SAÇ MUAYENESİ VE ANALİZİ NEDİR?

Saç muayenesi ve analizi, saç dökülme sorununa karşı tedavi arayışında olan bireylere, alanında uzman doktorlarımız tarafından yapılan incelemelerdir. Saç dökülme sorununa çözüm için günümüzde birçok modern saç ekim yöntemi kullanılmaktadır. Uygulanacak yöntemi belirlenmesi bakımından öncelikle bireylerin muayeneden geçmesi ve saç tipinin belirlenmesi son derece önemlidir.

Saç muayenesi ve analizi çalışmaları ile ilgili önemli noktalara değinmeden önce, saç ekimi hakkında bilgi vermemiz yararlı olacaktır. Bu sayfamızın devamında, saç analizi ve muayenesi hakkında bilinmesi gerekenleri bulabilirsiniz.

Neden Saç Ekimi?

Günümüzde saç ekimi sadece erkeklerin değil, hanımların da ihtiyaçlarından bir haline gelmiş bir tedavi yöntemidir. Çeşitli faktörlere bağlı olarak gelişen saç dökülme problemi, uygun tedavi yöntemleri belirlendikten sonra modern yöntemlerle çözüme kavuşturulmaktadır.

Kelleşme veya saç dökülme tedavisi, daha çok fonksiyonunu yitirmiş saç kökleri üzerine odaklanmaktadır. Artık saç büyümesinin gözlenmediği kök bölgeleri ekim yöntemiyle tedavi edilmekte ve sağlıklı bir görünüme kavuşturulmaktadır.

Saç Ekimi Merkezi Uygulamalarımız

Saç muayenesi ve analizi çalışmaları yapıldıktan sonra, uzmanlarımız sağlıklı saç kökü bölgelerinden ilgili kökleri alarak, kellik sorunu olan bölgelere nakil işlemini gerçekleştirmektedir.

Modern saç tedavi cihazlarının yer aldığı estetik merkezimizde, danışanlarımıza uyguladığımız birçok farklı saç ekim yöntemi bulunmaktadır. Böylece, kişinin kendisine uygun olan saç dökülme tedavi yöntemleri tespit edilmekte ve hekimlerimizin kontrolünde kısa sürede hayata geçirilmektedir.

Saç ekimizi için başvuran danışanlarımıza uyguladığımız yaygın yöntemler arasında FUE saç ekimi ve FUT saç ekimi bulunmaktadır. Saç analizi yaptıranlar için iki yöntemden biri tercih edilmektedir. FUE yönteminde köklerin aktarımını sağlayan özel bir motor kullanılmaktadır. Bu araçla kökler teker teker alınır ve sorunlu bölgelere aktarılır.

FUT yöntemindeyse, saç kökleri enseden tabaka halinde alınır ve alınan bu parçalar kellik sorununun yaşandığı bölgelere uygulanır. Bu tedavi yönteminde ense bölgesinde hafif bir iz kalması durumu meydana gelebilir. FUE uygulamasında ise iz oluşumu gözlenmez.

Hangi tedavi yönteminin kişi için uygun olduğu uzman hekimlerimiz tarafından yapılan, saç muayenesi ve analizi sonrasında netlik kazanmaktadır.

Saç Muayenesi ve Analizi Nasıl Yapılır?

Saç muayenesi ve analizi, tedavi için başvuran danışanlarımız için uyguladığımız bir inceleme ve araştırma çalışmasıdır. Saç ekimi için tedavi arayan danışanlarımızın sağlık geçmişi, uzmanlarımız tarafından üzerinde durulan bir konudur.

Danışanın daha önce geçirdiği hastalıklar, kullandığı ilaç ve tedaviler, muayene aşamasında incelenir ve saç ekimi için engel teşkil edecek bir durumunun olup olmadığı tespit edilir.

Saç analizi sırasındaysa, danışanın saç kaybettiği bölgeler, dökülme görülen bölgelerin durumu, ince veya kalın telli saç tipine sahip olması gibi veriler toplanır. Daha sonraki aşamada ise hangi saç ekim yönteminin yapılacağına kişi ile birlikte karar verilir. Saç ekim süresi ise 4 – 8 saat arasında farklılık gösterebilir.

Saç muayenesi sırasında danışanın saç derisinin durumu, gerginliği gibi temel noktalar da dikkate alınmaktadır. Bazı kişiler için genel ekim yöntemleri uygulamak doğru bulunmayabilir. Bu durumda, kaybedilen saçların geri kazanılması için merkezimizde uyguladığımız farklı tedavi yolları danışanlarımıza önerilmektedir.

Saç muayenesi ve analizi bakımından, kişinin saç bulunan bölgelerindeki sıklık oranı da tedavi için önemli bir veridir. Herkes için aynı tedavi yöntemi söz konusu olmayacağı için ilk inceleme ve muayene, başarılı bir tedavinin olmazsa olmaz bir parçasıdır.

Deneyimli uzmanlarımız eşliğinde ve modern saç ekim cihazlarımızla özlediğiniz görünüme kısa sürede kavuşabilirsiniz. Kuruluşumuza gelerek muayene olabilir ve size uygun saç ekimi yöntemiyle, hayalini kurduğunuz görünüme kısa sürede kavuşabilirsiniz.