FUE Tekniği ile Saç Ekimi – Likya – Saç Ekim, Saç Ekim Merkezi, İzmir Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, İzmir Lazer Epilasyon, Lazer Epilasyon İzmir, Kavitasyon, Zayıflama, Estetik Poliklinik, Estetik Cerrahi
0232 465 12 55 / 0532 676 97 07

FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ

FUE TEKNİĞİ İLE SAÇ EKİMİ (Foliküler Ünite Ekstraksiyonu ) 

Folliculer Unit Ekstraksiyonu yani FUE , dünya’da ve Türkiye’de uygulanan en son model saç ekimi tekniğidir. Bu yöntemle hem saçı ,verici bölgeden alırken, hem de alınan saçı, saçsız bölgeye ekerken olabilecek en doğal görüntüyü elde etmemizi sağlayan bir saç ekimi yöntemidir. FUE yöntem, saç olan bölgeden tek tek alınan canlı saç köklerinin saçsız olan bölgeye ekilmesinin gerçekleştirilmesi işlemidir.

FUE Tekniği ile Saç Ekimi Yönteminin Uygulanışı

fue tekniğiKısaca FUE yöntemini anlatacak olursak;

-Saç Ekimi için gerekli olan sağlıklı köklerin toplanacağı bölgedeki saçlar, 1 numaraya kısaltılır.
– Operasyon sırasında acı hissedilmemesi için, lokal anestezi ile bu bölge uyuşturulur.
-Özel iğne uçları bulunan (0,7 –0,8 mm’ye varan özel iğne uçları) mikro motorlarla tekli, ikili veya üçlü saç kök gruplarının içinde bulunduğu greftler toplanmaya başlar. Yapılan bu otomasyon, greft kaybını minumuna indirir. Bu şekilde saç kökleri olabilecek en verimli biçimde toplanır ve greflerin toplanmas süresi ile operasyon süreleri kısalır.

Operasyondan hazır bekleyen diğer bir ekip, bu grupları ayırır.

– Saç ekimi gerçekleştirilecek bölgeye lokal anestezi uygulanır.

– Saçın doğal açısına ve yönenüne göre ekim yapılacak bölgede, köklerin yerleştirileceği mikro kanallar açılır.

-Diğer ekibin gruplandırdığı greftlerin deriye ekimi safhasına geçilir. Burada en önemli nokta, greftlerin saç çıkış yönüne uygun ekilmesidir.

– Ön saç çizgisini oluşturmak için, toplanmış olan tekli greftler ön tarafa ekilir. İkili, üçlü greftler, doğal saç sıklığını sağlamak için arkaya doğru ekilir ve saç ekimi böylece tamamlanmış olur.

FUE Tekniği ile İlgili Temel Bilgiler:

– Greftlerin toplandığı alandan doku almadan, sadece ilgili kök hücresi üzerinde birebir çalışılır.

– Saç kökleri toplanan alanda dikiş yada kesme işlemi olmaz. Sadece köklerin toplandığı alanda 1mm’den küçük çaplı minik sıyrıklar oluşur. Bu sıyrıklar birkaç günde kapanır ve iz bırakmadan iyileşir.

– FUE tekniği kullanılara ense bölgesinden toplanan greftler, sadece saç ekiminde değil, kaş, bıyık, sakal transferinde de kullanılabilir.

– Operasyon esnasında, sağlan saçın bulunduğu gölgenin durumuna ve ekilecek kök sayısına göre, bir seferde ortalama üç bin veya daha fazla saç kökü toplanabilir.

– Her greftte 1 – 3 saç teli bulunur. 1 greft saç, ortalama 2,5–3 saç teli kabul edilir.

– Toplandıktan sonra elde edilen kök sayısına ve ekilecek alanın büyüklüğüne göre santimetrekare başına 30 ila 60 saç kökü ekmek mümkündür.

– Bu yöntemin tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise, operasyonu takip eden günlerde ağrının az olması ve ve iyileşme sürecinin kısa olmasıdır.
FUE Tekniği ile Saç Ekiminin Avantajlı yönleri

– Uzmanlarımız tarafından bisturi kullanılmaz.

– Hiçbir şekilde dışarıdan, gözle görülen bir yara izi bırakmaz.

– Dikiş gerekli değildir..

-Hem erkeklere  hem de  kadınlara uygulamak mümkündür.

– Operasyon önce si lokal anestezi yapıldığı için, ağrı hissi minimum düzeydedir.

– Sağlıklı saç köklerin alınacağı alan yeterli gelmezse, vücut kılları da kullanılabilir. Vücudumuzda ensede bulunan saç kökleri hariç, diğer tüm bölgelerindeki kıllar dökülebildiği için vücut kıllarını saç ekimi için pek önermiyoruz. Ancak başın tepe  bölgesinin sıkılaştırılması sebebiyle kullanılabilir.

-Bu yöntemle sağlıklı bölgeden alınan saç kökleri, bıyık, sakal ve kaş transferinde de kullanılabilir.

-İyileşme süreci kısa olduğundan, hasta operasyon sonrası günlük yaşamına dönebilir.

-Operasyon sonrasında ve onu takip eden günlerde, köklerin alındığı bölgede his kaybı olmaz.

-Deri üzerinde açılan mikro kanalların açıları ve boyutları, dökülmeden önceki saç çıkış açısına göre ayarlanır, bu sebeğle doğal ve sağlıklı sonuçlar elde edilebilir.

-Saçın görünümü ve hali hazırda bulunan saçlarla uyumu doğaldır.

PRP’li FUE tekniği ile Saç Ekimi Nedir?

PRP (Platelet Rich Plazma) tedavisinin amacı, öncelikle saçın dökülmesini durdurmak, dökülmeye  yüz tutan saç köklerini, incelmiş, saç tellerini harekete geçirmek, saçların eski sağlığına dönmesine yardımcı olmaktadır.

PRP tedavisinin saç ekiminde uygulanmaya başlanmasıyla birlikte bu iki teknik  -Fue tekniği ile saç ekimi – birlikte kullanıma başladı ve oldukça  olumlu sonuçlar alındı.

Öncelikle saç ekimi yapılan hastadan kan alınıyor ve özel bir işleme tabi tutuluyor. Saç ekimi operasyonu esnasında, saç ekiminin uygulanacağı alana yine özel bir yöntemle uygulanıyor.

Fue Tekniği ile Saç Ekimi

Yöntemin diğer bir özelliği ise, Saç kökleri nakil için beklerken, PRP’li özel solüsyonda bekletiliyor ve bu sayede canlılıkları korunuyor.

Saç Muayenesinin ardından hangi yöntem uygulanacak karar verilir.

ÜCRETSİZ SAÇ MUAYENESİ VE ANALİZİ

LİKYA uzman ve doktorları tarafından kişinin saç yapısı, saç rengi, saç kılının kalınlığı hesaplanarak; ekim yapılacak bölgenin büyüklüğü, donör sahadan çıkartılabilecek greft sayısı ve yapılacak ekimin sıklığı değerlendirilir...