LAZER EPİLASYON NEDİR?

Lazer Epilasyon Nedir sorusu özellikle istenmeyen tüylerinden tamamen kurtulmak için çözüm arayan kadın ve erkeklerin sık sık araştırdığı bir konudur. Kalıcı ve aynı zamanda sağlıklı sonuçlar sunan bir yöntem olması ile yaygın olarak tercih edilen bir yöntemdir. Klasik yöntemlere göre acısız ve ağrısız olan lazer epilasyon, aynı zamanda tüylerinizden tamamen kurtulmanızı sağlar.

Lazer epilasyon nedir sorusu kadar aynı zamanda işlemi süreci de önemlidir. İşlem öncesinde estetisyenlerimiz, kıl yapınıza en uygun cihaz yöntemini seçer. Ayrıca işlem öncesinde uzmanlarımız yaptığı incelemeler sonucunda sizlere ortalama kaç seansa ihtiyacınız olacağı konusunda da bilgiler verir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon, lazer ışınları ile yapılan bir işlemdir. Lazer epilasyon öncesinde kılların jilet ile alınması önerilir. Daha sonrasında bölgeye lazer ışınlarının iletkenliğini arttırmak amacı ile lazer epilasyon jeli tatbik edilir. Sonrasında ise lazer bölge üzerinde gezdirilerek lazer ışınlarının deri altına nüfuz etmesi ve kıl köklerinin hasar görerek kuruması sağlanır.

Lazer epilasyonunun acı hissi verip vermediği de en az lazer epilasyon nedir sorusu kadar sık aldığımız sorulardan birisidir. Lazer epilasyonun hissettirdiği ağrı ve acı hissi yok denecek kadar azdır. Ancak ağrı eşiğiniz düşükse o halde hissedeceğiniz acı biraz daha fazla olabilir. Bu durumda acıyı hissetmemek için kremler kullanabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Faydaları

Jilet, ağda ve benzeri gibi klasik yöntemler ile kıyaslandığında hem acısız hem de kesin sonuçlar veren lazer epilasyon, uygulama sonrasında size birçok fayda sağlar. Öncelikle vücudunuzun tüm bölgelerinde uygulayabileceğiniz bu işlem sayesinde tüm istenmeyen tüylerinizden kalıcı olarak kurtulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan koyu renkli kıl köklerini hedef aldığı için sadece kıl kökleri üzerinde çalışır ve cildinize zarar vermez.

Son teknoloji olan lazer cihazlarımız, saniyede aynı anda birden fazla kıl köküne atış yaptığından son derece hızlı çalışır ve hızlı sonuçlar verir. Eğer kıllarınız koyu renkli ise genellikle 4 ila 8 seans arasında tüm istenmeyen tüylerinizden kısa sürede kurtulmuş olursunuz. Bizimle iletişime geçerek lazer epilasyon nedir ve nasıl yapılır tüm merak ettiğiniz sorularınızın cevabını alabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Yan Etkisi Olmayan Bir Yöntemdir

Lazer epilasyon ışınları, doğrudan kıl köklerine odaklanmış olduğundan cilt altına ya da ter bezlerine zarar vermesi söz konusu değildir. Bu özelliği sayesinde son derece güvenli ve etkili bir yöntem olmakla birlikte uygulama sırasında bir miktar acı hissetmeniz muhtemeldir. Ancak bu acı canınızı yakmayan anlık bir acıdır.

Lazer epilasyon nedir sorusunun cevabını işinin uzmanlarından alabileceğiniz merkezimizde sorunsuz şekilde ve güvenle istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz.