PROTEZ TIRNAK

Protez Tırnak uygulaması; el ve tırnak bakımına önem veren ve hem kırılmayan hem de uzun ve bakımlı tırnaklara sahip olmak isteyen kadınların tercih ettiği bir numaralı uygulamadır diyebiliriz. Doğal tırnaklarınız üzerine uygulanan özel yapılı koruyucu malzemeler sayesinde ekleme tırnak yapılır. Böylece tırnaklarınız her yerde ve her zaman şık ve estetik bir görünüm sergiler.

Protez tırnak uygulaması, özellikle tırnaklarını uzatamayan ve tırnak kırılmasından şikayetçi olan kadınlar için etkili çözümler sunar. Güçsüz, kırılgan ve bir türlü uzamayan tırnaklarınız varsa sizler de merkezimizde protez tırnak yöntemi ile bu sorunlarınıza estetik çözümler bulabilirsiniz.

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Kırılan ve güçsüz tırnaklarınızı güçlendirerek estetik bir görünüm kazandırmak için protez tırnak uygulamaları arasında sizin için en uygun olan yöntemi tercih edebilirsiniz. İşlem öncesinde protez tırnak uzmanlarımız, ilk olarak tırnaklarınıza özel koruyucu solüsyon uygular. Böylece tırnağınızın korunması sağlanırken aynı zamanda protez tırnağın ana tırnağınıza yapışması sağlanır.

Yapıştırma işlemi sonrasında kendi tırnağınızın ucuna protez tırnak yerleştirildikten sonra törpüyle tırnağınıza şekil verilir. Tırnağınızın ucu haricindeki bölge tercihinize göre akrilik ya da jel ile kaplanır. Son olarak ise tırnağınız tamamen pürüzsüz forma kavuşturulur ve işlem tamamlanır.

Protez tırnak uygulaması kadar çıkartma işlemi de son derece kolay ve acısız bir işlemdir. Merkezimizde uzmanlarımız, özel solüsyonlar ile protez tırnaklarınızı kolay şekilde ve ana tırnaklarınıza zarar vermeden çıkarabilmektedir.

Protez Tırnak Bakımı Hangi Aralıklarla ve Nasıl Yapılmalı?

Tırnaklarınıza protez uygulaması yaptıracaksanız öncelikle merkezimiz gibi işinin ehli olan adreslerde bu hizmeti almalısınız. Böylece kullanım süresi ve estetik değeri daha yüksek sonuçlar elde edebilirsiniz. İşlem sonrasında uzmanlarımız bakım konusunda da sizlere tüm bilgilendirmeyi yapmaktadır.

Merkezimizde protez tırnak uygulaması yaptırdıktan sonra bakım konusunda ne kadar özenli davranırsanız kullanım süreniz de o kadar uzayacaktır. Farklı renklerde kullanabileceğiniz protez tırnaklarınızı 3 ila 4 hafta arasında kullanabilirsiniz.

Protez tırnaklarınızı uzun süre kullanabilmek için kimyasal maddelerden uzak tutmalısınız. Özellikle kimyasal temizlik ürünleri kullanacaksanız mutlaka eldiven takmalısınız. 3 hafta kullanımdan sonra kendi tırnaklarınızın uzaması ile birlikte deformasyonlar oluşabileceğinden bu süre zarfından sonra tırnaklarınıza bakım yaptırdığınızda kusursuz görünümü ile kullanıma devam edebilirsiniz.

Protez tırnak uygulaması, uzmanlarımız tarafından yapılan ve uzmanlar tarafından yapılması gereken bir işlemdir. Tıpkı uygulama işlemi gibi çıkartma işlemi de mutlaka uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Kendiniz çıkartma işlemi yapmaya çalıştığınızda kendi tırnaklarınıza zarar verebilirsiniz.