PRP

PRP tedavi yöntemi, merkezimizde sizlere sunulan profesyonel bir tedavi yöntemidir. Cilt gençleştirme ve bakımının yanı sıra aynı zamanda saç dökülmesi gibi birçok alanda başarı aldığımız etkili bir tedavi yöntemidir. Dolayısıyla da bu tedavi yöntemi sayesinde çevresel faktörlerle meydana gelen tüm sorunlarınıza hücre yenileme tekniği ile kalıcı çözümler bulabilirsiniz.

Prp tedavi yönteminde asıl olan kendi vücudunuzdan alınan maddedir. İşlem öncesinde sizden alınan yeterli miktardaki kan ayrıştırılır ve elde edilen plazma vücudunuzda sorun yaşadığınız bölgeye enjekte edilir. Bu şekilde cerrahi işleme gerek duyulmadan etkili bir tedavi süreci geçirip sorunlarınıza kısa sürede çözümler bulabilirsiniz.

 

PRP Tedavisi Ne İşe Yarar?

İyileşmeyen yaraların iyileşme sürecini hızlandırmak için kullanılan PRP tedavi yöntemi, aynı zamanda vasküler problemlerde kullanılabildiği gibi özellikle cilt sorunlarında hastalarımız tarafından sıklıkla tercih edilen bir tedavi yöntemidir.

Cildinizde geçmeyen yara izleri, sivilce ve akne izleri var ise cilt çatlaklarınız varsa prp tedavi yöntemi son derece etkili bir yöntemdir. Doğal bir tedavi yöntemi olduğundan herhangi bir şekilde yan etkisi yoktur ve bu özelliği sayesinde tüm yaş gruplarında ve tüm cilt tiplerinde rahatlıkla uygulayabildiğimiz bir yöntemdir.

Tedavi sırasında sizden alınan kan örneğinin ayrıştırılması ve kanınızda bulunan maddelerin doğrudan tedavide kullanılması sayesinde son derece doğal bir yöntemdir. Böylece aşırı saç dökülmelerinize ve cilt sorunlarınıza kısa sürede kalıcı çözümler bulabilirsiniz.

 

PRP Tedavisi Nasıl Yapılır?

PRP tedavi yöntemi merkezimizde uzmanlarımız tarafından profesyonel olarak uygulanır. İşlem öncesinde ilk olarak uzmanlarımız sorunlarınıza yönelik incelemeler yapar ve sonrasında sorununuzun yoğunluğuna göre yeterli miktarda sizden kan örneği alınır. Alınan kan örneğiniz laboratuara gönderilir ve uzman kişiler tarafında kan örneğiniz ayrıştırılarak plazma üretimi yapılır.

Kanınızdan elde edilen plazma, sorun yaşadığınız bölgeye ince uçlu iğneler yardımı ile enjekte edilir. Ayrıca PRP tedavisi, farklı uygulamalarımız ile gözeneklerin açılmasından sonra plazmanın cilde sürülmesi ile de uygulanabilen bir yöntemdir. Kısa süre içinde bölgedeki sorunlardan kurtulduğunuzu görebilirsiniz.

 

PRP Tedavisi Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Merkezimizde yalpan PRP tedavisi, son sistem cihazlar ve teknikler ile yapılır. Ancak seanslar ile yapılan bir tedavi yöntemidir. Dolayısıyla da ilk uygulama sonrasında hemen gözle görülür bir sonuç almanızı beklemek doğru değildir. Ancak düzenli olarak uzmanlarımızın tavsiyeleri doğrultusunda seanslara tabii tutulduğunuzda etkili sonuçlar alacağınız yöntemdir. Estetik amaçla yani cilt problemleriniz için PRP tedavi yöntemine başvurduğunuzda ilk uygulamadan kısa bir süre sonra ciltteki sarkmaların, gevşemelerin azaldığını ve cilt gözeneklerin sıkılaştığını gözlemleyebilirsiniz.