Saçlı Deride Kepeklenme – Likya – Saç Ekim, Saç Ekim Merkezi, İzmir Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, İzmir Lazer Epilasyon, Lazer Epilasyon İzmir, Kavitasyon, Zayıflama, Estetik Poliklinik, Estetik Cerrahi
0232 465 12 55 / 0532 676 97 07

SAÇLI DERİDE KEPEKLENME

Saçlı Deride KepeklenmeKepek probleminiz mi var? Günümüzde insanların en büyük sorunlarından biri kepektir.  Kepeklenme saç derisinin kuruyup pul şeklinde dökülmesidir. Ve oldukça yaygın görünmektedir.  Kepek oluşmasının en büyük sebeplerinden biri stres, yoğunluk, dengesiz ve yanlış beslenme, kalorisi yüksek olan yiyecekler kepeklenmeye sebep olur.

Saçlı Deride Kepeklenme Pityrosporum ovale; halk arasına kepeklenme olarak bilinir, üzerinde saç olan derinin kuruyup pul şeklinde dökülmesidir. Deri pullar halinde kabarır, dökülür ve saçlara tutunur.

Saçlı Deride Kepeklenme oluşumunu sebep olan nedenler; stres ve aşırı yorgunluk, yanlış beslenme, yüksek kalorili yiyecekler yada uzun süren hastalıklar (sarılık gibi), doğru uygulanmayan kepek tedavileri, saç yağı içeren ve saça zara verebilecek şampuanların yada saç bakım ürünlerin, saçlı derinin temizliğinde kullanılması, kronik deri hastalıkları, kepeklenme nedeni olan mantar veya mayanın daha fazlalaşması sonucunda enfeksiyonun ortaya çıkması olarak adlandırılabilir.

Eğer saçlı deride kepek varsa bu derinin hasss bir dönemde olduğunu gösterir. Bu şu anlama geliyor, derinin bu hassas dönemde ajite edilmemesi gerektiği anlamına geliyor. Kuvvetli fırçalama, masaj, ovma, pulları elle koparma, ortaya çıkmış olan kepeklenmeyi daha da belirginleştirir. Deride oluşan Kepeğin nededi  kaşlar, kirpikler, kulaklar, burun, omuzlar gibi yağ salgısı fazla olan bir alanda  ortaya çıkan  egzama yani seboreik dermatit olabilir. Şayet  deride egzama ile birlikte iltihap da yer alıyorsa, bir doktora başvurulmalıdır.

Sizin de kepek probleminiz var ise ve durumdan rahatsız iseniz tedaviye en kısa sürede başlayabilirsiniz. Büyük bir sorununuz ortadan kalkmış olur. Tedavi süreniz ve uygulanan yöntemler kişiden kişiye göre değişir. Bunları bilerek ve iyi bir araştırma yaparak tedaviye başlamalısınız. Bir uzman desteği almanız oldukça önemli olabilir. Ve bu durum size yardımcı olabilir. Kepek sorunu genelde tedavi sonrası kesin sonuçlara ulaşır. Ve büyük sorun ortadan kalkmış olur.

ÜCRETSİZ SAÇ MUAYENESİ VE ANALİZİ

LİKYA uzman ve doktorları tarafından kişinin saç yapısı, saç rengi, saç kılının kalınlığı hesaplanarak; ekim yapılacak bölgenin büyüklüğü, donör sahadan çıkartılabilecek greft sayısı ve yapılacak ekimin sıklığı değerlendirilir...