Saçlı Deri Yaraları – Likya – Saç Ekim, Saç Ekim Merkezi, İzmir Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, İzmir Lazer Epilasyon, Lazer Epilasyon İzmir, Kavitasyon, Zayıflama, Estetik Poliklinik, Estetik Cerrahi
0232 465 12 55 / 0532 676 97 07

SAÇLI DERİ YARALARI

sacli-deri-yaralari-SAÇLI DERİ YARALARI

Saçlı Deri Yaraları çeşitli sebeplerle oluşan yaralanmalar sonucunda bu bölümlerde saç kaybı yaşanır. Bu alanlara FUE yani “Follicular Unit Extraction” yöntem ile saç ekilmesi daha çok tercih edilir.  Hastalara öncelikle, bu tarz bir düzeltme işlemine başlamadan mutlaka bir konsültasyon ve az miktarda folikül kullanılarak bir test uygulaması yapılması tavsiye edilir.

Bununla birlikte sıklıkla uygulanan  bir diğer tedavi ise FUT, -şerit yöntemiyle gerçekleştirilen saç nakil işlenleri sonucunda meyadana gelen yara izleri üzerinde gerçekleştirilir. Güncel kapama tekniklerinden Trichophytic Closure’in yerine getirilmesi durumunda dışarıdan görülebilecek yaralanmaların meydana gelmediği medikal literatürden takip edilebilir.

Yara tedavisinde DermaCell uygulaması

Silindir şeklinde özel bir cihazla açılan mikro kesitler, cildin yarayı onarma mekanizmalarını harekete geçiren  Dermacell uygulamasında bu işlem sonucunda  cildin her alanında ve özellikle eşit sayıda açılan bu kesitler içerisinde yeniden damarlanma ve kolajen oluşumu başlar. İşlem sonrasında ek ürünlerin cilde yedirilmesiyle şaşırtıcı sonuçlar elde edildiği gözlemlenmiştir. 2003 yılında geliştirilmiş bu teknikle, aşılar ve insülinin iğne uygulanmadan kana karıştırılması için geliştirilmiş cilt bakımı ürünlerinin anında epidermis altına nüfuz etmesi ve problemli hücreleri onarması beklenir. Bunlara ilavete Dermacell PRP tedavisi ile birlikte de yapılabilir. Ciltte oluşmuş mikro yaralara  uygulanan PRP,  açılan kanallar vasıtasıyla hızla ten altına iner, burada oluşmaya başlayan,yara iyileştirme hareketine otolog yani hastanın kendi bünyesinin salgıladığı büyüme faktörlerini bırakır ve kök hücrelerin tutunabilmeleri için bir platform görevi görür. Bu sebeple DermaCell’in gözenek sıkılaştırma, cilt yenileme ve özellikle de anti-aging tedavilerinin etkili olmasına yardımcı olur.

ÜCRETSİZ SAÇ MUAYENESİ VE ANALİZİ

LİKYA uzman ve doktorları tarafından kişinin saç yapısı, saç rengi, saç kılının kalınlığı hesaplanarak; ekim yapılacak bölgenin büyüklüğü, donör sahadan çıkartılabilecek greft sayısı ve yapılacak ekimin sıklığı değerlendirilir...