fbpx

Saç ekimi oldukça fazla tercih edilmekte olan organ nakil ve plastik cerrahi yöntemleri arasında yer almaktadır. Saç dökülmesi sorunu olan kişiler ve saç kayı yaşayan kişiler tarafından tercih edilen bir yöntem olarak da ifade edilebilir. Saç dökülmesi için bir tedavi olarak nitelendirilmekte olan saç ekimi sırasında kullanılan kökler sağlıklı ve dökülme ihtimali olmayan güçlü kökler arasından seçilmektedir. Saç ekimi işlemi kişinin saç yoğunluğuna göre farklı seanslarda tamamlanmaktadır.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Saç dökülme problemi yaşayan kadınlar ve erkeklere uygulanabilir. Aynı zamanda tamamen kellik problemi yaşayan kişilerin de tercih edebileceği bir tedavi yöntemidir. Saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler tarafından ekilen saçlar dökülür mü? Sorusu oldukça fazla sorulmaktadır. Hayır, ekilen saçlar dökülmez. Saç ekimi işlemi ense bölgesinden alınan sağlıklı ve güçlü kökler ile yapılmaktadır. Saç ekimi sırasında ensenin üst tarafında bulunan saçlar tercih edilebileceği gibi vücudun herhangi bir bölgesinden de alınarak ekimi sağlanabilir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Mikro cerrahi yöntemleriyle saç kökünün aktifliğini kaybettiği bölgelere sağlıklı saç köklerinin nakledilmesi saç ekimi olarak ifade edilebilir. Müdahale sırasında lokal anestezi yapılmaktadır. Ekilen saçların bir kaç hafta içerisinde dökülmesi normal kabul edilmektedir. Dökülen saçlar ise 3 ila 4 ay içerisinde tekrar çıkacaktır. Bu dökülme geçicidir ve sonrasında saç köklerinin karakterlerini koruyan yapıda olmasına bağlı olarak tekrar dökülme meydana gelmeyecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

languages
Whatsapp Yardım !
Merhaba, Yardımcı Olabilirmiyim ?
Merhaba, Likya Saç Ekim & Estetik Polikliniğine Hoş Geldiniz.
Tüm Soru Ve Sorunlarınızı Buradan İletebilirsiniz.
Temsilcilerimiz Talepleriniz İçin Size Destek Olacaklardır.