FUT Tekniği İle Saç Ekimi – Likya – Saç Ekim, Saç Ekim Merkezi, İzmir Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, İzmir Lazer Epilasyon, Lazer Epilasyon İzmir, Kavitasyon, Zayıflama, Estetik Poliklinik, Estetik Cerrahi
0232 465 12 55 / 0532 676 97 07

FUT TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ

FUT TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ (FOLİKÜLER ÜNİTE TRANSPLANTASYONU)

FUT Tekniği İle Saç Ekimi Foliküler Ünite Transplantasyonu (FUT) tüm dünyada uygulanan ve en ileri teknoloji ile desteklenen ve en çok başarı gösteren saç nakli yöntemleri arasında yer almaktadır. FUT tekniği uygulamaları, saç ekimindeki bilimsel gelişmelerden dolayı saç ekimi teknikleri arasında ikinci sırada yer almaktadır.

Foliküler Ünite Nedir?
ağlam ekilecek saç kökleri, enseden yani iki kulak arasından yani dökülmesi en zo bölgeden bir şerit şeklinde alınarak saç ekimi uzmanlarımız tarafından 1’li, 2’li, 3’lü saç kökleri içeren Foliküler ünitelere ayrıştırılması işlemidir. Kafamızın üstünde bulunan deride bütün saçlar Foliküler üniteler adı verilen küçük demetler içinde büyür. Yetişkin bir insanın kafasında Foliküler ünite tam kalınlıkta (1-4 terminal) saç folikülünden meydana gelir.

FUT Tekniği İle Saç Ekimi

.

Bir Foliküler Ünite Nasıl Elde Edilir?
Saç ekiminin yapılacağı yerde gerekli olan uygun miktarın elde edilmesi için cm² başına düşen Foliküler üniteler “saç yoğunluğu ” önceden sayılır ve ölçülür. İstenilen saç yoğunluğunun elde edilmesi için gerekli olan şerit uzunluğunun ve genişliğinin en uygun durumda olması hesaplanır. Greftler kafa derisinin arka kısmından cerrahi yolla çıkarılır. Foliküler ünite zarar görmemesi için doku tek parça halinde çıkarılır. Bu teknik Foliküler ünite trasnferinin oldukça önemli bir özelliğidir. Çünkü Foliküler üniteler korunmakla kalmayıp aynı zamanda ayrı ayrı saç foliküllerinin zarar görmesini (kesilmesini) önlemektedir. Bu tekniğin mini-mikrogreftleme tekniğinden en büyük farkı çok uçlu bıçaklar kullanılarak Foliküler ünitelerin parçalanmasına ve saç foliküllerinin kabul edilemez derecede kesilmesine imkan vermemesidir. Verici Alanın Kapatılması ve Ortaya Çıkan Yara İzi Şerit alınan kısım özel cerrahi ipliklerle dikilerek kapatılır ve buradaki dikiş 15 gün sonra alınır.

Oluşan iz saçınızı çok kısa kestirmedikçe hiçbir şekilde belli olmamaktadır. Bu yöntem kafanın ve saç yapısının doğal bütünlüğünü bozmadığı için elde edilen sonuç da oldukça doğaldır.

Foliküler Ünite Ekstrasyonunun Seçilmesi Gereken Durumlar
• Sıfır numara ya da 0,5 cm. daha kısa saç kestirmeyi hiçbir zaman düşünmeyen hastalarda,
• Daha çabuk saç ekimini gerçekleştirmek isteyen, zamanı kısıtlı olan hastalarda, FUT yönteminin seçilmesi hastanın isteğine uygun olumlu sonuçlar almasını sağlar.

FUT Tekniği İle Saç Ekiminin Dezavantajları:
• Ağrısız bir teknik olmasına rağmen cerrahi işlemler yapıldığı için mutlaka dikiş atılması gerekir.
• Saçın aşırı kısa kesildiği durumda ensede ince bir çizgi şeklinde iz kalabilir

ÜCRETSİZ SAÇ MUAYENESİ VE ANALİZİ

LİKYA uzman ve doktorları tarafından kişinin saç yapısı, saç rengi, saç kılının kalınlığı hesaplanarak; ekim yapılacak bölgenin büyüklüğü, donör sahadan çıkartılabilecek greft sayısı ve yapılacak ekimin sıklığı değerlendirilir...