fbpx

Saç ekimi işlemi oldukça fazla tercih edilmekte olan ve mutlaka bir uzman tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir operasyondur. Başarılı bir şekilde yapılan saç ekimi işleminin doğal bir görünüme sahip olması gerekmektedir. Saç ekiminin doğal görünmesinin en etkili faktör ise ön saç çizgisi tasarımı olarak ifade edilebilir. Doğal bir ön saç çizgisi oluşturmak için kullanılan tekniklerin de son derece önemli olduğunu söylemek mümkündür.

Ön Saç Çizgisi Tasarımı Nedir?

Ön saç çizgisi tasarımı, yüzün şekline uygun bir şekilde seçilmelidir. Ön saç çizgisinin belirlenebilmesi için estetik bilgisinin olması gerekmektedir. Bu durumda ise ön saç çizgisi tasarımı uzman estetik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Ön saç çizgisi tasarımı ile birlikte yapılan saç ekimi ile daha doğal bir görünümün elde edilmesi mümkün olmaktadır. Saç çizgisi tasarımının doğru bir şekilde yapılması durumunda kişileri mutlu edecek sonuçların alınması söz konusu olmaktadır.

Ön Saç Çizgisi Tasarımı Nasıl Yapılır?

Ön saç çizgisi tasarımı, kişinin yüz şekline göre farklı şekillerde belirlenmektedir. İnsanların kafa şekilleri ve yüz şekilleri farklılık gösterdiği için standart bir ölçüm tekniği bulunmamaktadır. Tasarım yapılırken kişinin yüz yapısı ve yaşı da dikkate alınmalıdır. Tasarım sırasında saç çizgisinin merkezi belirlenmelidir. Bunun dışında saçın çıkış yönünün de doğru tespit edilmesi gerekmektedir. Ön saç çizgisi ayarlanırken saçın yoğunluğunu da göz önünde bulundurmak ve buna göre işlemi gerçekleştirmek son derece önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.