fbpx

Günümüzde her alanda uygulanan işlemlerden biri prp uygulamalarıdır. Hem cilt hem de saç için kullanılan bu teknik kişiden kan alınarak yapılmaktadır. Zengin plazma tedavileri için uygulanan bu işlem saç ekim işlemlerini de hızlandırmaktadır. Saç köklerini beslemeye yardımcı olan zengin plazmalar kişiden alınan kan ile birleştirilmektedir. Bu işlem sonunda kişinin saç köklerine enjekte edilmektedir. Prp nedir sorusu oldukça fazla kişi tarafından sorulmaktadır. Nasıl yapılır? Gibi sorular da uygulama yaptıracak olan kişiler tarafında merak edilmektedir.

PRP Nasıl Uygulanır?

Prp uygulama işlemlerini merak eden kişiler bu işlemin farklı bölgelere de uygulandığını görmektedir. Özellikle cilt lekeleri, sivilce tedavileri gibi pek çok estetik uygulamalarda prp kullanılmaktadır. Prp işlemleri için ilk olarak hastadan belirli bir miktar kan alınmaktadır. Alınan bu kan içerisinde çeşitli vitaminler ve plazmalar eklenerek saç köklerinde enjekte edilmektedir. Prp işlemlerinde yüksek miktarda protein bulunmaktadır. Bu protein sayesinde saç kökleri hızlı bir şekilde çıkmaya başlamaktadır. Dokuları harekete geçiren bu uygulama belirli seans aralıkları ile uygulanmaktadır.

Saç Ekim İşlemlerinde PRP Uygulamaları

Saç ekim işlemlerinde en çok tercih edilen işlem prp uygulamalarıdır. Bu uygulama için kişiden kan alınmaktadır. İçeriği zengin plazma ve proteinler ile desteklenen bu karışım saç köklerine enjekte edilerek işlem tamamlanmaktadır. Prp uygulamaları kişiden kişiye değişerek yaklaşık 30 ila 40 dakika aralığında sürmektedir. İşlem sonunda kişiler günlük aktivitelerinde devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.