SAÇ SİMÜLASYONU

Saç Simülasyonu, son dönemlerde çok fazla konuşulan ve kendisinden sıkça söz ettiren konu başlıklarından birisidir. Birçok nedene bağlı olarak günümüzde kadın ve erkeklerin yaygın olarak yaşadığı bir sorun olan saç dökülmesi akabinde meydana gelen kellik sorununa çözüm olarak kullanılan yöntemlerden birisidir.

Saç simülasyonu, hem acısız ve ağrısız hem de aynı zamanda uygulamada pratik bir yöntem olduğu için sıklıkla tercih edilir hale gelmiştir. Ancak aç ekimi ile aynı bir yöntem olmaması sebebi ile saç simülasyonunun bir saç ekimi yöntemi olduğunu söylemek mümkündür. Saç simülasyonu hizmetlerini de diğer birçok hizmetimiz gibi uzmanlarımız tarafından merkezimizde profesyonel düzeyde alabilmeniz mümkündür.

Saç Simülasyonu Nedir?

Cerrahi bir yöntem olmayan saç simülasyonu,saç derisine uygulanan kalıcı makyaj yöntemleri ile kelleşmiş saç derisindeki saçsız görünümü makyaj yöntemleri ile ortadan kaldıran bir yöntemdir. Özel iğneler aracılığı ile kafa derisine özel bir boya ile saç görünümü verilir. Ancak bu boya bir süre sonra saç derisi tarafından atılır ve yapılan saç simülasyonu yok olur.

Saç dökülmesi problemi yaşıyorsanız ya da kellik şikayetleriniz varsa bu yöntem sayesinde saç derinize küçük boya dokunuşları yapılır ve bu sayede de saç derinizde saçlı bir görünüm elde edilir. Ancak bu işlem kesinlikle saç ekimi yöntemi değildir. Merkezimizde saç simülasyonu işlemi; kaliteli ve sağlıklı ekipmanlar ile birlikte adeta bir sanat çalışması olarak uzmanlarınız tarafından yapılmaktadır.

Saç Simülasyonu Ne Kadar Kalıcı?

Saç derisini koruyan ve dış görünümünüze bir güzellik katan doğal yapılar olan saçlarınız, zaman içeirsinde yıpranır ve farklı nedenlere bağlı olarak dökülebilir. Bu noktada tercih edilebilen yöntemlerden birisi de saç simülasyonu işlemidir. Saç dövmesi ya da saç makyajı olarak bilinen bu işlemin elbette belirli bir kullanım ömrü vardır.

İşlemin yapıldığı boya, bir süre sonra saç derisi tarafından atılacağından yapay saç görüntüsü de kaybolmaya başlayacaktır. Ancak kullanım süresi hakkında herkes için tek bir süre zarfı söylemek mümkün değildir. Bu sürenin uzun ya da kısa olması saç derisinin yapısına göre farklılık gösterirken klor, güneş ışığı ve kozmetik malzemeler ömrü kısaltır.

Saç Simülasyonu Fiyatları 2021

Her bireyin yaşadığı kellik ya da saç seyrekleşmesi sorunu farklı boyutlarda olduğundan merkezimizde yapılan saç simülasyonu işlemi de kişiye özel uygulamalardır. Bu nedenle de tek bir fiyat vermek mümkün değildir.

Fiyat bilgisi almadan önce uzmanlarınızın sizi görmesi ve şikayetlerinizi bizzat incelemesi sonucunda ancak sizlere net bir fiyat bilgisi verebiliriz. Siz de saç dövmesi olarak da bilinen saç simülasyonu işlemi yaptırmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.