç ekiminden sonra, hastaların belirli süreçlere yerine getirmesi gerekmektedir.

Saç Ekiminden Sonra Evde İstirahat Edilmesinin Önemi

Saç ekimi işlemin sonra, hasta belirli bir süre evde dinlenmeli ve zararlı güneş ışınlarından mümkün olduğunca uzak durması gerekmektedir. Operasyondan başarılı sonuç alınması için, dinlenilmesi ve saçın belirli süre yıkanılmaması önemlidir.

Saç Ekim İşleminden Sonra Ne Zaman Yıkanması Uygundur?

Saç ekim operasyonun sonra, belirli süre saçların yıkanmaması ve iyileşme süreçleri için hekimlerin sunmuş olduğu bilgilere harfiyen uyulması önemlidir. Saç ekildikten sonra ne zaman yıkanır? Sorusunu asıl cevabı Operasyon işleminden 3 ve 4 gün sonra saç yıkama işlemlerini yapılması uygun görülmektedir. Fakat uzman hekimler tarafından bilgi alınması daha uygun olacaktır.

Saç Ekiminden Sonra Saç Yıkama İşlemi Nasıl Yapılır?

Uzman hekimlerin sunmuş olduğu ilaç ve şampuanlar ile saçların yıkanması daha sağlıklı sonuçlar alınmasında yardımcı olacaktır. Saç ekilen yere masaj yapar gibi hafif hareketler ile kan dolaşım akışının hızlandırma amacıyla yapılması önemlidir. Saç köklerine zarar vermeden yıkama işlemlerinin yapılmalıdır.

Aşırı ağrı oluşumuna karşı, uzman hekimlerin sunmuş olduğu ağrı kesicilerin yardımı ile destek alınması uygun olacaktadır. Saç ekimi yapılan bölge darbe ve sürtünme gibi hareketlerden uzak tutulması, daha sağlıklı saçların çıkmasını sağlayacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.