ND-YAG LAZER EPİLASYON

Nd-Yag Lazer Epilasyon cihazı, 1064 mm dalga boyu sayesinde etkili sonuçlar aldığımız etkili bir lazer epilasyon cihazıdır. İstenmeyen tüylerden kurtulmanız için kullanılan cihaz, aynı zamanda damar ve leke tedavilerinde de gözle görülür ve başarılı sonuçlar veren bir cihazdır. Ayrıca hemoglobin emiliminin yüksek olması sayesinde damar tedavisinde büyük oranda etki gösterir ve hızlı sonuçlar verir.

Nd-yag lazer epilasyon, kılların renk pigmetinin emilimi oranı diğer cihazlara göre daha düşüktür. Düşük emilim oranı sayesinde merkezimizde kullandığımız bu cihaz, özellikle koyu renkli kıl köklerinde güçlü bir etkiye ve güvenilirliğe sahiptir. Dalga boyunun 1064 mm derine kadar inebilmesi sayesinde en derin kıl köklerine kadar ulaşır ve kıl köklerini hızlı şekilde hasara uğratarak istenmeyen tüylerinizden kurtulma sürenizi kısaltır.

Nd-Yag Lazer Epilasyon Uygulamasını Nasıl Yapıyoruz?

Tüm uygulamalar gibi Nd-Yag lazer epilasyon uygulamamız da sizlere alanında uzman ola estetisyenlerimiz tarafından uygulanır. Cihaz, kıllara ve kıl köklerine renk veren melanin pigmenti üzerinde çalışır. Deri üzerinden uygulama sırasında deri altına ve kıl köklerine kadar nüfuz edebilecek lazer ışınları gönderilir.

Kıl köklerine ulaşan lazer ışınları, kıl köklerini tahribata uğratarak kıl köklerinin kurumasını sağlar. Ten ve kıl rengi ne kadar koyu olursa vücudunuzda melanin hormonu da o kadar yüksek oranda olduğundan yanma riski genel olarak epilasyon işleminde yanma riski artacaktır. Bu riski ortadan kaldırmak için özel olarak üretilmiş son teknoloji bir sistemdir.

Nd-Yag cihazı, koyu ve bronz tenlerde dahi etkili sonuçlar aldığımız güvenilir bir sistemdir. Melanin emilimini olabildiğince az oranda yaptığı için koyu ve bronz tenlerde de melanin hormonunun emilimini az oranda yaptığında başarı oranı yüksek hale geliyor.

Nd-Yag Lazer Epilasyon Uygulamasının Yan Etkileri Var mıdır?

Lazer epilasyon işlemi yapılan tüm cihazlarda az da olsa acı hissi vardır. Ancak Nd-Yag lazer epilasyon cihazında acı hissi biraz daha fazladır. Ancak bu ağrı hissi, cihazın kıl köklerinin en derinlerine kadar ulaşması ve hızlı etki sunmasına bağlı olarak gelişir. Uygulamamız sonrasında hafif kızarıklık meydana gelse de bu durum kısa sürede ortadan kalkacaktır.

Son teknoloji olan bu cihaz, uzman kişiler tarafından profesyonel düzeyde kullanıldığında etkili sonuçlar veren bir üründür. Amatörce kullanıldığında beraberinde birçok sorunları getirebilir. Ancak merkezimizde sizlere hizmet veren estetisyenlerimiz, sizlere profesyonel düzeyde güvenilir ve konforlu bir lazer epilasyon hizmeti sunduğundan yan etkilerini görme ihtimaliniz yok denecek kadar azdır.