SAÇ TEDAVİLERİ NELERDİR?

Saç Tedavileri için hangi yöntemler kullanılmaktadır? Yeniden canlı ve sık görünüme sahip, doğal saçlara kavuşmak mümkün mü? Saç tedavi yöntemleri ne kadar etkili?

Saç tedavileri, merkezimize başvuran ve sağlıklı saç görünümüne sahip olmak isteyen danışanlarımızın merak ettiği konuların başında gelmektedir. Saç için tedavi yollarını ve saç tedavilerinin önemini bu sayfamızda inceliyoruz.

Saç Tedavisi Nedir?

Sağlıklı, parlak ve dolgun saçlar herkesin hayalidir. Günümüzde saç dökülmesi ve kellik, erkeklerin ve kadınların ortak sorunlarından biri haline gelmiştir. Yetersiz ve düzensiz uyku, mineral ve vitamin eksiklikleri, hormonsal değişimler, tütün mamulleri kullanımı, gibi pek çok nedenden ötürü saçların zayıflaması söz konusu olabilir. Böylesi sorunlar, bazı tıbbi tedaviler, ilaçlar ve genetik faktörlerden dolayı da ortaya çıkabilmektedir.

Saç tedavi merkezleri ise saçlardaki dökülmeyi engelleyecek ve mevcut kökleri güçlendirecek çeşitli çalışmalar yapmaktadır. Saç dökülmesinin engellenmesi genellikle zordur, ancak tedavi yöntemleri ile bu süreç hafifletilebilir, mevcut saçlar daha güçlü hale getirilebilir. Çoğunlukla saç seyrelmesinin nedeni genetik olduğu için tedavilerde başarı oranları kişiden kişiye göre değişiklik gösterir.

Saç Tedavileri Kimlere Uygundur?

Erkeklerde saç dökülmesi çoğunlukla genetik faktörlere dayanır. Birçok erkekte saç dökülmesi erken gençlik döneminde başlar. Fakat dökülme hızı her erkekte aynı olmayabilir. Kimi erkekler henüz orta yaşa gelmeden saçlarının büyük bölümünü kaybederken, bazıları yaşlılık dönemine kadar yavaşça say kaybı yaşamaya devam etmektedir.

Kadınlar, erkeklere oranla biraz daha az genetik nedenlere bağlı saç dökülmesi yaşar. Günümüzde kadınlarda saç dökülmesi oranı giderek artmaktadır. Tedavi ihtiyacı saçın kayıp oranına göre belirlenir. Uzmanlarımızın incelemesi sonrası kişinin saç tipi ve saç dökülme nedenleri ortaya çıkarılır. Daha sonra uygun bir yöntem belirlenerek tedavi süreci başlatılır. Günlük saç kaybı 90 ila 200 arasında olan kişiler, tedavi ihtiyacı fazla olan hastalar grubundadır.

Saç Tedavileri Nelerdir?

Teknolojik olanakları gelişmesiyle, sağlıklı saçlara kavuşma özlemi duyanlar için pek çok yöntem ortaya çıkmaktadır. Yalnızca uzmanlar tarafından yapılması gereken tedaviler için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. En iyi saç tedavileri arasında öne çıkanları sizler için sıralıyoruz.

Lazerle Saç Tedavisi

Lazerle saç tedavisi en fazla tercih edilen tekniklerden biridir. Tedavi süresi genellikle 3 – 6 ay arasında değişiklik gösterir. Lazer kullanımındaki amaç, dökülmenin görüldüğü bölgelerdeki hücrelerin canlandırılmasıdır. Bunun yanında, lazer kullanılarak hücreler uyarılır ve baştaki kan dolaşımı hızlandırılır.

Büyüme Faktörü İle Saç Tedavisi

Son yıllarda yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Bu teknik kullanılarak, serum haline getirilmiş büyüme hormon sıvıları saç hücrelerine verilir. Grow factor tekniği için üretilmiş cihazlar öncelikle masaj yapılacak alanı uygun hale getirir. Daha sora serum belirli tekniklerle baş bölgesine yedirilir. Yeni saçların oluşmasına yardımcı olan bu yöntem, aynı zamanda beyazlamış saçların azalmasını sağlayabilmektedir.

Mezoterapi İle Saç Tedavisi

Saç tedavileri arasında sıkça başvurulan tekniklerdendir. Bu yöntemde, sağlıklı saçların elde edilmesi için özel olarak hazırlanmış vitamin kürleri kullanılır. Saç köklerinin canlandırılması için bir araya getirilmiş vitamin kürü, özel bir cihaz yardımıyla cilt altına verilir. Hastaların mezoterapi tedavisi için birden fazla kez tedaviye gelmesi gerekir. İşlemin kaç seans süreceği kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Seans süreleri ortalama yarım saattir.

PRP İle Saç Tedavisi

PRP yöntemi, cildin iyileştirilmesi, kırışıklığı yok etme ve leke oluşumu gibi pek çok alanda kullanılan bir yöntemdir. Saç tedavileri için de tercih edilen PRP yönteminde, saç kaybı yaşayan bireylerin kendi kan hücreleri kullanılır. Kanın kırmızı bölümü cihazlarla ayrıştırılır ve plazma kısmı, özel işlemlerden geçirilerek hastanın cilt altına veririlir.

Saç tedavileri hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımızla iletişime geçerek öğrenebilir, konforlu merkezimizde hayalini kurduğunuz görünüme kısa sürede kavuşabilirsiniz.