fbpx

Saç dökülmelerinin birden fazla nedeni bulunmaktadır. Saç ekim işlemleri yaptırmak isteyen kişiler öncelikle saç analizi yaptırarak saçların dökülme nedenini öğrenmektedir. Kişiden kişiye değişen dökülme nedeni ile birlikte saç ekim uygulamaları arasında en uygun olanı seçilmektedir. Pek çok kişi saç analizi nasıl oluyor? Sorularını sormaktadır. Bu işlem saçtan alınan örnek ve kan testi ile ortaya çıkmaktadır. Saç analizi yapılan detaylı inceleme sonucunda uzmanlar tarafından teşhis konularak tamamlanmaktadır. Saç analizi sonucunda dökülme problemlerini giderici uygulamalar yapılmaktadır.

Saç Analiz İşlemleri Nasıl İlerler?

Saç dökülmelerinin başlıca problemleri araştırılırken ilk olarak saç analizi yapılmaktadır. Saç analizi için öncelikle saç çekme adımı uygulanmaktadır. Bu işlem için 25 ila 50 tel saçlar parmak ucu ile çekilmektedir. Uzman kişi tarafından yapılan bu işlem sonunda saçların köklere ne derece bağlı olduğu görülmektedir. Aynı zamanda gelen saç adeti de saçın dayanıklılığını göstermektedir. Oldukça yüksek miktarda saçın gelmesi sonucunda saç kökleri için testler yapılmaktadır. Test sonuçlarına bağlı olarak saçın tüm dökülme analizi ortaya çıkmaktadır.

Saç Analiz Sonucunda Saç Dökülme Nedeni Ortaya Çıkar mı?

Saç analiz işlemlerinde hasta için çeşitli testler yapılmaktadır. Bu testler sonunda saçın asıl dökülme nedeni ortaya çıkmaktadır. Pek çok kişide genetik ya da strese bağlı olarak dökülme yaşanmaktadır. Bunun yanı sıra vitamin ya da demir eksikliği de saç dökülme nedenler arasında yer almaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.