Lazer Epilasyon – Nd-yag özellikleri – Likya – Saç Ekim, Saç Ekim Merkezi, İzmir Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, İzmir Lazer Epilasyon, Lazer Epilasyon İzmir, Kavitasyon, Zayıflama, Estetik Poliklinik, Estetik Cerrahi
0232 465 12 55 / 0532 676 97 07

LAZER EPİLASYON – ND-YAG ÖZELLİKLERİ

Nd-yag özellikleri

Nd-yag özellikleri :

FDA onaylı Nd YaQ lazer , 1069 nm dalga boyundaki lazer ışığını derinin alt katmanlarına ulaştırır. Koyu ten rengindeki kişilerde bile güvenle kullanılabilir.4 mm ye kadar varislerin tedavisinde FDA onayı vardır.Nd-yag lazerin bir diğer özelliği ise Kıl dönmesi yani halk dilinde batık diye tabir edilen durumlarda ilk seanstan itibaren iyileşme göstermektedir. Bronz tende ve Yaz aylarında rahatlıkla epilasyonda kullanılır.Nd-yag lazerin uygulama esnasında cilt yenileme özelliğinin devreye girmesi de hastanın memnuniyetini arttırmaktadır.Nd-YAG lazerlerin, en sorunlu bölgeler olarak anılan yüz bölgesi ve sırtta en başarılı lazerler oldukları literatürde de belirtilmektedir.

ND YAG Lazer Epilasyon Cihazının Özellikleri Nelerdir?

Diğer cihaz çeşitlerine göre dalga boyu en derine inen lazer cihazlarıdır. Zencilerde dahi gönül rahatlığı ile kullanılabilen lazer epilasyon cihazıdır. Dalga boyunun derinliği; ışının kılın tamamen köküne inişini sağlar. Ve buda işlem esnasında ağrı-acı duygusunu tetikleyebilir. Bilindiği gibi epilasyon cihazlarının çoğuyla; damar ve kılcal damar tedavisi de gerçekleştirilir. Özellikle ND YAG cihazlar alanında en başarılı epilasyon cihazlarıdır. En güzel yanı ise; her cilt ve her kıl tipine uygulanıyor oluşudur. Deriye ışını gönderirken epidermis tabakasına zarar verilmez. Cihaz gönül rahatlığıyla yaz aylarında da kullanılabilen bir cihazdır.

ND YAG özellikleri Lazer Epilasyon Cihazı Diğer Cihazlardan Daha Mı Etkili?

Muhtemelen evet. Bugüne dek kullanılan tüm lazerlerde bulunan açık tene uyum sağlama ve etki etme özelliği bakımından diğer cihazlardan ayrılan bu cihaz; koyu tene sahip olan 4.derce, 5.derece, 6.derece cilt tipi olarak adlandırılan tüm ten grubuna hitap eden en etkili cihazdır. Kılın kökünde bulunan renk pigmentine değil, kökün kendisine ışını ilettiğinden en ince tüy yapılarında dahi kalıcı çözüm olmaktadır.
ND YAG Lazer Epilasyon Cihazının Yan Etkileri Ve Reaksiyonları Nelerdir?

Ciddiyetini koruyacak ve daimi olabilecek bir yan etkisi yoktur. Seans devam ediyorken lazer ışını ile taranmaya maruz kalan kıl köklerinde kızarmalar ve kabarmalar gerçekleşecektir. Bu sizin cildinizin hassasiyetinden kaynaklanabileceği gibi, ayriyeten kıl köklerinize lazerin olumlu etki ettiğini ve kıl aktif köklerinin pasif hale getirildiğini göz önüne sermektedir. Bu esnada ağrı kapasitenizle doğru orantılı olarak hafifçe bir yanma duygusu veya acı duygusu olağandır. Değişkenlik gösterebilir. Gıyabında çıkan kansere sebep olan etkileri ile ilgili tüm söylentiler asılsızdır. Zira 2 yıllık bir geçmişi olan sistem için asılsız denmek biraz erken sayılabilir fakat 35–40 yıla uzanan süreçte hiçbir kanseri tetikleme durumunun gerçekleşmediğini gönül rahatlığı ile belirtebiliriz.

 

Diğer Yöntemler:
– DIOD ile Lazer Epilasyon
– Alexandrite Candela ile lazer epilasyon

ÜCRETSİZ SAÇ MUAYENESİ VE ANALİZİ

LİKYA uzman ve doktorları tarafından kişinin saç yapısı, saç rengi, saç kılının kalınlığı hesaplanarak; ekim yapılacak bölgenin büyüklüğü, donör sahadan çıkartılabilecek greft sayısı ve yapılacak ekimin sıklığı değerlendirilir...