LENF DRENAJ

Lenf Drenaj, vücudunuzun bağışıklık sistemini bozmadan bölgesel zayıflama başta olmak üzere birçok tedavi yöntemini sizlere sunan bir uygulamamızdır. Vücuttaki lenf sıvısının işlevlerini aksamadan ve düzenli olarak yapmasını sağladığından vücudunuzdaki ödemi ve toksinleri atmanıza yardımcı olur. Vücudunuzda atamadığınız ve sürekli sizi rahatsız eden bir ödem varsa bu yöntemle sorunlarınıza kalıcı çözümler üretmek için sizleri de merkezimize bekliyoruz.

Lenf drenaj, vücudun sıvı dengesini sağlayan renksiz bir sıvı olan lenf sıvısının düzenli olarak çalışmasını sağlayan bir uygulamadır. Kandan daha az akışkan olan lenf sıvısı, olması gereken akışkanlık seviyesinin altına düştüğünde vücudunuzdaki sıvı dengesi korunamayacağı için vücudunuz ödem toplar ve şişlik sorunlarınız baş göstermeye başlar.

Lenf Drenaj Masajı Nasıl Yapılır?

Merkezimizde lenf drenaj masajı, son teknolojiye sahip cihazlar ile uzmanlarımız tarafından yapılan bir uygulamadır. İşlemin asıl amacı; hücreleri beslemekle görevli olan lenf sıvısının dolaşımını hızlandırmaktır. Bu amaç doğrultusunda sorunlu olan bölgenize cihaz ile özel yöntem ve teknikler ile masaj yapılır.

Yapılan her masaj hareketi ile lef sıvısının akışı hızlanır ve böylece şikayet ettiğiniz bölgesel yağlarınız, yakılması kolay bir hal alır. İşlem sırasında uygulama parmak uçlarınızdan başlayarak yukarı doğru yapılırken aynı zamanda vücudunuza bir baskı uygulanır.

Teknolojik ve modern bir sistem olan lenf drenaj uygulaması ile bölgesel yağlarınızdan, sarkma şikayetlerinizden ya da selülitlerinizden kısa sürede kurtulmanız mümkündür.

Lenf Drenaj Kimlere Uygulanmaz?

Merkezimizde birçok hastamızın tercih ettiği bir uygulama olan lenf drenaj uygulaması, bazı durumlarda olan hastalara kesinlikle uygulayamadığınız bir işlemdir. Öncelikle hemoroit hastası olan ve kemoterapi gören hastalarımız kesinlikle bu işlemi yaptırmamalıdır. Bununla birlikte hamileler ve hormonal bozukluklar yaşayan hastalarımıza da uzmanlarımız bu süreci atlattıktan sonra uygulama yapılmasını tavsiye etmektedir.

Bu kişilerin yanı sıra yüksek tansiyon hastası olanlar, alerjik cilt tipine sahip olanlar, kemik erimesi sorunu yaşayanlar, obezite hastası olanlar, yakın bir zamanda ameliyat geçirmiş olanlar ve kılcal damarları kalın olan hastalarımız da bu uygulamayı yaptıramayan grup arasında yer alır.

Lenf Drenaj Faydaları

Vücudunuzdaki ödem ve şişliklerin giderilmesi için etkili bir yöntem olan lenf drenaj masajı, aynı zamanda vücudunuzdaki toksinlerin atılmasını sağlarken selülit görünümünün de yok olmaısna yardımcı olur.

Kas hareketleri düzenli olduğundan kan dolaşımı sağlıklı şekilde işlevini yerine getirmeye başlar. Ayrıca kolajen ve elastin üretimini arttıran bir uygulama olduğundan cildiniz gençleşir ve sıkı bir görünüme kavuşur.