Lazer Epilasyon Bilgileri – Likya – Saç Ekim, Saç Ekim Merkezi, İzmir Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, İzmir Lazer Epilasyon, Lazer Epilasyon İzmir, Kavitasyon, Zayıflama, Estetik Poliklinik, Estetik Cerrahi
0232 465 12 55 / 0532 676 97 07

LAZER EPİLASYON BİLGİLERİ

lazer-epilasyon-indirim

Lazer Epilasyon Nedir?

Vücuttaki istenmeyen tüyler kadın ve erkeklerin en büyük sıkıntılarından biridir. Lazer epilasyon, Vücuttaki istenmeyen tüylerin lazer enerjili teknolojisi ile kullanılarak kalıcı olarak istenmeyen tüylerin yok edilmesidir. Seanslar halinde uygulanan lazer epilasyondan erkeklerde faydalanabiliyorlar. Tüm vücuda kolaylıkla uygulanmaktadır. Lazer epilasyon sistemi kaliteli ve kullanışlı bir sistem olarak karşımıza çıkmaktadır.. Bu teknoloji 1960 yılından itibaren üzerinde çalışmalar süren ve 1990 lı yıllarda kullanılmaya başlanan muhteşem bir üründür. Teknolojinin gelişmesi ve değişmesi ile farklı bir hava ve farklı bir görüntü almış ve insanlar için hizmete sunulmuştur. Kıllarda kalıcı olarak azalma ve yok etme etkisi yaratan lazer epilasyon ayrıca insan sağlığına zarar vermediği teknik çalışmalar sonucunda kanıtlanmıştır. FDA yani Amerikan gıda ve ilaç dairesi tarafından kontrol ve test edilip onaylanmış bir ürün olan lazer epilasyon bu konuda insan sağlığına zarar vermediğini kanıtlamıştır.

Lazer ışını nasıl epilasyon yapar?

İnsan vücudunda yapısal olan dokulara renk veren çeşitli kromoforlar bulunmaktadır. Bunlara pigmentte denilmektedir. Pigment adı verilen kromoforlar cilt dokusuna renk veren içeriktedirler. Ciltteki kıllara renk ve koyu renk tonları veren MELANİN pigmenti adını almaktadır. melanin denilen pigmentin miktarı az olan cilt bölümüne uygulanan lazer ışını dokuların arasından sıyrılmaktadır ve sadece bu pigmentin yani melaninin arasında zengin olan kıl gövdesi tarafından emilen bir yapıdadır. Isı derecesi yükselen ciltte kıl gövdesi ısıyı kılın köküne iletmektedir. Bu şekilde kıl kökünü tahrip ederek tekrardan çıkmasını önlemektedir. Verilen ısının kıl gövdesinin yapısına ve çevre dokulara zarar vermemesi için cilt soğutma gaz veya soğuk hava ile soğutularak olumsuz sonuçlara ulaşılmasını önlemektedir.

İnsan sağlığına hiçbir şekilde zarar vermediği kanıtlanmış bir ürün olan lazer epilasyon ile istenmeyen tüy sorununa kökten çözüm bulmak oldukça kolaydır. İstenmeyen tüylerin vermiş olduğu olumsuz görüntüden kurtulmak, farklı bir hava kazanmak ve kaliteli bir görüntü yakalamak lazer epilasyon ile kolay bir işlem sağlamaktadır. Teknolojinin gelişmesi ve değişmesi ile farklı bir yapıya bürünen lazer istenilen düzeyde istenilen şekilde uygulanmaktadır.

Lazer epilasyon öncesi

Lazer epilasyon işlemi yapılmadan önce yapılması gereken birkaç işlem vardır. Bunların yapılma nedeni ise verimli şekilde sonuca ulaşmaktadır. Lazer epilasyon yapılmadan önce lazer epilasyonun yapılacağı yerde yer alan istenmeyen tüylerin tıraş edilmesi gerekmektedir. Bunun yapılma nedeni ise yüzeyin üzerinde yer almayan kılların vermiş olduğu etki ile lazer ışınlarının direkt kıl köklerine ulaşmasıdır. Tıraş işlemi önemli bir detay olarak karşımıza çıkmaktadır. Epilasyon esnasında lazer ışınlarının direkt ve kesintisiz ulaşması için önemli bir detaydır.
Lazer epilasyon işlemleri yapılmadan önce kıllar ağda, cımbız, ip veya tıraş makinaları ile kesilmiş ve çekilmiş ise yüz çehresinde ve bölgesinde 2 hafta, vücut bölgelerinde ise 3-4 hafta kılların bir miktar uzaması için beklenmelidir. Lazer epilasyon yapılacak bölgede kılların veya tüylerin sarartma, boyama veya farklı türde işlemlerin yapılmamış olmasına özen gösterilmelidir. Ciltte soyma etkisi yaratan peeling, glikolik asit, retinoik asit gibi ürünler kullanılıyor ise lazer epilasyon işlemi yapılmadan 10 gün önce bu ürünlerin bırakılmış olması gerekmektedir. Daha verimli ve kaliteli sonuçlara ulaşmak için önemli unsurlardır. Lazer epilasyon işleminde önce cilt dokusuna krem veya kısaca genel adıyla kozmetik ürünleri kullanılmamalıdır. Devamlı şekilde kullanılan kozmetik ürünleri var ise cilt tamamıyla temizlenmeli ve ciltte bunların olmaması gerekmektedir.

Bebeklerini emziren annelerin ise lazer epilasyon yapmasında bir sakınca görülmemektedir. Fakat hamile kadınların lazer epilasyon yapması konusunda yeterli bilgi olmadığı için lazer epilasyonu hamile bayanların yapmaması mantıklı bir seçim olarak karşımıza çıkmaktadır. Aksi halde çıkabilecek sorunlara karşı kişiler kendileri sorumlu tutulmaktadır. Tedaviyi uygulayan görevliler ise bunu kişilere iletmekte ve yapılmaması konusunda bilgilendirme yapmaktadır. Bunun için dikkat edilmesi gereken tüm konular ayarlanmaktadır.

lazer epilasyon

Lazer epilasyon sonrası

Lazer Epilasyon işlemi yapıldıktan sonra epilasyonun yapıldığı yani uygulandığı bölgede lazer epilasyonun uygulandığı kişide cilt hassasiyetine göre belli başlı görülmeler yaşanmaktadır. Bunlar gayet doğaldır, endişeye gerek duyulmaması gerekmektedir. Operasyondan sonra işlemi gerçekleştiren hekim size bunun hakkında zaten daha detaylı şekilde bilgi verecektir. Bunlar birkaç saat ile birkaç gün arasında oluşabilecek ve sürebilecek olan kızarıklıkların oluşmasıdır. Lazer epilasyon işleminin ardından oluşacak olan bu hafif kabarıklık ve kızarıklıkların sebebi kıl köklerinde yapılan işlemlerin başarılı geçtiği ve işlemin kaliteli bir şekilde harap edildiğinin göstergesi olarak gözükmektedir. Bu oluşan kızarıklık ve kabarıkların sıkıntı yaratmayacağı bilinmelidir. Epilasyon sonrası yaşanacak tek sorunlar bunlar olarak gözükmektedir. Lazer epilasyonu işlemi için seans aralıkları, kişiye bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Aralıklar kişinin tercihine bırakılmaktadır. Bu işlemlerin ortalama olarak ise yüz bölgesi için 4 – 6 hafta, vücut bölgeleri için ise 8 hafta olarak belirlenmiştir. Etkin ve kaliteli bir işlem için bunlar belirlenmiş ve kesinleşmiş sonuçlar ve süreleridir. Lazer epilasyonu Başlangıç sürecinde seansların diğer seanslara nazaran daha kısa aralıklarla uygulanma olasılığı da bulunmaktadır. Bu konuda ise başvurunuzda uzman kişiler sizlere daha detaylı bilgi verecektir.  Lazer epilasyonun uygulanan bölgede kıl yapısındaki yoğunluk her seansta  %15-20 arası azalmakta ve etkisini göstermektedir. Lazer epilasyon yapılan bölgede kıl yapısındaki değişimi ancak 3. seanstan sonra belli şekilde görmek ise mümkündür. Seanslara düzenli bir şekilde devam edilir ise 2 yada 3 seanstan sonra tüylenme sorunu ortadan kalkmaktadır.

Lazer Epilasyon seans sayıları ortalama olarak vücut bölgeleri için 4-6 seans olarak yapılmakta olup  yüz bölgeleri için ise 6-12 seans olarak sürmektedir. Bunun en önemli detayı ise sayı cilt ve kıl yapısına göre değişiklik olarak gözükmesidir. Hormonal bozuklukların olması nedeni ile de seans sayısını etkileme olasılığı oldukça fazla olarak gözükmektedir. Yani vücut ve kıl yapısının derecesi kadar seans süresi sürmekte azalmakta veya artmaktadır. En etkili sonucu ise sizi muayene eden uzman tarafından bilgi vereceği olmasıdır. Bunlar genel bilgi olup en doğru bilgi yani uzmanlar tarafından verilecektir. Genelde ise bu bilgiler geçerli bilgilerdir. Kaliteli ve muhteşem gözükmek için ideal olarak karşımıza çıkmaktadır. Vücut bölgelerinin 4-6 seansta en etkili sonuç vermesi etkin bir bilgi olsa da hormonal sıkıntı olan kişiler için bu süre uzamakla birlikte seans sayısında belli belirsiz artışlar olmaktadır. Yüz bölgelerinde ise 6-12 seans olmasının en önemli nedeni ise etki derecesi en zor ve fazla olan bölgenin yüz olmasıdır. Yine hormonal nedenlerden ötürü bu seans sayısında artış olmaktadır. Lazer epilasyon yapılan bazı istenmeyen tüylerinden uzaklaşmak isteyen kişilerde işlemin yapılmasından sonra uygulama yapılan bölgede ise hafif kabarıklık görülmektedir. Ayrıca nadir olarak kabuklanma da olmaktadır. Bunların yanı sıra sivilce de oluşmaktadır. Bunlar oluşursa da tedaviye gerek duyulmamakta, kabarıklık, sivilce ve kabuklanma kendiliğinden birkaç gün içerisinde geçmektedir. Lazer epilasyondan işlemi yapıldıktan hemen sonra ılık duş almak mümkündür. Lazer epilasyon yapılan bölgeye bir hafta kese yapılmaması gerekmektedir. Ayrıca peeling gibi cildi tahriş etkisi yaratan kullanımlardan ve uygulamalardan uzak durulması gerekmektedir. Lazer epilasyon yapılan bölgeye tahriş edici uygulamalar asla kullanılmamalıdır. Bunlara dikkat ederek olumsuz sonuçların doğmasına engel olmak oldukça kolaydır. Sizi tedavi eden uzman tarafından muhakkak bunlar hakkında daha detaylı bilgi almak mantıklı bir seçimdir. Cildiniz hassas olması nedeniyle farklı şeylerin yaşanmasından doğacak sorunlar telaşe edilmeden uzmana danışmak gerekmektedir.

Lazer epilasyon uygulanmayacak durumlar?

Lazer epilasyon istenmeyen tüyleri yok etmek için ideal bir seçimdir. Epilasyon işlemi ise herkes tarafından yapılmamakla birlikte herkese yapılmamaktadır. Nedeni ise olumsuz sonuçların doğacağı ve yarar ararken zarar görülmesidir. Bu nedenle lazer epilasyon yapılması gereken kişiler durumlarına dikkat ederek işlemi yaptırtmalı ve uzman kişilere muhakkak danışılmalıdır.

Dermatolojik Hastalığı olanlarda Lazer epilasyon işleminin uygulanmaması gerekmektedir. Ayrıca
Akne tedavisinde kullanılan ilaçları alan kişilerde,  Kalp rahatsızlığı nedeniyle kalp pili olanlarda, Epilepsi Hastalığın olan kişilerde, hamilelerde ve beyaz renkli tüylü olanlarda lazer epilasyon işlemi yapılmamaktadır. Sağlıklı bir sonuç olması için bu rahatsızlıkları ve özellikleri olan kişilerin lazer epilasyon için başvuru yapmamaları veya uzman kişilere danışmaları mantıklı bir yoldur. En önemli detay ise epilasyon yapılmadan önce muhakkak araştırılmalı ve uzman kişilere başvurulmalıdır

Erkeklerde lazer epilasyon?

Epilasyon denilince ilk akla gelen kadınlardır. Güzel ve hoş bir görüntü kazanmak isteyen alımlı bayanların tercih ettiği epilasyon farklı ve modern gözükmek için ideal ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ne var ki bu işlemin erkeklerde uygulanacağı düşünülmemekte hatta gülünç duruma düşülmekteydi. Artık bu ön yargılar ortadan kalktı. Değişen ve gelişen teknoloji ile farklı kimlik kazanan epilasyon erkeklerinde tercih ettiği yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yakın zamana kadar epilasyon işlemlerinin sadece bayanlara özgü bir işlem olduğu düşünülmekte ve tartışılmaktaydı. Erkeklerde ise vücudunu geliştirmek isteyen kişilerde, futbolcularda, yüzücü ve  bisikletçi gibi sınırlı bir grubun ilgisini çekmekteydi ve buna bu gurupların ihtiyaçları oldukları bilinmekteydi. Erkeklerde hormonların vermiş olduğu etki ile aşırı derecede tüylenme olmakta ve bu sorun haline bazen dönüşmektedir.  Ancak erkek vücudunun hormonsal dengeleri yüksek olmasından dolayı fiziki yapılarının vermiş olduğu etki ve bunun nedeniyle aşırı derecede tüylenme sorunu yaşanmaktadır. Ülkemizde de erkeklerin en meşhuru kıllı olanı olarak bilinmektedir. Erkeklerde de bir kısım kesim bayanlar gibi, özellikle bazı bölgelerde tamamen kılsız bir cilde sahip olmak istemektedir. Bunun için epilasyon yaptırmakla birlikte büyük çoğunluğu ise estetik bir görüntü oluşturmak için kılların yoğunluğunun azaltılmasını tercih etmektedir. Genelde metro seksüel olarak adlandırdığımız bu erkek çeşitleri vücutlarındaki kıllardan rahatsız olmaktadır. Daha güzel olmak için kılların yok olmasına inanan kesim olarak karşımıza çıkmaktadır. Futbolcularda kasların daha iyi ve kaliteli şekilde oluşabilmesi için bacak bölgesindeki veya vücuttaki kılların epilasyon yardımı ile alınmasıdır. Bunlar alınarak daha kaliteli görünmenin önü açılmaktadır. Futbolcuların verimli şekilde sporlarına devam etmek için ayaklarındaki kılları aldırmaktadır. Epilasyon veya ağda yardımıyla bu kıllar köklerinden çekilmektedir. Genellikle erkeklerin değişen ve gelişen teknolojinin sağlamış olduğu yeni epilasyon anlayışı ile sıklıkla sakalın üst kısmındaki yani elmacık kemiğindeki kılları, sırt, omuz, göğüs, ense ve boyun gibi vücut bölgelerindeki kılları aldırmaktadır. Sakal üstündeki yani elmacık kemiğindeki kıllar jilet ile alınmamakta alınsa da bu bölgeyi tahriş etmektedir. Ayrıca jilet ile alındığında hoş bir görüntü sunmamaktadır. Bunun önüne geçmek ve bu bölgede kıllanmayı önlemek için lazer epilasyon uygulanmaktadır. Enseye de aynı şekilde jilet vurularak yapılan işlemlerde kılların ensede sakal gibi çıkmasına neden olmaktadır. Genelde erkekler bunları önlemek için lazer epilasyon yaptırmaktadır.

Erkeklerde lazer epilasyon en sıklıkla sakal üstü, sırt, omuz, göğüs, ense ve boyun bölgelerinde uygulanmaktadır.

Epilasyon denilince ilk akla gelen kadınlardır. Güzel ve hoş bir görüntü kazanmak isteyen alımlı bayanların tercih ettiği epilasyon farklı ve modern gözükmek için ideal ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Ne var ki bu işlemin erkeklerde uygulanacağı düşünülmemekte hatta gülünç duruma düşülmekteydi. Artık bu ön yargılar ortadan kalktı. Değişen ve gelişen teknoloji ile farklı kimlik kazanan epilasyon erkeklerinde tercih ettiği yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır.  Cildin ve kıldaki yapı ayrıca vücut bölgelerine göre değişkenlik göstermektedir. Erkeklerde lazer epilasyon tedavisi genelde 6 – 10 seans arası sürmektedir. Bacak, göğüs ve yüz bölgelerine uygulanan lazer epilasyon bu bölgelerde daha verimli sonuçlar vermektedir. Sırt, ense, omuz ve üst kol bölgelerindeki kılların derin yerleşimli olması nedeniyle lazer epilasyona direnç sağladığı bilinen bir gerçektir. Bu bölümlere uygulanan lazer epilasyon diğer bölgelere göre daha fazla seansta uygulama gerektiren nedenler arasındadır. Göğüs ve bacak bölgeleri için ortalama 6 ile 8 seans arasında lazer epilasyon işlemi yeterli olurken, sırt, omuz ve ense bölgelerinde ortalama 8 ile10 seans yeterli görülmektedir. Cildin ve kılın yapısına göre seans aralıkları ve süresi değişim göstermektedir. Bu nedenle vücudun çeşitli bölgelerine yapılan lazer epilasyon işlemi çeşitli süreler almaktadır. En verimli şekillerde omuz ve sırt bölgelerine bir seans en az 30 ile 40 dakika arasında değişmektedir. Ayrıca bacaklar 30 ile 40 dakika, elmacık bölgesi 5 ile 10 dakika, kollar ise 20 ile 30 dakika arasında seans süreleri almaktadır. Daha verimli olmak için seans süreleri dikkate alınmalıdır. Aşağıda lazer epilasyon yapılacak bölgelerin seans süreleri bulunmaktadır.

-Omuz ve sırt 30 – 40 dakika, Bacaklar 30 – 40 dakika, Göğüs 20 – 30 dakika, Elmacık Bölgesi5– 10 dakika, Kollar 20 – 30 dakika

Yüz bölgesinde lazer epilasyon?

Yüz bölgesinde genellikle erkeklerde sakal üstü yani elmacık kemiğinin üst bölmesindeki deri tabakasında oluşan kıllara uygulanmaktadır. Erkeklerde genellikle tercih edilen yüz bölgesinde lazer epilasyon bu bölgedeki istenmeyen tüyleri almaktadır. Sakal üstündeki yani elmacık kemiğindeki kıllar jilet ile alınmamakta alınsa da bu bölgeyi tahriş etmektedir. Ayrıca jilet ile alındığında hoş bir görüntü sunmamaktadır. Bunun önüne geçmek ve bu bölgede kıllanmayı önlemek için lazer epilasyon uygulanmaktadır. Yüz bölgesinde kıl yoğunluğu diğer bölgelere nazaran azdır. Ayrıca derinliği ve hormon duyarlılığı diğer bölgelerle farklı içeriktedir. Bu bölgelerdeki Kılların döngüsü hızlı bir yapıya sahiptir. Ayrıca ve daha derinde yerleşimlidir. Bu nedenle ergenlikteki değişimin nedeni olan hormon artışının vermiş olduğu ile birlikte erkekte sakal oluşumu başlamakta ve ileriki yaşlarda bu oluşum durarak kalıplaşmış bir hal almaktadır. Kadınlarda ise bu bölgedeki kıl oluşumu genellikle hormonsal nedenledir. Bu nedenle tetkik edilmesi gerekir. Tetkiklerin sonuçlarına göre lazer epilasyonun uygun cihazlarla yapılmasına karar verilir.

Kıl dönmesinde neden lazer epilasyon?

Kıl dönmesi insan hayatında en olumsuz sonuç olarak karşımıza çıkmaktadır. Kılın dönmesi mantıksız bir gerçek olarak karşımıza çıksa da tıbbi olarak açıklanmış nitelikte olup insana olumsuz etki yaratan ve bıçak altına yatmasına neden olan bir rahatsızlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Kıl dönmesi derinin dermiş tabakasında oluşan kılın ilerlediği yolu şaşırarak ciltten çıkamayıp cilt altında uzamasına denilmekte ve insana bu durum olumsuz şekilde rahatsızlıklar vermektedir. Kıl dönmesi kılın olduğu her yerde oluşmakta ve kökünden çekildiği vücudun her bölgesinde görülmektedir. Kıl dönmesi sorununu ortadan kaldırmak isteyen kişilerde en iyi yapılmış bir operasyondan sonra dahi tekrarlama olasılığı oldukça yüksek olan sinsi bir rahatsızlık çeşididir. Bu nedenlerden ötürü hastaların ameliyat öncesi iyi değerlendirilmesi gerekmektedir. Uygun ameliyatın seçilerek, titizlikle kıl dönmesi tedavisi yapılması gerekmektedir. Ameliyat sonrası hastanın doktorunun önerilerine uyması ise en önemli kurallar arasında olmaktadır. Ameliyat sonrasında en az 2 yıl süre ile o bölgede kıl çıkmasını engellemek gerekmektedir. Bu nedenle bölgeye lazer epilasyon uygulayarak kıllardan kurtulmak gerekmektedir. Lazer epilasyon uygulanan ameliyatlı bölgede daha sağlıklı bir ortam sağlandığı için nüks oluşturma ihtimali de minimize edilerek ortadan kaldırılmaktadır.

Lazer epilasyon güvenlimidir?
Lazer epilasyon Lazerin ürettiği enerji “dalga boyu ışık” olarak ifade edilmektedir. Lazer epilasyonda kullanılan dalga boyuna göre oluşan ışık farklı sonuçlar oluşturmaktadır. Cilde hiçbir zarar etkisi yaratmadan kıl köküne ulaşan bu ışığın, vücutta herhangi bir şekilde artık ışın veya farklı materyaller bırakmadığı belirtilmektedir.

SIKÇA SORULAR
a) lazer epilasyonda seans aralıkları:

Lazer Epilasyon seansları lazer epilasyon uygulanacak olan kişinin cilt ve kıl yapılarının özelliklerine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Lazer işlemi uygulanan bölgedeki kılların genel olarak yüzde 15 ile 30 kadarı seans esnasında etkilenmektedir. Daha sonra ise bu kıllar seans sonrasında dökülmektedir. Ancak dökülen bu kılların yüzde 10 ile 15 i anojen evrede olmaktadır. Lazer epilasyon işlemi uygulanacak bölgede tahrip edilmesi hedeflenen kıl ve kıl kökünün beraber olduğu kısımdır. Bunların haricindeki kıllar ise kıl kökü ile bağlantısı kalmamıştır. Lazer epilasyon işleminden etkilenmeyen zaten normalde de rutin olarak dökülen kıl türlerinden olan bir gruptur. Lazer epilasyon işleminde ana hedef kıl ve kıl köklerini doğru zamanda yakalayarak tahrip etmektir. Bu zaman süreci boyunca etkilenen kılların dökülmesi tahminen 1 ile 2 hafta arasında değişim göstermekle birlikte sürebilmektedir.

Lazer epilasyon tedavisi sonrasında iz kalır mı?

Lazer epilasyon işleminin ardından ve sonrasında 5-10 dakika bazen yarım saat süren kızarıklık veya kabarıklıklar oluşabilmektedir.  Soğutma sistemli yapıda olan lazer epilasyon cihazlarında bulunan ışığın cildin üst tabakasındaki melanin pigmentlerinden de emilmesinden dolayı ciltte yanık riski olmaktadır. Ayrıca sonrasında leke iz riski her zaman olmaktadır. Soğutma sistemli yapıda olan lazerde cildin ısınmasına fırsat tanınmadan yanık riski derecesi aza indirilmektedir. Çok nadiren hafif bir iz kalsa dahi zamanla bu iz veya leke tamamen geçmektedir. Böyle sıkıntılar yaşanmaması için soğutuculu lazer epilasyon aleti olan teknik sağlık merkezler tercih edilmelidir. Cildin yapısına ve hassasiyetine göre leke ve iz kalma olasılığı oldukça fazladır. Bu nedenle en önemli tercih kaliteli ve güvenilir yerlerin seçilmesi olacaktır.

Hangi bölgelere lazer epilasyon yapılabilir?

Vücudumuzda yer alan istenmeyen tüyler her neredeyse o bölgelere lazer epilasyon uygulanabilir. Göz çukuruna lazer epilasyon yapılamamaktadır. Alın, kaş arası, favori, yanak, bıyık, boyun, kulaklar, ense, üst bacak, kasıklar, ayaklar, diz, alt bacak, ayak parmakları, koltukaltı, eller, kollar, el parmakları, sırt, göbek, kalça, bel ve omuzlarda uygulanmaktadır.

Gebelikte de lazer epilasyon uygulaması yapılabilir mi ?
Yapılan araştırmalarda hamilelikte lazer ışınlarının zararlı olduğunu ortaya koyan herhangi bir kanıt rastlanmamıştır. Fakat,hamilelik süresince anne adayları hormonal değişiklikler yaşadığından, lazer epilasyon değil diğer dermatokozmatik uygulamaların da yapılamamasını tavsiye ediyoruz.

Lazer epilasyon ağrılı mıdır?

Vücudumuzun bazı bölgeleri hassas yapıya sahiptir. Bu bölgelere genellikle uygulandığında ağrı hissi yaratmaktadır. Fakat tamamen ağrısız sızısız bir işlem olan lazer epilasyon genellikle yüz bölgesinin hassas olması nedeniyle bu bölgeye yapılırken biraz ağrı hissettirmektedir. Fakat genel olarak ağrısız bir işlemdir. Lazer epilasyon ayrıca uzman kişinin tercih etmiş olduğu çalışma şekline göre de ağrı yaratma olasılığı olan bir tedavi şeklidir.

Batık kıllara lazer epilasyon uygulanabilir mi?

Batık kıllar için en uygun yöntem lazer epilasyondur. Çoğu zaman ameliyatla sonuçlanmak zorunda kalan batık kıllar ameliyat olmuş hastalarda pilonidal sinüsün tekrarlayabilen türüdür. Bu sebeple hastalığın tekrar etmemesi için ameliyat yarası iyileştikten sonra birçok cerrah bölgeye lazer epilasyon uygulaması yapılmasını ve kıllardan arındırılmasını önerir.

Lazer epilasyonda kalıcı sonuçlar alınır mı?

Lazer epilasyon işlemi yapılan bölgede kalıcı sonuçlar bırakan bir sistemdir. İstenmeyen tüylere kesin çözüm için ideal bir ürün olarak karşımıza çıkan muhteşem bir tedavi şeklidir.

ÜCRETSİZ SAÇ MUAYENESİ VE ANALİZİ

LİKYA uzman ve doktorları tarafından kişinin saç yapısı, saç rengi, saç kılının kalınlığı hesaplanarak; ekim yapılacak bölgenin büyüklüğü, donör sahadan çıkartılabilecek greft sayısı ve yapılacak ekimin sıklığı değerlendirilir...